Komunikaty PR

Jak wspierać pracę klimatyzacji? Z nowoczesnymi roletami to wyjątkowo proste!

2023-08-27  |  01:00
Biuro prasowe

Naukowcy ostrzegają: z każdym kolejnym rokiem możemy spodziewać się kolejnych rekordów ciepła. Optymalną temperaturę pomieszczeń zapewniają profesjonalne systemy klimatyzacji. Warto jednak pamiętać, że komfort, jaki wynika z ich instalacji, powinien współgrać z oszczędnością energii i redukcją substancji przyczyniających się do pogłębiającego się globalnego ocieplenia klimatu. Czy możemy samodzielnie wspomóc efektywność pracy domowych klimatyzatorów, by podczas upałów móc przebywać w komfortowych temperaturach, dbać o naturę i zaoszczędzić na kosztach energii?

 

Zadbaj o okna, a one „zadbają” o Ciebie!

 

Okna są jedyną „drogą”, jaką promienie słoneczne przedostają się do wnętrz naszych domów i mieszkań. To, czym je osłaniamy, ma znaczący wpływ nie tylko na nasz komfort, ale także na efektywność pracy domowych systemów chłodzenia. Wybierając osłony okienne warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Jednym z ciekawszych rozwiązań są rolety zewnętrzne SCREEN. Skutecznie chronią zarówno przed promieniami słonecznymi, jak i rożnego rodzaju zanieczyszczeniami i insektami. Są przy tym odporne na warunki atmosferyczne, takie jak wiatr czy deszcz. Choć prezentują się subtelnie i niepozornie, wykonane są z tkanin wzmacnianych włóknem szklanym lub poliestrowym, które zapewniają funkcjonalność i łatwość pielęgnacji.

 

- Tkaniny wykorzystywane w roletach zewnętrznych SCREEN mogą mieć różny współczynnik przezierności (OF) – określany w skali od 0% do 4%. – mówi Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie ANWIS. - Tkaniny o współczynniku 0% OF pozwalają na całkowite zaciemnienie i pełen „blockout”. Z kolei tkaniny o wyższym stopniu przezierności montowane są najczęściej w oknach tarasowych lub przy pergolach, ponieważ zapewniają widoczność krajobrazu za oknem przy jednoczesnej eliminacji refleksów świetlnych, które mogą przeszkadzać podczas pracy lub rozmowy. Bogaty wybór dostępnych tkanin, kolorów i wzorów pozwala na dopasowanie osłon do każdego wnętrza i stylu jego aranżacji.

 

Jak dbasz, tak masz

 

Aby zapobiegać awariom sprzętu należy go właściwie użytkować i regularnie konserwować. Dotyczy to przede wszystkim klimatyzacji, która wpływa nie tylko na temperaturę panującą w pomieszczeniu, ale także na jakość powietrza, którym oddychamy.

 

Regularne sprawdzanie i wymiana filtrów powietrza to podstawa regularnej pielęgnacji. Dodatkowo warto cyklicznie sprawdzać poziom substancji chłodzącej i uzupełniać go w przypadku braków. Przy okazji warto zwrócić uwagę na stan uszczelek i stopień nagrzewania się silnika, ponieważ długotrwałe używanie klimatyzatora na najwyższych obrotach znacząco wpływa na uszkodzenia tych elementów.

 

  • Idealnym pomysłem na usprawnienie pracy domowej klimatyzacji jest połączenie jej z pozostałymi elementami w ramach systemu Smart Home. Montaż inteligentnych osłon okiennych, które poprzez czujniki temperatury będą automatycznie reagowały na zmieniające się warunki, pozwoli jeszcze efektywniej zarządzać zużyciem energii – podkreśla Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie ANWIS. - Nowoczesne osłony okienne nie tylko reagują na bieżąco na zmianę pory dnia i nocy, ale także mogą się dopasowywać do zmian temperatury. Ponadto, dzięki dedykowanej aplikacji, możemy z każdego miejsca na świecie tworzyć indywidualne scenariusze, w celu pełnej automatyzacji systemu i utrzymania optymalnej temperatury we wnętrzu naszego domu.

 

Co jeszcze możemy robić, by znaleźć wytchnienie podczas upałów?

 

Najbardziej szkodliwa dla naszego organizmu jest nagła zmiana temperatury, dlatego tym bardziej warto zadbać o to, by temperatura w pomieszczeniach, w których przebywamy, była optymalna – nie za wysoka i nie za niska, oscylująca w przedziale między 18-22 stopni Celsjusza. Efekt ten uzyskamy łącząc nowoczesny systemu osłon okiennych z domowym systemem klimatyzacji, ale nie tylko. Warto pamiętać, że na temperaturę panującą w pomieszczeniu wpływają nie tylko promienie słoneczne. Dodatkowo podnoszą ją wszystkie używane sprzęty elektroniczne, dlatego należy pamiętać, by zawsze wyłączać nieużywany sprzęt i korzystać z niego racjonalnie, zwłaszcza podczas upałów.

 

Jednym z najbardziej naturalnych sposobów na delikatne obniżenie temperatury oraz stworzenie przyjemnego mikroklimatu w pomieszczeniach jest stosowanie nawilżaczy powietrza i wypełnienie wnętrz dużą ilością roślin doniczkowych. Do najbardziej wytrzymałych, efektownych, a jednocześnie mało wymagających roślin doniczkowych należą m.in. zamiokulkas, monstera, dracena, wężownica, sanderiana, aloes, nolina i grubosz jajowaty (drzewko szczęścia). Z kolei różnego gatunku rośliny pnące, otulające nasze ściany lub elewację budynku, są wyjątkowo skutecznym i naturalnym izolatorem, dzięki którym wnętrze naszego domu będzie nagrzewać się znacznie wolniej.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania Biuro prasowe
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Dom Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
2025-02-20 | 17:00

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Wyobraź sobie, że każdego ranka budzisz się wypoczęty i pełen energii. Co więcej, aby to osiągnąć nie potrzebujesz kolejnej kawy. Wystarczy naturalny, dostępny
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Muzyka

Konsument

Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.

Prawo

Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.