Komunikaty PR

Jak zaaranżować okna w mieszkaniu urządzonym w stylu boho?

2022-07-25  |  01:00
Biuro prasowe

Spokojne, wypełnione naturalnym światłem, przytulne, a przy tym ciekawe i modne – wnętrza boho mają w sobie coś niesamowitego. Coś, co sprawia, że chętnie spędzamy w nich czas. Na styl boho postawiła Ilona Krawczyńska – jedna z sióstr ADiHD – w aranżacji swojego mieszkania. Dopełnieniem wyjątkowej przestrzeni mieszkalnej influencerki są żaluzje bambusowe oraz efektowne zasłony okienne.

 

W domu chcemy czuć się bezpiecznie. Potrzebujemy przestrzeni, która zapewni nam pełen komfort w każdej sytuacji. Miejsca, w którym będziemy mogli odprężyć się wyczerpani dniem pełnym obowiązków, spędzić miło czas z najbliższymi i delektować się błogą ciszą w samotności. Styl boho perfekcyjnie wpisuje się w tę charakterystykę.

 

Styl boho – połączenie niebanalnego designu i przytulności

 

Styl boho ma długą historię. Za jego początki uznaje się lata 60. XX wieku. Niektórzy szacują, że nurt mógł powstać zdecydowanie wcześniej, bo na przełomie XVIII i XIX wieku. Mimo upływu lat wciąż cieszy się niemałą popularnością. Wiele osób definiuje go jako synonim niepowtarzalnej przytulności.

 

Współczesny styl boho nawiązuje do artystycznej cyganerii z epoki modernizmu z przełomu XIX i XX wieku, a także do stylistyki uwielbianej przez hipisów. Przypadkowe meble, kupowane na pchlich targach, połączone z feerią intensywnych barw w kontrastowych zestawieniach tworzą wyjątkowy obraz wolności i lekkości. Typowe dla boho patchworki, dywaniki z różnokolorowych pasków i wiszące ozdoby podkreślają młodzieńczy charakter stylu.

 

We wnętrzach boho znajdziemy wiele nawiązań do kultury ludowej, a zwłaszcza do kultur Afryki, Australii i Ameryki Południowej. Boho wyraża zamiłowanie do tradycyjnego rzemiosła i kocha wszystko, co naturalne. W aranżacjach nie brakuje naturalnych materiałów, takich jak len, wiklina, bambus, glina, miedź czy bawełna. Subtelne odcienie – biel, beż i przygaszone zielenie – przeplatane są wyrazistymi akcentami w kolorze czerwonym czy żółtym.

 

Połączenie bambusowych żaluzji i lekkich zasłon w ciepłej barwie perfekcyjnie wpisuje się w stylistykę boho – zauważa Agnieszka Gołębiewska, przedstawiciel marki Anwis. – To doskonałe rozwiązanie do przytulnego domu każdej osoby ceniącej naturalne piękno.

 

Połączenie żaluzji bambusowych z zasłonami – perfekcyjne dopełnienie wnętrz boho

 

Ilona Krawczyńska zdecydowała się na subtelne żaluzje bambusowe 50 mm utrzymane w neutralnych barwach. Jasne lamele prezentują się delikatnie i naturalnie. Zmieniając kąt ich nachylenia, można sterować światłem wpadającym do wnętrz, tworząc niepowtarzalną atmosferę – słoneczny klimat typowy dla stylu boho.

 

Ważnym elementem żaluzji bambusowych jest w tym przypadku drabinka tekstylna. To właśnie ona stanowi dodatkową ozdobę osłon, a jednocześnie pełni swoją podstawową funkcję - utrzymuje lamele w poziomej pozycji. W wersji sznurkowej jest praktycznie niewidocznym akcentem. Ilona z duetu sióstr ADiHD zdecydowała się jednak na szerszą drabinkę tekstylną (38 mm), która perfekcyjnie oddaje charakter stylu boho.

 

Do wnętrz boho pasują zarówno 50-milimetrowe lamele, jak mniejsze oraz większe wersje (o szerokości 25 i 70 mm). Wybór zależy od wielkości okna i indywidualnych preferencji.

 

W mieszkaniu boho siostry Krawczyńskiej nie zabrakło efektownych zasłon. Dopełnieniem aranżacji boho w domu siostry ADiHD są zasłony FLEX w pięknym odcieniu kawy z mlekiem. Zasłony dodają przestrzeni przytulności i lekkości. Sprawiają, że czas spędzony w tych wnętrzach jest wyjątkowo przyjemny – podkreśla Agnieszka Gołębiewska.

 

Styl boho lubi różnorodność i swobodę. Nie oznacza to jednak, że aranżacja wnętrz boho polega na zestawieniu wielu przypadkowych elementów wyposażenia ozdobionych typowymi wzorami. Stworzenie przytulnej, spójnej i uporządkowanej przestrzeni boho wymaga zaangażowania, pewnego zmysłu dekoratorskiego i niemałej kreatywności. Warto pamiętać o tym na każdym etapie projektowania wnętrza – od wyboru farby na ściany, aż do zakupu żaluzji i zasłon, które dopełnią przestrzeń.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.

Prawo

Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.