Komunikaty PR

Jak przygotować taras na tegoroczne lato?

2024-07-17  |  14:00
Biuro prasowe

Latem taras staje się centrum spotkań towarzyskich i chwil relaksu. Jak odpowiednio przygotować go na lato 2024? Funkcjonalności, różna kolorystyka i rodzaje materiałów – możliwości jest wiele i dobrze postawić na styl, który będzie zgodny z naszymi upodobaniami. Somfy podpowiada, jakie są najnowsze trendy oraz jak technologie smart home mogą pomóc w stworzeniu wygodnego miejsca do odpoczynku na świeżym powietrzu, z którego można korzystać, niezależnie od pogody.

Taras to szczególne miejsce, które może przemienić się w naszą prywatną oazę relaksu i spokoju. Przy jego aranżacji zależy nam zarówno na jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni, jak i na stylowym wykończeniu. Co będzie modne w tegorocznym sezonie letnim? Multifunkcyjne rozwiązania czy powrót do natury? Wśród najpopularniejszych motywów wciąż obserwujemy styl vintage i boho, które nie wychodzą z mody już od kilku sezonów. W tegorocznych trendach tarasowych podkreśla się również znaczenie eko rozwiązań – stosowania przedmiotów z recyklingu, przyjaznych środowisku. Widać to przede wszystkim w ofercie mebli. Tego lata postawimy na rattanowe i bambusowe opcje. Ważne będzie również oświetlenie. Na co dzień najczęściej towarzyszy nam białe i mocne światło, które może powodować przemęczenie, dlatego projektując przestrzeń tarasową lepiej zdecydować się na cieplejsze światło, pozwalające na odprężenie po pracowitym dniu. A jaki kolor będzie królował w 2024 roku? Według Instytutu Pantone będzie to "Peach Fuzz"[1]! Odcień ma kojarzyć się z subtelnością i łagodnością. Poprzez dodanie brzoskwiniowego elementu do wystroju naszego tarasu, wpiszemy się także w obecnie panujący trend na cottagecore, który nawiązuje do idei powrotu do natury. To moda podbijająca media społecznościowe, inspirowana wiejskim życiem w duchu slow life, spokojem oraz sielskością.

Stylów jest wiele, dlatego dobrze wybrać taki, który odpowiada naszym upodobaniom i będzie spójny z tym, jak urządzone jest wnętrze. Szczególnie, że taras stanowi przedłużenie naszego domu i latem często pełni funkcje innych pomieszczeń jak np. jadalni czy salonu. Warto wprowadzić udogodnienia, które sprawią, że będziemy korzystać z niego niezależnie od pogody. Przenoszenie komfortu i piękna wnętrz na zewnątrz łączy się z wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które uczynią naszą przestrzeń wyjątkową. Aby maksymalnie wykorzystać jej potencjał, dobrze postawić na urządzenia smart home, które zapewnią nam wygodę, użyteczność i walory estetyczne.

Oprócz względów wizualnych, nasz taras powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Musimy mieć świadomość, że letnia pogoda niesie za sobą również negatywne skutki w postaci przegrzewania się pomieszczeń. To właśnie w tym czasie rośnie zainteresowanie rozwiązaniami, które pozwolą uniknąć tego problemu. Należy rozważyć opcje, za pomocą których odpowiednio zadbamy o narażone na przegrzania części naszego domu. W ten sposób będziemy w stanie niwelować przyczynę problemu, zamiast walczyć z jego skutkami.

Aranżacja tarasu z rozwiązaniami smart home

Taras stanowi idealne miejsce na spędzanie czasu z bliskimi i relaks bliżej natury. Szklane zabudowy są w trendach, jednak mogą mieć negatywny wpływ na podwyższenie temperatury wewnątrz domu. Inteligentne pergole czy markizy są idealnymi rozwiązaniami, które dodadzą uroku naszemu tarasowi, podniosą komfort użytkowania i ochronią przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.

Decydując się na markizę, możemy skutecznie osłonić nasz taras przed gorącymi promieniami słońca i ochronić wnętrze domu przed nadmiernym nagrzewaniem się. Dzięki czujnikowi nasłonecznienia będzie zamykać się i otwierać w pełni automatycznie – możemy ją zamontować na tarasie, bezpośrednio do ściany naszego domu. Wybierając markizę z odpowiednim napędem, takim jak Somfy Sunea io, zapewniamy sobie niezawodne użytkowanie w każdych warunkach pogodowych, które posłuży nam przez wiele lat.

Jeśli zależy nam na większej różnorodności opcji aranżacyjnych, warto rozważyć wybór pergoli. Solidna konstrukcja z nogami pozwoli na jej montaż w różnych miejscach tarasu, a dzięki inteligentnemu sterowaniu, jakie oferuje, m.in. centrala Pergola io Louver od Somfy, możemy łatwo dostosować nachylenie lamel pergoli do swoich potrzeb, zapewniając optymalny komfort cieplny i ochronę przed promieniowaniem UV. Dzięki czujnikom nasłonecznienia, wiatru i deszczu jest również w stanie działać niezależnie: lamele zamykają się, aby ochronić taras przed niekorzystną pogodą, a następnie otworzą się, aby ponownie go oświetlić, gdy nastąpi taka potrzeba.

W przypadku, gdy chcemy zapewnić sobie dodatkową ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem, możemy zdecydować się na screeny. Dostępne w różnych kolorach i wzorach, zapewniają ochronę prywatności i umożliwiają kontrolę nad ilością światła, które wpada do naszego wnętrza. Screeny możemy zamontować dodatkowo do pergoli, tworząc osłonę przed wiatrem z każdej strony tarasu. Dzięki napędowi zasilanemu energią słoneczną Sunea 40 Solar io od Somfy, będziemy w stanie zdalnie sterować screenami przez cały rok. Urządzenie gwarantuje nam 30 dni autonomicznej pracy w zupełnej ciemności (przy założeniu 2 pełnych cykli dziennie). Jego instalacja nie wymaga przewodowego połączenia z siecią elektryczną domu.

Kluczowym elementem smart tarasu są także czujniki, które dbają o nasze bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Czujnik Eolis WireFree io od Somfy to bezprzewodowe rozwiązanie, które automatycznie złoży osłony w momencie wykrycia silnego wiatru, chroniąc je przed uszkodzeniem.

Serce sterowania inteligentnym domem

Każdym z wymienionych wyżej komponentów możemy sterować za pomocą TaHoma® switch od Somfy, czyli serca i mózgu inteligentnego domu. Centrala jest kompatybilna z asystentami głosowymi dostępnymi na rynku: Google Home, Apple Homekit oraz Amazon Alexa, a dodatkowo można podłączyć do niej niemal 300 urządzeń.

Dzięki technologiom smart home i elastycznym rozwiązaniom aranżacyjnym, każdy letni dzień spędzony na naszym tarasie będzie wyjątkowy. Zaprośmy naturę do naszego życia i cieszmy się w pełni sezonem wakacyjnym.

 


[1] Instytut Pantone, https://www.pantone.com/articles/color-of-the-year/what-is-peach-fuzz

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.