Jak wybrać rozkładaną sofę do młodzieżowego pokoju?
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Pokój naszego dziecka to zazwyczaj jedno z mniejszych pomieszczeń mieszkaniu czy domu. Z tego względu o wiele trudniej wygospodarować tam miejsce na większe łóżko, przypominające to z sypialni rodziców i oddzielną sofę do rozmów z rówieśnikami. Z pomocą w tej wymagającej przestrzeni przychodzą narożniki oraz sofy z funkcją spania codziennego popularnej i lubianej polskiej marki Sweet Sit. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych mechanizmów rozkładania są one bardzo wygodne, a także pozwalają młodemu człowiekowi na dobry sen i regenerację.
Urządzenie pokoju nastolatka wymaga przemyślanych wyborów i dobrej organizacji przestrzeni, a mniejszy metraż wręcz prosi się o sprytne rozwiązania. Do tego typu pomieszczeń projektanci polecają więc sofy i narożniki ”dwa w jednym”. W dzień pełnią one funkcję przyjemnej przestrzeni do relaksu, a w nocy, w ciągu kilku chwil, zamieniają się w wygodne miejsce do spania. Sprawdzone propozycje, takie jak Paxi, Ema czy Nappa gwarantują nie tylko miłe dla oka, nowoczesne wzornictwo, ale przede wszystkim komfort spania.
Wizyta w salonie meblowym
Po wybraniu interesującego modelu, sprawdź dokładnie jaką przestrzenią dysponujesz. Najistotniejsze będą wymiary mebla po rozłożeniu. Krawędzi mebla na podłodze wyznaczymy np. za pomocą sznurka lub taśmy malarskiej. Młodzież jest bardzo kreatywna i miewa już całkiem określony własny gust, dlatego zabierzmy naszą latorośl do salonu meblowego i dajmy szansę zdecydowania o tym, jaki model i kolor najbardziej mu się podoba. Porównajmy wzory obić na żywo i upewnijmy się, czy materiał spełnia wszystkie oczekiwania. Wymośćmy się na siedzisku, rozłóżmy funkcję spania, by sprawdzić, czy zastosowane w nich wypełnienie przynosi komfort, jakiego oczekujemy. Wspólne podjęcie decyzji zagwarantuje, że nasza pociecha będzie w pełni zadowolona z wystroju swojego nowego lokum. Sprawdźmy, czy dziecko potrafi samodzielnie rozłożyć narożnik lub sofę. Szukajmy mebli z funkcją spania codziennego (DL Plus, np. sofa Paxi, C.S.T, np. Nappa lub stelaż włoski, jak np. Ema), gwarantujących wzmocnioną konstrukcję i wygodną powierzchnię spania po rozłożeniu.
Wybieramy rodzaj obicia
Na młodzieżowych meblach wypoczynkowych zazwyczaj toczy się bujne życie: nauka, relaks, zabawa, a przez to rozlany napój, plamy po jedzeniu, sierść czworonogów, czy wylana przez rodzica kawa. Na szczęście w ofercie Sweet Sit dostępnych jest wiele praktycznych i estetycznych tkanin plamoopornych. Mają różne kolory, faktury i właściwości. Łączy je jedno – wybierając tego rodzaju obicie zmniejszymy wchłanialność plam oraz z łatwością poradzimy sobie z czyszczeniem sofy, co z kolei przedłuży jej żywotność. To bardzo ważne w przypadku intensywnego użytkownika, jakim jest nastolatek.
Liczy się stylowa funkcjonalność
Dla większości rodziców najważniejsza kwestią przy wyborze sofy do spania będzie jej funkcjonalność – łatwe rozłożenie i złożenie sofy, czy praktyczny pojemnik na pościel. Jeśli masz nieco więcej przestrzeni, wybierz kompaktowy narożnik z kolekcji Nappa lub Ema. Zyskasz wówczas dużo miejsca do przechowywania, ponieważ skrzynia na pościel w tych meblach jest całkiem pojemna.
Dla dorastających dzieci szczególnie liczy się to, co jest trendy. Dlatego swoją uwagę kierują na modny lub ciekawy design i żywe, popularne kolory tapicerki. Jasny błękit, czerwień, głęboki róż, granat czy szarość, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Zdecydowane kolory szczególnie korzystnie prezentują się na designerskiej sofie Paxi z oryginalnym, pionowym przeszyciem w stylu „cadillac” na oparciu.
Oferta marki Sweet Sit zawiera w sobie wybór sof i narożników, które ze względu na kompaktowe rozmiary i uniwersalny design świetnie nadadzą się do młodzieżowej przestrzeni. Warto jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego wspólnie odwiedzić salon i wybrać wymarzony model. Ważne, by zarówno rodzic, jak i dziecko czuli się usatysfakcjonowani, a przy okazji dobrze się przy tym bawili.
www.sweetsit.pl

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.