Komunikaty PR

Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na święta?

2021-12-15  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.04 MB )

Okres bożonarodzeniowy jest bardzo dynamiczny - przepełniony przygotowaniami, zakupami i wyczekiwaniem. Jest to wyjątkowa okazja na spędzenie czasu w gronie rodziny, szczególnie tej, która mieszka setki kilometrów dalej. Jednak w drodze na wigilijną kolację z tyłu głowy siedzi nam myśl o opuszczonym domu, który zostawiamy za sobą. Jak uspokoić nerwy i odpowiednio zabezpieczyć dom przed wyjazdem?

 

Naturalne obawy

 

Każdy wyjazd wiąże się z pewnym stresem. Zostawiamy cały swój dobytek i mimo wielokrotnego upewnienia się o zamknięciu drzwi i rolet, nadal czujemy niepokój. Organizowaniu wycieczki towarzyszą nerwy i często także chaos. To jeszcze bardziej zwiększa ryzyko niedopatrzenia niektórych szczegółów dotyczących ochrony posiadłości. Właśnie na takie obawy przygotowani są producenci gadżetów technologicznych, które o dom będą się martwić za nas. Szeroki wybór kamer i innych urządzeń pozwala na spełnienie nawet najbardziej wygórowanych wymagań klienta.

 

Ochrona zewnętrzna

 

Wybierając odpowiedni monitoring, trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze ważna jest wielkość domu lub przestrzeni, którą chcemy monitorować. Warto również zwrócić uwagę na jakość połączenia, jaką oferuje zamontowany u nas router Wi-Fi. Niektórymi kamerami można sterować właśnie za pomocą sieci i rozmieścić je bezprzewodowo. Inne potrzebują połączenia kablem ze źródłem zasilania. Najważniejsze są jednak parametry i funkcje, jakie oferuje dany sprzęt. Kamera, która ma sprawować pieczę nad naszą posiadłością, powinna mieć szeroki kąt widzenia. Przydatną funkcją jest też detekcja osób, która możliwa jest dzięki technologii AI. Najwięcej nieprzyjemności czeka nas nocą, więc wyraźny obraz rejestrowany w ciemności to kolejny parametr, któremu powinniśmy się przyjrzeć. Te wszystkie funkcje uwzględnia np. model C8C marki Ezviz. To kamera zewnętrzna w postaci biało-czarnej głowicy z dwoma antenami. Mechanizm obracania i pochylania z napędem zapewnia pole widzenia 360 stopni. Urządzenie ma aż 3 tryby obserwacji nocnej: kolorowy, monochromatyczny i inteligentny, który zmienia czarno-biały obraz na kolorowy, kiedy wykryje ruch. Kamera jest wodoodporna, więc nawet najcięższe opady śniegu czy deszczu jej nie uszkodzą. Posiada też ciekawą funkcję, dzięki której można objąć jakiś obszar szczególną ochroną. Będzie to wyjątkowo przydatne np. aby mieć oko na okna na parterze, które są potencjalnym wejściem dla włamywacza. Co więcej, za pomocą bezpłatnej aplikacji Ezviz można w każdej chwili sprawdzić nagrania, a w razie podejrzanych sygnałów użytkownik otrzymuje natychmiastowe powiadomienie na telefon.

 

Wielofunkcyjny strażnik

 

Miejsce w domu, które powinno być najlepiej chronione to drzwi wejściowe. To przez nie przechodzi każdy gość, również ten nieproszony. Pod naszą nieobecność szczególnie stresuje nas to, czy ktoś nie kręci się pod drzwiami. Dlatego warto zadbać o monitoring na wejściu. Sprytnym rozwiązaniem będzie urządzenie, które na pierwszy rzut oka wcale nie przypomina kamery. Model LC3 od marki Ezviz to lampa ścienna o mocy 700 lumenów, która ma wbudowaną kamerę 4Mpx. Jest zarówno źródłem światła, jak i czujnym obserwatorem. Regulacja natężenia światła zapewnia, że urządzenie jest energooszczędne. Pozwala na rozmowę z osobą, która znajduje się przy obiektywie poprzez aplikację Ezviz. Nagrywa obraz w kolorze za dnia, jak i w nocy. To bardzo przydatne urządzenie, które wygląda schludnie i dobrze sprawdza się w monitoringu. Z pewnością zmniejszy stres związany z pozostawieniem posiadłości na czas wigilijnej kolacji. Jeśli jednak jeszcze bardziej zależy nam na dyskretnym obserwowaniu z poziomu drzwi, najlepszym pomysłem będzie elektroniczny wizjer Ezviz DP1C, który po wewnętrznej stronie ma ekran, który można zamontować w dowolnym miejscu w mieszkaniu, a z zewnątrz wygląda jak zwykły judasz do drzwi. Dzięki wspomnianej aplikacji, z każdego miejsca i o każdej porze, sprawdzimy, co dzieje się przed naszymi drzwiami.

 

Działanie od środka

 

Oczywiście monitoring wewnętrzny ma tyle samo zalet co zewnętrzny. Przyda się on w domach jednorodzinnych, ale i mieszkaniach w bloku. Taka kamera to urządzenie, które pilnuje domu pod naszą nieobecność, ale także przydaje się do np. doglądania dziecka bawiącego się w innym pokoju. Najważniejszym parametrem kamery wewnętrznej jest duże pole widzenia, najlepiej 360 stopni. Dzięki temu jedno urządzenie bez problemu obejmie całe, nawet duże pomieszczenie. Takie funkcje zapewnia np. model C6W od marki Ezviz. Sferalna kamera nagrywa w rozdzielczości 2K, posiada tryb nocny z widzeniem do 10 metrów. Wysyła powiadomienia z aplikacji Ezviz w razie wykrycia podejrzanego ruchu. To dobra alternatywa dla właścicieli mieszkań, którzy nie mają warunków do montażu kamery zewnętrznej.

 

 

Świąteczne wyjazdy nie muszą wiązać się z nerwami i stresem. Kiedy odpowiednio zaopatrzymy się przed opuszczeniem miejsca zamieszkania, inteligentne gadżety pozwolą nam w stu procentach cieszyć się wyjątkowym czasem spędzonym z rodziną. Jedząc ze smakiem czerwony barszcz z uszkami, możesz w jednej chwili sprawdzić, czy wokół domu nie dzieje się nic podejrzanego.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Problemy społeczne

Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways​ wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.