Komunikaty PR

Jak przykleić listwy i maskownice?

2022-02-25  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Planując prace remontowe związane z listwami i maskownicami, nasze zmagania nie skończą się tylko na prawidłowym przycięciu – równie ważne jest także ich mocne i trwałe przytwierdzenie do podłoża. Jaki klej będzie najbardziej odpowiedni do tego zadania? Na to pytanie odpowiada Wiktor Loręcki, Specjalista ds. Produktu, Segment Uszczelniaczy, Pian i Klejów Montażowych w firmie Bostik.

Kiedy w planach mamy zasłonięcie szczelin dylatacyjnych lub zależy nam na bezpośrednim poprowadzeniu i osłonie przewodów elektrycznych oraz telekomunikacyjnych na podłodze, do tych prac z pewnością przyda się odpowiedni klej montażowy. Dzięki trwałości i elastyczności, dobrze dobrany produkt pozwoli na wyjątkowo trwałe oraz wygodne przytwierdzanie listew czy maskownic do każdego podłoża. Jaki produkt wybrać, by pomógł nam w klejeniu listew lub maskownic? Z pomocą przychodzi Bostik MAMUT Glue. Jest on odporny na spływanie - przy klejeniu poziomym, jak i pionowym. Jego bezskurczowe właściwości zapobiegają powstawaniu rys, pęcherzy i pęknięć.

Trzyma natychmiast z silą Mamuta

Bostik MAMUT GLUE to jednoskładnikowy, trwale elastyczny, super lepki i gęsty klej montażowy na bazie MS POLIMERU - modyfikowanych silanów - przeznaczony m.in. do mocowania elementów stolarki meblowej, listew, maskownic, zabudowy wnęk, blatów, frontów, profili, paneli, progów, uchwytów lub wieszaków. Unikalna technologia polimerowa zapewnia natychmiastową i optymalnie wysoką przyczepność bez konieczności podpierania. Bostik MAMUT GLUE doskonale znosi drgania i wibracje, niezależnie od zastosowania. Umożliwia niesamowicie silny chwyt - zarówno w przypadku podłoży gładkich, jak i porowatych, wewnątrz i na zewnątrz, bez konieczności gruntowania. Jest neutralny dla podłoża, a także posiada certyfikat EMICODE EC1 Plus, co potwierdza spełnianie najbardziej restrykcyjnej normy w zakresie ograniczenia emisji lotnych związków organicznych mogących stanowić zagrożenie dla zdrowia. Klej jest także bezpieczny dla alergików.

- Z pomocą Bostik MAMUT GLUE możemy kleić powierzchnie malowane, emaliowane czy glazurowane wykonane z tynku, betonu i gipsu, jak również z ceramiki sanitarnej, szkła lub porcelany. Jest on na tyle silny, że gwarantuje trwałość maksymalnie wytrzymałej spoiny. – mówi Wiktor Loręcki, Specjalista ds. Produktu, Segment Uszczelniaczy, Pian i Klejów Montażowych w firmie Bostik.

Jak aplikować?

W jaki sposób aplikować klej montażowy taki jak Bostik MAMUT Glue, aby odpowiednio przytwierdzić listwę lub maskownicę? W pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować podłoże. Musi być ono pozbawione olejów, tłuszczów, pyłu, kurzu i słabo związanych powłok malarskich lub lakierniczych, jak również pozostałości po poprzednich kitach, klejach, farbach itp. Co więcej, potrzebny nam będzie także pistolet ręczny lub pneumatyczny – z uwagi na precyzyjniejszą i prostszą aplikację.

- W przypadku aplikacji, na początku zdejmujemy nosek, odcinamy wierzchołek kartusza powyżej gwintu i ponownie nakładamy nosek, stosując tylko dostarczany z produktem oryginalny nosek z nacięciem typu „V”. Pamiętajmy przy tym, by nie odcinać noska na inną średnicę! Klej nakładamy jednostronnie pionowymi paskami z zachowaniem odstępów ok. 20-30 cm - w zależności od rozmiarów przyklejanych elementów -  w celu zapewnienia dobrej wentylacji spoiny. Następnie łączymy listwę lub maskownicę z podłożem w ciągu maksymalnie 10 minut od nałożenia kleju. Dla optymalnej wytrzymałości, klejone elementy docisnąć tak, by między nimi pozostała 2-3 mm szczelina wentylacyjna. Dystans ten zapewni, że spoina klejowa będzie w stanie dobrze przenosić odkształcenia. – wyjaśnia Specjalista ds. Produktu, Segment Uszczelniaczy, Pian i Klejów Montażowych w firmie Bostik.

Ważne jest, aby klej zawsze nakładany był paskami o trójkątnym przekroju, co umożliwia dostarczana razem z produktem, specjalnie nacięta końcówka „V” – tak, by między paskami był dostęp powietrza i wilgoci. Bez zapewnionej wentylacji, klej utwardzi się tylko na obrzeżach, a wnętrze pozostanie nieutwardzone przez długi czas, co także nie pozwoli na uzyskanie deklarowanych parametrów wytrzymałościowych.

Mając w planach klejenie listew lub maskownic, nie można obejść się bez odpowiedniego kleju montażowego. W tych pracach pomoże nam Bostik MAMUT Glue, który stworzony na bazie MS POLIMERU, powoduje mocne i trwałe spojenie, nie uszkadzając sklejanych tworzyw. Jest odporny na spływanie, umożliwiając niesamowicie silny chwyt - zarówno w przypadku podłoży gładkich, porowatych, wewnątrz i na zewnątrz, bez konieczności gruntowania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.