Komunikaty PR

Jak wprowadzić do przestronnych wnętrz jeszcze więcej światła?

2022-04-07  |  01:00
Biuro prasowe

Światło słoneczne tworzy przyjemny klimat we wnętrzu, tym samym poprawia samopoczucie domowników. Jeśli odpowiednio je wykorzystamy, możemy również zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i prąd.  Podpowiadamy, co zrobić, aby rozświetlić swoje pomieszczenia. 

 

Jeśli chcemy wpuścić do pomieszczenia więcej światła, wybierzmy odpowiednie okna. Podczas zakupów zwróćmy uwagę na oznaczenia szyb. - Sprawdźmy, ile wynosi współczynnik przenikania światła TL. Wspomniane oznaczenie informuje, ile światła słonecznego dociera do pomieszczenia. W przypadku szyb dwukomorowych zazwyczaj wynosi 70%. - tłumaczy Radosław Makowczyński z firmy EUROCOLOR. Zwraca także uwagę, aby dobrać szyby do warunków panujących w mieszkaniu. – W przypadku okien od strony południowej, najlepiej sprawdzą się szyby selektywne. Skutecznie kontrolują nasłonecznienie, dzięki czemu poprawiają komfort życia.

Okna wielkoformatowe: sposób na jasne i przytulne wnętrze

Okna wielkoformatowe sprawdzają się zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym budownictwie. Nie tylko podnoszą walory estetyczne wnętrza, lecz także stworzą przytulną atmosferę. Wprowadzą do pomieszczeń więcej naturalnego światła, dzięki czemu optycznie je powiększą. - W sezonie jesienno-zimowym okna wielkoformatowe pomogą dogrzać dom. Wystarczy, że zamontujemy duże przeszklenia od strony południowej, gdzie najsilniej i najdłużej świeci słońce. – zauważa ekspert z EUROCOLOR.

Jakie firany wpuszczą światło do wnętrza?

Jeśli okna wychodzą na południe lub południowy-zachód, do wnętrza dociera najwięcej światła. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy okna skierowane są na północ lub północny wschód. W tym przypadku warto powiesić firanki, które dobrze przepuszczają światło. Poszukajmy jasnych firan z woalu, które nie tylko ozdobią wnętrze, lecz także je rozświetlą. Nie musimy wybierać śnieżnobiałych firanek, możemy spokojnie wybrać kremowe, cytrynowe, błękitne lub jasnoróżowe. Ważne, żeby pasowały do pozostałych elementów wystroju. 

 

Na przepuszczalność światła wpływa tkanina, szczególnie jej grubość. Jakie firany nie zatrzymują promieni słonecznych? Najlepiej, aby były wykonane z cienkiego, przezroczystego materiału. Możemy wybrać koronkowe, żakardowe lub tiulowego firanki, które nie ograniczają dopływu światła. 

Rolety do wnętrza i na zewnątrz

Światło słoneczne wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie, poprawia też naszą efektywność. Nic więc dziwnego, że staramy się wpuścić zarówno do przestrzeni mieszkalnej, jak i do pomieszczeń biurowych. We wnętrzach sprawdzają się np. rolety dzień noc, które składają się z dwóch naprzemiennych ułożonych poziomych pasów materiału: jasnych i ciemnych. W zależności od potrzeb możemy wpuścić więcej światła do wnętrza lub subtelnie je ograniczyć.

 

Z kolei zewnętrzne rolety nadstawne wykonane z PVC lub Aluminium do zespolenia z oknem, uchronią nas nie tylko przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, ale także przed uciążliwym hałasem z zewnątrz. Producenci oferują różne możliwości sterowania tego typu roletami. Możemy to robić np. z pozycji smartfona – nawet jeśli nie będzie nas w domu, roleta opuści się lub podniesie o ustalonej godzinie.

Jak wykreować jasne wnętrza?

Aby doświetlić pomieszczenie, pomalujmy ścianę naprzeciwko okna jasną, najlepiej półmatową, farbą. Pamiętajmy też o suficie. W tym przypadku idealnie sprawdzi się biała farba. Możemy również zawiesić lustro naprzeciwko największego okna. Takie rozwiązanie pomoże rozświetlić nawet najciemniejszą przestrzeń.

 

Zadbajmy również o to, aby ramy okienne i parapety były jasne, najlepiej białe. Nie tylko ładnie wyglądają, lecz także doskonale odbijają światło. Zanim wybierzemy profile okienne, upewnijmy się, że są sztywne i smukłe. Dzięki temu mamy pewność, że do wnętrza wpadnie więcej promieni słonecznych. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.