Komunikaty PR

Jak przywrócić piękno wyblakłemu ogrodzeniu?

2024-04-04  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Zaniedbany i wyblakły płot potrafi skutecznie oszpecić ogrodowy krajobraz, a także może negatywnie wpływać na wytrzymałość konstrukcji. Podpowiadamy, jak sprawnie przywrócić mu efektowny wygląd, by na nowo stał się prawdziwą wizytówką domu. 

Drewniane ogrodzenie jest szczególnie narażone na działanie zmiennych warunków pogodowych. W odróżnieniu od mebli nie da się go schować po sezonie, przez co jest wystawiony na deszcz, śnieg czy słońce przez cały rok. By przedłużyć żywotność wykonanego z drewna płotu należy więc zapewnić mu kompleksową ochronę przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. W ten sposób zachowa atrakcyjny wygląd na dłużej i będzie efektowną ozdobą posesji na lata. 

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do konserwacji i pielęgnacji drewna. Optymalnym wyborem są impregnaty, np. Drewnochron Impregnat Express lub uniwersalny Impregnat Drewnochron Eco&Protection, które kompleksowo zabezpieczają drewno nawet na kilka lat. Na powierzchni tworzą one hydrofobową powłokę, skutecznie odpychającą wodę, dzięki czemu drewno jest chronione przed działaniem deszczu czy śniegu. Zabezpieczają przy tym płot także przed rozwojem grzybów pleśniowych, które mogą osłabić strukturę drewna i powodować jego rozkład. Ale impregnaty cenione są nie tylko ze względu na ważne właściwości użytkowe, lecz także dekoracyjne. Dostępne są bowiem w wielu popularnych odcieniach, które pięknie podkreślają charakterystyczny rysunek naturalnego drewna. 

Aby prawidłowo zabezpieczyć drewniany płot, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Przed malowaniem podłoże należy wyrównać, przeszlifować i odpylić, a w razie potrzeby odtłuścić. Z drewna uprzednio malowanego należy usunąć stare łuszczące się powłoki. Przeznaczona do impregnowania powierzchnia powinna być sucha i czysta. Surowe drewno należy najpierw zabezpieczyć preparatem Drewnochron Impregnat Grunt R, który zapewni biologiczną ochronę.

Przed aplikacją, a także w trakcie prac preparat trzeba dokładnie wymieszać. Impregnat Eco&Protection nanosimy pędzlem, rozprowadzając go równomiernie wzdłuż słojów w 2-3 warstwach. Warto pamiętać, by nie nakładać nadmiernej ilości preparatu, aby zapobiec powstawaniu zacieków. Po pierwszej warstwie należy przeszlifować powierzchnię papierem drobnoziarnistym i dobrze ją odpylić. Drewnochron Impregnat Express można nakładać z kolei wałkiem, pędzlem lub natryskowo. Preparat aplikujemy w 1-3 warstwach w zależności od tego, czy malujemy surowe drewno, czy przeprowadzamy renowację. Kolejne warstwy należy nanosić w odstępie min. 2 godzin. Zaimpregnowany w ten sposób płot zyska atrakcyjny wygląd i odpowiednią ochronę na długi czas. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.