Komunikaty PR

Jak wybrać najlepszy stolik kawowy do salonu?

2022-05-10  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Urządzając wymarzony salon przeważnie skupiamy się na wyborze pasujących do wnętrz kanap czy wygodnych foteli. Często zapominamy o innym istotnym elemencie, bez którego nasza przestrzeń nie będzie wydawać się kompletna –  stoliku kawowym. To mebel, który możemy wykorzystać zarówno do przechowywania pilotów telewizyjnych czy magazynów, jak i do wspólnych posiłków czy spędzania czasu w gronie znajomych. Przedstawiamy 5 zasad, którymi warto kierować się wybierając idealny stolik kawowy.

Stoliki kawowe dostępne są w wielu kształtach, rozmiarach, materiałach i wysokościach, a producenci zapewniają nam dużą różnorodność wyboru. Decyzja nie należy do najłatwiejszych, a bywa, że ze względu na ograniczającą nas przestrzeń czy też nasze oczekiwania względem mebla… trudno się zdecydować. Eksperci marki Nobonobo wyjaśniają, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tego elementu wyposażenia.

1.Funkcjonalność

– W wystroju wnętrz zawsze najbardziej liczy się funkcja. Wybierając wymarzony stolik kawowy powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad jego zastosowaniem i tym, czego od niego oczekujemy. Być może szukamy dodatkowego miejsca na dekoracje lub czasopisma, a może potrzebujemy mebla, który będzie pełnił rolę biurka podczas pracy zdalnej. Często stoliki kawowe spełniają w głównej mierze funkcję estetyczną i nadają charakteru danemu pomieszczeniu. Wszystkie te kwestie i potencjalne zadania musimy wziąć pod uwagę podczas poszukiwań – mówi Tomasz Matejczyk, współwłaściciel marki Nobonobo.

2. Kolor i styl

Stolik kawowy przeważnie umieszczamy w centralnym miejscu naszego salonu, dlatego ważne jest, żeby zarówno kolorystycznie, jak i stylistycznie pasował on do całej przestrzeni i podkreślał jej zalety.

– Wybierając odpowiedni stolik nie musimy przesadnie skupiać się na odcieniu czy konkretnej stylistyce. Ważne jednak, żebyśmy zastanowili się, czy dany mebel pasuje do naszego wnętrza i współgra z innymi detalami w przestrzeni. Świetnym przykładem charakterystycznego stolika, który sam w sobie jest także elementem dekoracyjnym, jest nowość Nobonobo Flesia, produkt inspirowany kwiatem pochodzącym z Indonezji – raflezją. To model, który może ożywić każdą przestrzeń – dodaje Monika Struska, współwłaścicielka marki Nobonobo.

3. Materiał

Wybierając stolik kawowy pod kątem materiału, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę użytkowników danej przestrzeni i osobiste preferencje. Choć mebel wykonany ze szkła będzie świetnie sprawdzał się w dużych, jasnych pomieszczeniach, jego zalety przestają być tak istotne, jeśli wśród domowników znajdują się dzieci lub zwierzęta. Tu najlepiej sprawdzą się drewniane modele, które doskonale ocieplą wnętrze salonu.

– Kupując wymarzony stolik możemy oczywiście postawić na produkt łączący w sobie różne materiały. W takim przypadku dobrym wyborem będzie kolekcja stolików Feza, bazująca na metalowej konstrukcji w kształcie nóg pająka połączona z blatem wykonanym z litego drewna dębowego. Stolik dostępny jest w trzech różnych kształtach, aby nadać wnętrzu charakteru i indywidualności. – radzi Monika Struska z Nobonobo.

4. Kształt

Właściwy kształt stolika kawowego zależy w dużej mierze od rozmiarów przestrzeni, w jakiej go umieścimy. Jeśli posiadamy niewielki salon, w którym często się przemieszczamy, dobrym wyborem będzie owalny stolik bez ostrych narożników. Taki mebel sprawdzi się zwłaszcza, jeśli mieszkają z nami małe dzieci.

– Doskonałym dodatkiem jest stolik kawowy Oo zaprojektowany dla Nobonobo przez Tomka Rygalika.  Wyróżnia go prosta, ponadczasowa forma, na którą składają się dwa koła – blat i podstawa z charakterystyczną obręczą. Ten produkt świetnie sprawdzi się także w mniejszych salonach! – wyjaśnia Tomasz Matejczyk z Nobonobo.

Jeżeli chcemy nadać pomieszczeniu uporządkowany charakter, doskonale pasować będzie do niego stół kwadratowy lub prostokątny. Wtedy jednak dobrze jest zastanowić się nad rozmieszczeniem mebli wokół niego, tak, aby fotele lub sofy nie zwracały się w stronę kantu.

5. Rozmiar i wysokość

Wielkość stolika kawowego powinna być proporcjonalna do innych elementów znajdujących się w pomieszczeniu, a zwłaszcza do kanapy, przed którą będzie się znajdował.

– Dobrą praktyką jest wybór stolika, którego długość nie będzie przekraczać 2/3 długości naszej sofy. Ponadto, należy zwrócić uwagę na miejsce na nogi między meblami – przeważnie zaleca się odległość 50 cm. Wybór wysokości zależy z kolei od rozmiaru kanapy – stolik powinien mieć mniej więcej taką samą wysokość, jak siedzisko sofy. – podsumowuje Monika Struska z Nobonobo.

Po inspiracje zapraszamy na www.nobonobo.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.