Komunikaty PR

Jak urządzić klimatyczne domki drewniane z roletami rzymskimi?

2021-12-22  |  01:00
Biuro prasowe

Drewno – od lat podstawowy element budowlany, nie bez powodu uwielbiany przez wszystkich. Nic nie nadaje takiego klimatu, uroku i wyjątkowości wnętrzom, jak drewniane ściany, podłogi, stropy czy belki. Są doskonałą kreacją samą w sobie, która wydawać by się mogło, tworzy zamkniętą stylizację. Warto jednak podkreślić charakter wnętrza poprzez odpowiednie dodatki i rozwiązania przestrzenne. Jakie? Na przykład z wykorzystaniem rolet rzymskich.

 

Kto z nas nie marzy o tym, aby przenieść się teraz na chwilę do przytulnego drewnianego domku, w którym iskrzy się płomień w kominku, pachnie palonym drzewem, a na stoliku przy kanapie stoi gorąca herbata w porcelanowym kubku? Wielu z nas chciałoby na stałe zamieszkać w takiej przestrzeni. Są tacy, którzy mają to szczęście i mogą dziś cieszyć się możliwością urządzania drewnianego wnętrza. Aby było ono kompletne i stworzone w odpowiednim stylu, warto wykorzystać kilka praktycznych wskazówek. Pierwsza i podstawowa – uzupełniajmy, a nie zakrywajmy. Niech jak najwięcej drewnianych konstrukcji pozostanie widocznych. Zadbajmy o dodatki i praktyczne, potrzebne rozwiązania, takie jak rolety rzymskie, które nie tylko ozdobią pomieszczenie, ale także zapewnią prywatność i ochronę.

 

Przytulne okna? To możliwe z roletami rzymskimi

Okna w drewnianych domkach są szczególnie ważnym aspektem kompozycji wnętrza. Stanowią znaczny kontrast do ścian, ponieważ wyraźnie odbijają się od kolorystyki drzewa. Przełamanie tego wrażenia, a nawet ocieplenie optyczne, jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniej aranżacji przestrzeni okiennej. Rolety rzymskie doskonale wpisują się w stylistykę drewnianych domków, szczególnie tych urządzonych w stylu rustykalnym, lekko góralskim czy nawet ludowym. Wypełniają i harmonizują wnętrze, sprawiają, że jest bardziej przytulne, prawdziwie domowe – mówi ekspertka marki Anwis, Agnieszka Gołębiewska. Bardzo ważna w takiej aranżacji jest kolorystyka. Bezpieczne i chętnie wybierane barwy rolet rzymskich do domów drewnianych to beże, kremy i brązy. Bardzo dobrze sprawdzą się także delikatne wzory, np. duża klasyczna krata, mała kratka

czy motywy kwiatowe. Zachęcamy jednak, aby spróbować odnaleźć mocniejsze kolory, pasujące do naszych gustów i pozostałych elementów wnętrza. Nie bójmy się mocnej zieleni, czerwieni i granatu. W zestawieniu z innymi dodatkami w tych kolorach, jak dywany, poduchy, fotele, doniczki, wazony, stworzą nowoczesną, a jednocześnie bardzo klasyczną kompozycję wnętrza. Dodadzą ciepła i oryginalnego stylu w całości pomieszczenia.

 

Praktyczne i bezpieczne rolety rzymskie

Nie możemy zapominać o tym, że ważnym zadaniem rolet rzymskich i wszelkich osłon okiennych jest zapewnienie prywatności i jak największej swobody w obsłudze. Duże znaczenie dla wszystkich mieszkańców ma poczucie bezpieczeństwa i ochrona przed niechcianymi spojrzeniami sąsiadów. Rolety rzymskie możemy swobodnie ustawiać na dowolnej wysokości, dlatego nie musimy się obawiać podglądania. Nawet jeśli okna usytuowane są nisko i dają możliwość patrzenia przez nie do wnętrza. Co ważne, dzięki możliwości zamontowania rolet rzymskich w systemie RVS, czyli w świetle szyby, możemy przesłonić dowolnie wybraną część okna, np. dolną lub środkową. W ten sposób utworzymy nowoczesne zazdrostki – podkreśla ekspertka marki Anwis.

 

 

Lniane, velvetowe, bawełniane…

Dziś, w czasach kiedy na pierwszym miejscu stawiamy sobie funkcjonalność, ale nadal pragniemy tworzyć klimatyczne i lekko rustykalne wnętrza, duże znaczenie będzie mieć dobór tkanin. Dość popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o meble tapicerowane, poduszki i obrusy, jest bawełna. Nie inaczej ma się rzecz z roletami rzymskimi. Bawełna jest zawsze bezpieczna i pasuje do wszystkiego. Dość łatwo utrzymać ją w czystości, dobrze się ją pierze i prasuje. Jednak spora cześć osób, która decyduje się na drewniany domek w sielskim stylu, poszukuje czegoś więcej. Tutaj do gry wkracza len – wyjątkowo delikatny i jeden z najbardziej naturalnych rodzajów materiałów. Świetnie sprawdzi się do przesłonięcia okien, a wybierając rolety rzymskie Anwis możemy wybrać najlepiej pasujący nam odcień lnianej tkaniny. Nie zapominajmy także o grupie najbardziej wymagających, którzy drewniane wnętrze chcą zestawić z eleganckimi, nowoczesnymi detalami. Wszystkim tym proponujemy materiały velvetowe, które są delikatne i miękkie w dotyku, a przy tym połyskujące i bardzo dostojne.

 

Dodatki do drewnianej chatki

Kompletna aranżacja okna to oczywiście poza roletami rzymskimi także inne ważne dodatki. Są nimi zasłony, które świetnie uzupełnią kompozycję. Nie są oczywiście niezbędne, nie w każdym wnętrzu się zmieszczą, nie do każdego pasują. Ale tym, którzy się na nie zdecydują, proponujemy wybór tkaniny spójnej z roletami rzymskimi. Nie zapominajmy także o parapetach – jeśli są w pomieszczeniu, zadbajmy o ich pasujący wygląd. Kwiaty doniczkowe w ratanowych osłonkach, świeże zioła w ceramicznych donicach, rośliny w szklanych słojach – będą się pięknie komponować z drewnem. Możemy pójść także w kierunku funkcjonalności i na parapecie skomponować mini warzywniak lub wygospodarować miejsce na małą podręczną biblioteczkę. Wszystkie te rozwiązania nie zakłócą na pewno całości aranżacji okiennej. Co jeszcze sprawdzi się w drewnianej chatce? Wszystko co naturalne, ale także wiele nowoczesnych rozwiązań. Geometryczne kształty lamp czy współczesne metalowe stoliki kawowe obronią się same, pod warunkiem, że będą pasować do całości urządzanego wnętrza.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.