Komunikaty PR

Jak skutecznie zaizolować instalację wentylacyjną?

2022-06-24  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Prawidłowa praca instalacji wentylacyjnej ma znaczący wpływ na komfort i zdrowie mieszkańców. Stąd właściwie dobrana oraz zamontowana izolacja może w skuteczny sposób nie tylko poprawić samą wydajność instalacji wentylacyjnej, ale również usprawnić działanie całego budynku i lokali mieszkalnych. Lech Skomorowski - Regionalny Kierownik Sprzedaży w firmie Thermaflex - podpowiada, jak odpowiednio zaizolować instalację wentylacyjną, by wpływała ona na polepszenie klimatu i komfortu w domu.

Sprawnie działającą instalację wentylacyjną nie bez przyczyny porównuje się do układu oddechowego budynku – czyste powietrze ma znaczący wpływ na samopoczucie, możliwość regeneracji, skupienie oraz ogólną kondycję mieszkańców.

- Podstawowe zadania instalacji w budynku regulują odpowiednie przepisy. Często mówi się, że sprawnie pracująca instalacja komfortu cieplnego (ogrzewanie i wentylacja) są jak krwioobieg u człowieka. I nie ma w tym przesady. Wystarczy spojrzeć ile miejsca poświęcił Ustawodawca w „ROZPORZĄDZENIU MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie” wraz z późniejszymi zmianami i załącznikami. § 133 i 139 opisują wymagania w kwestii szczelności instalacji ogrzewczej, odpowiednio §153 mówi o instalacji wentylacji. Wspomniane rozporządzenie omawia również w przytoczonym § wymogi wobec szczelności instalacji z odwołaniem do odpowiednich norm – wyjaśnia Lech Skomorowski, Regionalny Kierownik Sprzedaży w firmie Thermaflex.

Jednak aby instalacja wentylacyjna osiągała pełną wydajność, ważne jest zastosowanie w niej najlepszych komponentów – w tym izolacji. Jak skutecznie zaizolować kanały wentylacyjne, by skutecznie dbały one o regularną wymianę powietrza znajdującego się wewnątrz budynku? Jak wyjaśnia ekspert Thermaflex, gdy odczuwamy w naszych domach chłód, duszność, suchość otoczenia, przeciągi, bądź pośrednio brak powietrza czy niepokojące zapachy, świadczy to o nieprawidłowości pracy instalacji – najczęściej związane z niedostatecznie wykonanymi, często nieuszczelnionymi połączeniami. Skutkuje to niewystarczającą pracą instalacji - kondensacją pary wodnej, zaburzeniem ciśnienia, dodatkowymi kosztami związanymi z ogrzewaniem i chłodzeniem nadmiarowego powietrza, jak również przenoszeniem przykrych zapachów, grzybów i pleśni oraz mikroorganizmów:

- W dłuższym czasie  kluczowy dla szczelności instalacji staje się też sposób wykonania izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej. Ewentualne jej nieszczelności, do których dochodzi w przypadku dyfuzji pary wodnej przez wadliwą bądź gorszej jakości izolację, powodują korozję, a następnie uszkadzają trwale instalację. Stąd kluczowym dla szczelności instalacji staje się sposób wykonania izolacji, co gwarantują wysokiej jakości systemy izolacyjne.

Poszukując najlepszych materiałów izolacyjnych, warto skupić się na rozwiązaniach, które stworzą skuteczną barierę dla pary wodnej. Dzięki temu unikniemy uszkodzenia powierzchni rur poprzez korozję – wpływa ona nie tylko na pogorszenie pracy instalacji, ale skutkuje też dużymi kosztami naprawy.

Dobry klimat dzięki dobrej izolacji

Skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem dostępnym na rynku są wysokiej jakości materiały izolacyjne ThermaSmart PRO firmy Thermaflex. Chronią one instalację, są trwałe, niepalne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki wykorzystaniu wyjątkowej pianki poliolefinowej o zamkniętej strukturze komórkowej, system gwarantuje pełną wydajność przez cały cykl swojego życia.

- Przez zwiększenie rygorystyczności przepisów związanych z gospodarką energetyczną budynków, od pewnego czasu proponujemy rozwiązanie, które jest dopasowane do wymagań izolacji cieplnych. – mówi Regionalny Kierownik Sprzedaży w firmie Thermaflex.

ThermaSmart PRO to kompletny system o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych. System pozwala znacząco obniżyć wydatki na energię, ograniczając do minimum starty ciepła. ThermaSmart PRO został stworzony z myślą o tym, aby zapewniać wysoką jakość, wydajność oraz wytrzymałość izolacji przez długie lata.

- ThermaSmart PRO to gama skutecznych i wytrzymałych komponentów izolacyjnych, wykonanych z wysokiej jakości pianki poliolefinowej. Ich elastyczność umożliwia szybki i prosty montaż, tworząc przy tym niezawodną instalację, nawet w najtrudniejszych warunkach. W pełni zamkniętokomórkowa struktura materiału minimalizuje straty energii i zapobiega dyfuzji pary, dzięki czemu tworzy wolne od skraplania - a tym samym korozji - niezawodne rozwiązanie na cały okres użytkowania – dodaje ekspert Thermaflex.

Niezależnie od okoliczności, dom powinien nam gwarantować zdrowie oraz bezpieczeństwo. Elementami, które mają wpływ na te aspekty, jest między innymi odpowiednio zaizolowana instalacja wentylacyjna. Aby działała wydajnie i jednocześnie wspierała nasze codzienne funkcjonowanie, podczas jej izolacji warto zastosować odpowiedni system – na przykład taki jak ThermaSmart PRO firmy Thermaflex, pozwalający na pełną wydajność przez cały cykl życia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.