Jak zadbać o specjalistyczną odzież w sezonie narciarskim? Podpowiadamy!
Śnieg i niskie temperatury to doskonałe warunki dla fanów sportów zimowych. Białe szaleństwo wymaga jednak odpowiedniego sprzętu oraz specjalistycznej odzieży – a ta, to często spory wydatek. Jak o nią dbać, aby nie utraciła swoich właściwości i służyła nam przez wiele sezonów? Wykorzystując nowoczesne technologie Samsung.
Kurtki typu hardshell i softshell, spodnie i kombinezony narciarskie oraz inną odzież outdoorową, kupujemy z myślą o korzystaniu z nich przez lata. Jeśli chcemy, aby zachowały swoje właściwości, musimy o nie odpowiednio zadbać. Poznaj trzy kroki do idealnej pielęgnacji specjalistycznych materiałów, z których wykonana jest zimowa odzież sportowa.
- Pranie – delikatne i w niskiej temperaturze
Zarówno temperaturach, ok. 30 - 40°C. Jednocześnie ważne jest, żeby unikać silnych środków membrana, z której składa się kurtka typu hardshell, jak i warstwa zewnętrzna kurtki typu softshell, nie lubią zbyt częstego prania oraz wysokiej temperatury. Najczęściej na metkach znajdziemy zalecenie prania w niskich piorących. W tym przypadku idealnie sprawdzi się specjalny detergent przeznaczony do odzieży sportowej. Współdziałając z technologią EcoBubble™ pralka Samsung skutecznie usunie nawet trudne zabrudzenia nawet w 15°C. W jaki sposób? EcoBubble™ sprawia, że jeszcze przed rozpoczęciem cyklu prania – woda, powietrze i detergent łączą się, tworząc aktywną pianę wypełniającą bęben pralki. Dzięki temu piana wnika w materiały już od pierwszych minut, aby efektywnie – a zarazem bezpiecznie – je oczyścić.
- Suszenie – w suszarce automatycznej lub na płasko
Suszenie odzieży sportowej to kolejny bardzo ważny krok. Warto wiedzieć, że nieodpowiednie suszenie może doprowadzić do zniszczenia membrany, odkształcenia materiału czy zbicia wypełnienia (kurtki puchowe). Zdecydowanie odradzane jest suszenia na grzejniku czy bezpośrednio na słońcu ponieważ istnieje ryzyko, że negatywnie wpłynie to na kolor ubrań.
Dobra wiadomość jest taka, że wiele kurtek czy kombinezonów z powodzeniem wysuszymy w suszarce automatycznej (o ile informacje na metce nie mówią inaczej). OptimalDry™ w suszarkach Samsung to technologia, która na podstawie czujników wilgoci, temperatury i poziomu zabrudzenia wymiennika ciepła na bieżąco dostosowuje czas suszenia. Dzięki temu tkaniny nie są przesuszane, proces jest delikatny, a urządzenie oszczędza energię elektryczną. To wygodne rozwiązanie, ponieważ suszenie „na płasko”, zajmuje dużo czasu i miejsca.
Dodatkowym atutem pralek i suszarek Samsung jest ich inteligentna współpraca. Urządzenia te mogą się ze sobą komunikować dzięki panelowi AI Control. Pralka wysyła sygnał do suszarki, a ta dobiera do zakończonego cyklu prania, odpowiedni program suszenia.
3. Odświeżanie parowe – nawet po każdym użyciu
W przypadku wszystkich elementów sportowej odzieży zimowej, których częstotliwość prania chcielibyśmy ograniczyć do minimum, doskonale sprawdzi się również szafa parowa AirDresser.
Aby odświeżyć kurtkę z membraną wystarczy wybrać specjalny cykl Outdoor. Przy pomocy strumienia powietrza zostaną usunięte pyłki i kurz, a tkanina będzie kompleksowo odświeżona. Ten sam cykl sprawdzi się także w przypadku kurtek puchowych i kombinezonów narciarskich. Delikatne, a zarazem skuteczne odświeżanie parą gwarantuje doskonały efekt - bez obaw o zbijanie się puchu - i bezpieczeństwo tkanin, nawet jeśli korzystamy z szafy AirDresser po każdym założeniu odzieży. To także świetne rozwiązanie pozwalające wysuszyć rzecz, którą za chwile chcemy założyć lub przemoczoną podczas zimowych szaleństw kurtkę. Dzięki aplikacji SmartThings uruchomimy szafę zdalnie, sprawdzimy, czy nasze ubranie jest gotowe do wyjścia, a także na bieżąco skontrolujemy wykorzystanie energii[1].
Więcej informacji o Samsung AirDresser znajdziesz na: https://www.samsung.com/pl/campaign/air-dresser/
[1] Dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi oraz konto Samsung Account.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.