Komunikaty PR

Jak wybrać rozkładaną sofę do młodzieżowego pokoju?

2021-08-20  |  11:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.39 MB )

Pokój naszego dziecka to zazwyczaj jedno z mniejszych pomieszczeń mieszkaniu czy domu. Z tego względu o wiele trudniej wygospodarować tam miejsce na większe łóżko, przypominające to z sypialni rodziców i oddzielną sofę do rozmów z rówieśnikami. Z pomocą w tej wymagającej przestrzeni przychodzą narożniki oraz sofy z funkcją spania codziennego popularnej i lubianej polskiej marki Sweet Sit. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych mechanizmów rozkładania są one bardzo wygodne, a także pozwalają młodemu człowiekowi na dobry sen i regenerację.

Urządzenie pokoju nastolatka wymaga przemyślanych wyborów i dobrej organizacji przestrzeni, a mniejszy metraż wręcz prosi się o sprytne rozwiązania. Do tego typu pomieszczeń projektanci polecają więc sofy i narożniki ”dwa w jednym”. W dzień pełnią one funkcję przyjemnej przestrzeni do relaksu, a w nocy, w ciągu kilku chwil, zamieniają się w wygodne miejsce do spania. Sprawdzone propozycje, takie jak Paxi, Ema czy Nappa gwarantują nie tylko miłe dla oka, nowoczesne wzornictwo, ale przede wszystkim komfort spania.

Wizyta w salonie meblowym

Po wybraniu interesującego modelu, sprawdź dokładnie jaką przestrzenią dysponujesz. Najistotniejsze będą wymiary mebla po rozłożeniu. Krawędzi mebla na podłodze wyznaczymy np. za pomocą  sznurka lub taśmy malarskiej. Młodzież jest bardzo kreatywna i miewa już całkiem określony własny gust, dlatego zabierzmy naszą latorośl do salonu meblowego i dajmy szansę zdecydowania o tym, jaki model i kolor najbardziej mu się podoba. Porównajmy wzory obić na żywo i upewnijmy się, czy materiał spełnia wszystkie oczekiwania. Wymośćmy się na siedzisku, rozłóżmy funkcję spania, by sprawdzić, czy zastosowane w nich wypełnienie przynosi komfort, jakiego oczekujemy. Wspólne podjęcie decyzji zagwarantuje, że nasza pociecha będzie w pełni zadowolona z wystroju swojego nowego lokum. Sprawdźmy, czy dziecko potrafi samodzielnie rozłożyć narożnik lub sofę. Szukajmy mebli z funkcją spania codziennego (DL Plus, np. sofa Paxi, C.S.T, np. Nappa lub stelaż włoski, jak np. Ema), gwarantujących wzmocnioną konstrukcję i wygodną powierzchnię spania po rozłożeniu.

Wybieramy rodzaj obicia

Na młodzieżowych meblach wypoczynkowych zazwyczaj toczy się bujne życie: nauka, relaks, zabawa, a przez to rozlany napój, plamy po jedzeniu, sierść czworonogów, czy wylana przez rodzica kawa. Na szczęście w ofercie Sweet Sit dostępnych jest wiele praktycznych i estetycznych tkanin plamoopornych. Mają różne kolory, faktury i właściwości. Łączy je jedno – wybierając tego rodzaju obicie zmniejszymy wchłanialność plam oraz z łatwością poradzimy sobie z czyszczeniem sofy, co z kolei przedłuży jej żywotność. To bardzo ważne w przypadku intensywnego użytkownika, jakim jest nastolatek.

Liczy się stylowa funkcjonalność

Dla większości rodziców najważniejsza kwestią przy wyborze sofy do spania będzie jej funkcjonalność – łatwe rozłożenie i złożenie sofy, czy praktyczny pojemnik na pościel. Jeśli masz nieco więcej przestrzeni, wybierz kompaktowy narożnik z kolekcji Nappa lub Ema. Zyskasz wówczas dużo miejsca do przechowywania, ponieważ skrzynia na pościel w tych meblach jest całkiem pojemna.

Dla dorastających dzieci szczególnie liczy się to, co jest trendy. Dlatego swoją uwagę kierują na modny lub ciekawy design i żywe, popularne kolory tapicerki. Jasny błękit, czerwień, głęboki róż, granat czy szarość, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Zdecydowane kolory szczególnie korzystnie prezentują się na designerskiej sofie Paxi z oryginalnym, pionowym przeszyciem w stylu „cadillac” na oparciu.

Oferta marki Sweet Sit zawiera w sobie wybór sof i narożników, które ze względu na kompaktowe rozmiary i uniwersalny design świetnie nadadzą się do młodzieżowej przestrzeni. Warto jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego wspólnie odwiedzić salon i wybrać wymarzony model. Ważne, by zarówno rodzic, jak i dziecko czuli się usatysfakcjonowani, a przy okazji dobrze się przy tym bawili.

www.sweetsit.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.