Jak uniknąć uszkodzenia materiałów murowych podczas transportu i składowania?
Fly pr
Pl. Solny 15
50-062 Wrocław
anna.szeflinska|flypr.pl| |anna.szeflinska|flypr.pl
784 428 106
budflypr.newslink.pl/, flypr.newslink.pl/
H+H Polska przykłada dużą wagę do restrykcyjnej kontroli jakości na wszystkich etapach produkcji. Dzięki temu do sprzedaży trafiają wysokogatunkowe elementy murowe z betonu komórkowego i bloczki silikatowe, które charakteryzują się parametrami zgodnymi z ich deklarowaną wartością, równą i gładką powierzchnią oraz dużą dokładność wymiarową. Warto zadbać o to, aby w drodze pomiędzy zakładem produkcyjnym a miejscem, gdzie będą wykorzystane, nie zostały uszkodzone.
Bezpieczny załadunek i przewóz
Bloczki wapienno-piaskowe oraz te z betonu komórkowego fabrycznie umieszczane są na paletach i ofoliowywane. Ich załadunek odbywa się mechanicznie, przy użyciu wózka widłowego. Ilość ładunku należy dopasować do nośności samochodu transportowego. Kierowca powinien dopilnować, aby materiały zostały równomiernie rozłożone oraz odpowiednio zabezpieczone. Kluczowe jest ścisłe ustawienie palet, aby uniemożliwić ich przemieszczanie. Mocuje się je za pomocą pasów i narożników. Kierowcy, podczas przebywania na terenie magazynu, muszą też pamiętać o przestrzeganiu zasad BHP, tzn. używać kamizelek odblaskowych, kasków i butów ochronnych, a także pozostawać w miejscu, w którym będą widoczni dla operatorów wózków. Na liczbę ewentualnych uszkodzeń duży wpływ będzie miała jakość środka transportu, a także sposób jego prowadzenia. Rozładunek również musi przebiegać zgodnie z określonymi zasadami. Najlepiej w tym celu używać wózka widłowego lub innego urządzenia wyposażonego w specjalny chwytak. Nie wolno natomiast wykorzystywać pasów transportowych - uszkodzone w ten sposób bloczki nie będą podlegały reklamacji. Nie zaleca się też rozładunku ręcznego.
Składowanie bez ryzyka uszkodzeń
Często materiały murowe kupowane są na długo przed tym, zanim ekipa budowlana użyje ich do wznoszenia ścian. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przechowywać je przez pewien czas, pod warunkiem, że zostaną właściwie zabezpieczone. Najlepiej składować je w oryginalnych opakowaniach – zafoliowane na paletach. Ustawiamy je na stabilnym, równym, suchym podłożu, zapewniając izolację od gruntu i cyrkulację powietrza od spodu. Palety można umieścić jedna na drugiej, ale jedynie po dwie w pionie w przypadku betonu komórkowego lub cztery w pionie w przypadku silikatów. Jeśli trzeba przechowywać bloczki luzem, można układać je w maksymalnie 8 warstwach przy wys. 22, 24, 25 cm oraz 6 warstwach przy wys. 50 cm. Zaleca się składowanie ich w miejscu zadaszonym lub przykrycie folią. Ważne jest zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi, przede wszystkim opadami.
Przestrzegając zasad załadunku, rozładunku, transportu i składowania ograniczamy straty materiałowe i mamy pewność, że elementy murowe zachowają swoje właściwości, a wykonane przy ich pomocy przegrody będą trwałe i solidne.
Więcej informacji na www.HplusH.pl

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.