Jak wybrać rozkładaną sofę do młodzieżowego pokoju?
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Pokój naszego dziecka to zazwyczaj jedno z mniejszych pomieszczeń mieszkaniu czy domu. Z tego względu o wiele trudniej wygospodarować tam miejsce na większe łóżko, przypominające to z sypialni rodziców i oddzielną sofę do rozmów z rówieśnikami. Z pomocą w tej wymagającej przestrzeni przychodzą narożniki oraz sofy z funkcją spania codziennego popularnej i lubianej polskiej marki Sweet Sit. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych mechanizmów rozkładania są one bardzo wygodne, a także pozwalają młodemu człowiekowi na dobry sen i regenerację.
Urządzenie pokoju nastolatka wymaga przemyślanych wyborów i dobrej organizacji przestrzeni, a mniejszy metraż wręcz prosi się o sprytne rozwiązania. Do tego typu pomieszczeń projektanci polecają więc sofy i narożniki ”dwa w jednym”. W dzień pełnią one funkcję przyjemnej przestrzeni do relaksu, a w nocy, w ciągu kilku chwil, zamieniają się w wygodne miejsce do spania. Sprawdzone propozycje, takie jak Paxi, Ema czy Nappa gwarantują nie tylko miłe dla oka, nowoczesne wzornictwo, ale przede wszystkim komfort spania.
Wizyta w salonie meblowym
Po wybraniu interesującego modelu, sprawdź dokładnie jaką przestrzenią dysponujesz. Najistotniejsze będą wymiary mebla po rozłożeniu. Krawędzi mebla na podłodze wyznaczymy np. za pomocą sznurka lub taśmy malarskiej. Młodzież jest bardzo kreatywna i miewa już całkiem określony własny gust, dlatego zabierzmy naszą latorośl do salonu meblowego i dajmy szansę zdecydowania o tym, jaki model i kolor najbardziej mu się podoba. Porównajmy wzory obić na żywo i upewnijmy się, czy materiał spełnia wszystkie oczekiwania. Wymośćmy się na siedzisku, rozłóżmy funkcję spania, by sprawdzić, czy zastosowane w nich wypełnienie przynosi komfort, jakiego oczekujemy. Wspólne podjęcie decyzji zagwarantuje, że nasza pociecha będzie w pełni zadowolona z wystroju swojego nowego lokum. Sprawdźmy, czy dziecko potrafi samodzielnie rozłożyć narożnik lub sofę. Szukajmy mebli z funkcją spania codziennego (DL Plus, np. sofa Paxi, C.S.T, np. Nappa lub stelaż włoski, jak np. Ema), gwarantujących wzmocnioną konstrukcję i wygodną powierzchnię spania po rozłożeniu.
Wybieramy rodzaj obicia
Na młodzieżowych meblach wypoczynkowych zazwyczaj toczy się bujne życie: nauka, relaks, zabawa, a przez to rozlany napój, plamy po jedzeniu, sierść czworonogów, czy wylana przez rodzica kawa. Na szczęście w ofercie Sweet Sit dostępnych jest wiele praktycznych i estetycznych tkanin plamoopornych. Mają różne kolory, faktury i właściwości. Łączy je jedno – wybierając tego rodzaju obicie zmniejszymy wchłanialność plam oraz z łatwością poradzimy sobie z czyszczeniem sofy, co z kolei przedłuży jej żywotność. To bardzo ważne w przypadku intensywnego użytkownika, jakim jest nastolatek.
Liczy się stylowa funkcjonalność
Dla większości rodziców najważniejsza kwestią przy wyborze sofy do spania będzie jej funkcjonalność – łatwe rozłożenie i złożenie sofy, czy praktyczny pojemnik na pościel. Jeśli masz nieco więcej przestrzeni, wybierz kompaktowy narożnik z kolekcji Nappa lub Ema. Zyskasz wówczas dużo miejsca do przechowywania, ponieważ skrzynia na pościel w tych meblach jest całkiem pojemna.
Dla dorastających dzieci szczególnie liczy się to, co jest trendy. Dlatego swoją uwagę kierują na modny lub ciekawy design i żywe, popularne kolory tapicerki. Jasny błękit, czerwień, głęboki róż, granat czy szarość, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Zdecydowane kolory szczególnie korzystnie prezentują się na designerskiej sofie Paxi z oryginalnym, pionowym przeszyciem w stylu „cadillac” na oparciu.
Oferta marki Sweet Sit zawiera w sobie wybór sof i narożników, które ze względu na kompaktowe rozmiary i uniwersalny design świetnie nadadzą się do młodzieżowej przestrzeni. Warto jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego wspólnie odwiedzić salon i wybrać wymarzony model. Ważne, by zarówno rodzic, jak i dziecko czuli się usatysfakcjonowani, a przy okazji dobrze się przy tym bawili.
www.sweetsit.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.