Komunikaty PR

Jak skutecznie oszczędzać wodę podczas czyszczenia podłóg?

2023-11-15  |  12:00
Biuro prasowe

Oszczędzanie wody ma istotne znaczenie nie tylko w dobie zmian klimatycznych, lecz także rosnących cen. Jednym z kluczowych sposobów na zminimalizowanie zużycia wody jest korzystanie z bardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań, m.in. podczas czyszczenia podłóg. Choć wielu z nas kojarzy tą czynność z użyciem wielu litrów wody, istnieją alternatywne rozwiązania, które są znacznie bardziej wygodne oraz efektywniejsze.

Zwykłe mopy? Przeminęły z wiadrem!

Nowoczesne podłogi winylowe i linoleum są popularnym i praktycznym rozwiązaniem w domu, ale ich czyszczenie może sprawiać kłopoty. Tradycyjne metody, takie jak mopowanie mają wiele minusów, m.in. ograniczone możliwości odsączenia wody, kontakt z brudną wodą, czasochłonność i zużycie wielu litrów wody. Warto zaznaczyć, że tradycyjne metody czyszczenia są nieodpowiednie dla delikatnych powierzchni, takich jak parkiet i laminat, ponieważ nadmierna ilość wody może je uszkodzić. W tym przypadku zdecydowanie korzystniejsze będą nowe sposoby na czyszczenie podłóg, które rozwiązują powyższe problemy.

Na rynku dostępne są dwa rozwiązania czyszczące do wyboru: mopy elektryczne do podłóg lub myjki parowe. Dwa rozwiązania, które mają dwie wspólne cechy: oba są bardzo oszczędne w zużyciu wody, a efekty ich działań są znacznie bardziej satysfakcjonujące niż przy użyciu tradycyjnych metod.

Tak jak mopem, tylko lepiej

Elektryczne mopy do podłóg wykorzystują szybko obracające się rolki czyszczące wykonane z mikrofibry. Są one stale zwilżane mieszaniną świeżej wody i środka czyszczącego, co sprawia, że bez problemu usuwają brud. Zabrudzona woda jest zbierana w oddzielnym zbiorniku, dzięki czemu do mycia podłogi używana jest wyłącznie świeża woda. Metoda ta jest bardzo ekonomiczna pod względem zużycia wody i środków czyszczących. W rezultacie czyszczone powierzchnie są suche niemal natychmiast. W porównaniu z konwencjonalnym mopem i wiadrem elektryczne mopy są do 50% szybsze i zapewniają do 20% lepsze rezultaty czyszczenia. Oszczędne zużycie wody sprawia, że nadają się one również do czyszczenia powierzchni takich jak parkiet lub laminat, które źle reagują na nadmierną wilgoć.

Brud wyparuje w mgnieniu oka

Kolejną alternatywą pozwalającą zaoszczędzić równie dużo wody jest parownica, która bez żadnego wysiłku z naszej strony usuwa każdy, nawet uporczywy, brud. Zaledwie jeden litr wody wytwarza strumień pary wystarczający do wyczyszczenia powierzchni około 75 metrów kwadratowych. Co więcej, dzięki pracy z gorącą parą wodną, która neutralizuje wszelkie patogeny, parownica zapewnia higieniczną czystość.  To sprawia, że urządzenia są idealne dla alergików lub rodzin z małymi dziećmi. Ponadto, ze względu na wysoką temperaturę pary, wszelka pozostała na podłodze wilgoć wyparowuje w błyskawicznym tempie.

W niektórych okolicznościach parownica może być używana także na zabezpieczonych parkietach i laminatach. Urządzenie to może być wyposażone w różne dysze, co pozwala na zastosowanie podczas czyszczenia armatury, piekarnika, blatu oraz odświeżania dywanów czy nawet zrywania starych tapet.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.