Komunikaty PR

Jak wybrać odpowiednią choinkę na święta? Castorama podpowiada!

2022-12-12  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Natalia Piekacz
Made in PR

Wejnerta
02-619 Warszawa
n.piekacz|madeinpr.pl| |n.piekacz|madeinpr.pl
783 505 900
madeinpr.pl

W grudniu większość z nas staje przed typowo świątecznymi dylematami: jakie prezenty kupić najbliższym, kiedy rozpocząć przygotowania do Wigilii, jak spędzić ten wyjątkowy czas oraz oczywiście: jaka choinka ozdobi nasz dom. Wydawać by się mogło, że ostatnie pytanie nie jest trudne, a mimo to często nie znajdujemy jednoznacznej odpowiedzi. Obecnie wybór choinek jest bardzo duży, dlatego Castorama podpowiada jakie drzewka bożonarodzeniowe są aktualnie najpopularniejsze.

Pierwsze, zasadnicze pytanie: prawdziwa czy sztuczna? Zarówno pierwsza, jak i druga ma swoje zalety. Sztuczne drzewka są trwałe, nie gubią igieł i będą służyć przez lata. Dzięki temu jest to oszczędność - ponosimy jednorazowy koszt i nie martwimy się nim przez kilka kolejnych lat. Co trzeba jednak przyznać, sztuczne choinki nie zastąpią uroku żywego drzewka, które oprócz estetycznego wyglądu zazwyczaj pięknie pachną. Na co w takim razie się zdecydować?

Stawiając na żywą choinkę, mamy do wyboru kilka możliwości. Drzewko w doniczce czy cięte? Jodła czy świerk? Małe czy duże? W przeszłości w polskich domach królował świerk pospolity. To tradycyjne drzewko można kupić zarówno cięte, jak i w donicy. Jego gałęzie są stosunkowo szerokie, dlatego świerk potrafi być bardzo rozłożysty. Z powodzeniem zawiśnie na nim wiele ozdób. Coraz popularniejsza w Polsce jest także jodła kaukaska. Jej gałęzie są gęstsze, dlatego wystarczy ozdobić ją niewielką liczbą bombek. Ukorzenione drzewko w donicy po okresie świątecznym warto posadzić w ogrodzie, aby dać mu drugie życie. Chcąc cieszyć się wysokim drzewkiem – pozostaje nam wybór ciętego. Warto wziąć również pod uwagę indywidualne preferencje dotyczące np. kształtu i gęstości gałęzi. Przed ostatecznym wyborem można zapoznać się z opisem cech i zdjęciami drzewek online: https://bit.ly/3iKfWs6.   

Jeśli nie chcemy kupować żywej choinki, równie dobrym wyborem będzie jej sztuczny odpowiednik. Jego główną zaletą jest wytrzymałość, dlatego powinno być wykonane z wysokiej jakości, trwałych materiałów. Wybór sztucznego drzewka od sprawdzonego dostawcy zapewni wieloletnie użytkowanie. Taka inwestycja to także oszczędność czasu i wysiłku, których nie musimy tracić na kolejny zakup przed świętami Bożego Narodzenia. Co więcej, nie gubi igieł, więc zachowamy większy porządek. Sztuczna choinka ma jeszcze jedną zaletę - są ich niezliczone rodzaje, dlatego można wybrać taką, która idealnie będzie pasować do wystroju naszego wnętrza. Mają one różne kolory, są ośnieżone, mogą mieć wbudowane lampki LED, być ozdobione szyszkami czy zostać wykonane na wysokim pniu. Ograniczyć nas może jedynie wyobraźnia.

Czy zakup choinki musi być drogi? Nie. W sieci sklepów Castorama dostępne są drzewka w rozsądnych cenach, a ich jakość jest sprawdzona przez wiele zadowolonych klientów. Dodatkowo, do 26 grudnia 2022 otrzymamy 30 zł zwrotu na kartę podarunkową za każde wydane 200 zł na choinki i ozdoby świąteczne. Szczegóły promocji dostępne są na: https://www.castorama.pl/lp/gazetka-wszystko-gotowe-na-swieta. 

Po więcej świątecznych inspiracji zapraszamy na https://www.castorama.pl/.

***

Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii polepszania warunków mieszkaniowych w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 96 sklepach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia prawie 13 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej 1470 sklepów w 8 krajach Europy – szczegóły na stronach castorama.pl oraz kingfisher.com. Więcej o działaniach firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju można przeczytać na stronie Zrównoważony rozwój (castorama.pl).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Made in PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.