Komunikaty PR

Jak skleić drobne AGD?

2021-08-31  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Plastikowe elementy małych sprzętów AGD często ulegają pęknięciu. Choć do zdarzenia najczęściej dochodzi w najmniej odpowiednim momencie, warto zachować wtedy zimną krew. Uszkodzona obudowa miksera lub odkurzacza nie jest bowiem powodem do paniki, ponieważ można ją w łatwy i efektywny sposób naprawić. Ewa Tacka z firmy Bostik podpowiada, jak w prosty sposób skleić drobne AGD.

Niefortunne wypadki związane z codziennym użytkowaniem małych sprzętów AGD zdarzają się każdemu – od upadku suszarki do włosów, po pęknięcie obudowy blendera. Wiele z tych sytuacji, choć wygląda poważnie, jest odwracalnych, a naprawy możemy dokonać samodzielnie.

-  W warunkach domowych możemy wykorzystać klej Bostik Fix Hard Plastic, który pozwoli trwale zespoić miejsce pęknięcia, a przy tym może być użyty przez każdego i nie wymaga specjalnych umiejętności – mówi Ewa Tacka z firmy Bostik, światowego specjalisty w dziedzinie klejenia i dodaje – Aby samodzielnie skleić pęknięty mikser lub uchwyt czajnika filtrującego wodę, w pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić z brudu i kurzu powierzchnię, którą chcemy skleić. Następnie równomiernie nakładamy klej na obie klejone powierzchnie. Produkt w temperaturze pokojowej potrzebuje zaledwie 5 minut na to, by zaszło częściowe zmiękczenie klejonego tworzywa. Po tym czasie wystarczy połączyć i docisnąć  klejone elementy i pozostawić przedmiot na 12 godzin do stworzenia pełnego, trwałego łączenia. I gotowe, możemy spokojnie wrócić do wykonywania codziennych czynności domowych. Spoina powstała w trakcie klejenia jest niewidoczna, dlatego można mieć pewność, że nie wpłynie na estetykę naprawianego sprzętu. Klejem Fix Hard Plastic można kleić wiele różnych przedmiotów, pamiętajmy jednak, że nie nadaje się on do naprawy tych elementów przedmiotów, które mają bezpośredni kontakt z jedzeniem lub wodą pitną.

Fix Hard Plastic od Bostik to wyjątkowo mocny klej przeznaczony do łączenia twardych tworzyw sztucznych, z których wykonana jest większość przedmiotów domowego użytku. Umożliwia on szybkie i trwałe sklejenie pękniętych elementów z różnego rodzaju tworzywa -  w tym z twardego PVC, ABS, szkła akrylowego (perspex), TR czy EVA. Sprawdzi się zatem w przypadku naprawy większości plastikowych rzeczy znajdujących się w domu, garażu czy amatorskim warsztacie. Ze względu na dużą odporność na warunki atmosferyczne klej może być stosowany zarówno w przypadku obiektów przechowywanych wewnątrz, jak i na zewnątrz, a powstała spoina jest wyjątkowo odporna na działanie gorącej wody czy chemikaliów. Jest on agresywny w działaniu, ponieważ częściowo rozpuszcza łączone powierzchnie, tworząc w ten sposób trwałe zespolenie. Nie zawiera jednak szkodliwego toluenu i cykloheksanu, dlatego z powodzeniem może być stosowany do naprawy przedmiotów codziennego użytku.

Dzięki zastosowaniu kleju Bostik Fix Hard Plastic, pęknięte małe sprzęty AGD mogą zyskać drugie życie. Prosta aplikacja połączona z dużą mocą klejenia pozwoli cieszyć się ulubionymi przedmiotami przez długi czas - bez konieczności kupowania nowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.