Jak wykończyć ściany we wnętrzach?
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Dekoracyjna cegła, farba, a może sztukateria? Domowe ściany można wykończyć na wiele sposobów. Marka Beckers prezentuje kilka aranżacyjnych pomysłów w tym zakresie, które pozwolą stworzyć modne, a przy tym całkowicie niebanalne wnętrza.
Jednym z najpopularniejszych sposobów na wykończenie ścian są kolorowe farby. Przez lata ściany w polskich domach malowano na spokojne, neutralne odcienie, w tym biel, beże czy delikatne szarości i cały czas mają one wielu zwolenników. Obecnie jednak coraz częściej sięgamy również po bardziej wyraziste, odważniejsze tonacje, dzięki którym wnętrze nabiera wyjątkowej głębi. Nowoczesne farby, takie jak Beckers, to jednak nie tylko piękne kolory, ale i wysoka funkcjonalność, która ułatwia codzienne użytkowanie ścian.
Czasy, kiedy boazeria kojarzyła się z niemodnym już PRL-owskim wystrojem poszły dawno w zapomnienie. Teraz drewniane deski na ścianie wracają do łask. Dzięki odpowiednim emaliom, jak np. Beckers Designer Universal, można je po prostu przemalować, dopasowując ich kolor nie tylko do reszty wystroju, ale przede wszystkim do własnego gustu.
Sztukateria na ścianie potrafi sprawić, że każde wnętrze zyska elegancki sznyt. Szczególnie gdy pomalowana zostanie na głębokie kolory, jak szmaragdowa zieleń Cleopatra. Całość wzbogacą złote dodatki w stylu glamour, welurowa kanapa czy mięsiste siedziska sprawiając, że wnętrze nabierze jeszcze bardziej wyrafinowanego wyglądu. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym mogą być też dekoracyjne, pionowe listwy. Uzyskana dzięki nim nieregularna struktura ścian w kolorze Labirynth z kolekcji Beckers Designer Collection stworzy niebanalny, trójwymiarowy efekt i będzie wyjątkowo oryginalną ozdobą przedpokoju.
Wyłożona cegłą ściana to z kolei świetny pomysł, by nadać aranżacji nieco loftowy look. Jeżeli preferujemy inny niż tradycyjna czerwień kolor, z powodzeniem można ją przemalować. Kostka w odcieniu złamanej bieli Innocence z palety Beckers Designer Colour podkreśli prosty wystrój i czystość form, a urządzone w ten sposób wnętrze będzie urzekać dyskretną nowoczesnością.
Więcej pomysłów na wykończenie ścian znajduje się na stronie www.beckers.pl.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.