Jak zimą otulić dom i mieszkanie?
Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Ocieplanie domowej przestrzeni to nie tylko dodatkowy koc czy ciepłe poduszki, ale harmonijny proces, w którym tekstury, kolory i oświetlenie tworzą intymną, kojącą aurę. Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR przedstawia najnowsze trendy, które pomogą w tegorocznej, zimowej metamorfozie wnętrz.
Zima wkracza do wnętrz z całą swoją elegancją, a my coraz częściej zwracamy uwagę na to, jak przestrzeń wokół nas może oddziaływać na zmysły. Zimowe aranżacje balansują pomiędzy wyrafinowanym minimalizmem a otulającymi fakturami i barwami, które tworzą oazę spokoju i ciepła. To czas na przemyślane detale, które podnoszą komfort codziennego życia i pozwalają cieszyć się domowym azylem. Od harmonijnych palet barw inspirowanych naturą po ponadczasowe style w nowej odsłonie – tegoroczne trendy wprowadzą w zimowy nastrój, czyniąc każdą chwilę we własnym domu pełną przyjemności i ukojenia.
Minimalistyczne hygge w nowoczesnym wydaniu
Jednym z dominujących nurtów w zimowym designie jest nowoczesna interpretacja stylu hygge, który zdobywa serca dzięki swojej prostocie i ciepłu. Subtelne, otulające wnętrza w neutralnych, ziemistych tonacjach, inspirowanych naturą – beżach, szarościach i kościach słoniowych – są w tym sezonie zestawiane z elementami boho i japandi.
- Materiały, takie jak len, kaszmir i organiczna bawełna, stają się podstawą aranżacji, oferując przyjemność dotyku i jednocześnie minimalistyczną elegancję. Jednobarwne koce z delikatnych włókien, położone nonszalancko na sofie, plecione dywany w pastelach i ceramiczne, ręcznie wykonane dodatki kreują przestrzeń, która jest zarówno subtelna, jak i przytulna – mówi Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR.
Vintage z nutą art deco – przeszłość spotyka teraźniejszość
W tym sezonie vintage ewoluuje w kierunku inspirowanego art deco, wprowadzając elegancję w zimowe wnętrza. Mięsiste welury, zasłony w butelkowej zieleni, burgundzie i głębokim granacie dodają wnętrzom klasy i wyjątkowego charakteru. W połączeniu z geometrycznymi wzorami i zdobieniami – jak lustrzane stoliki kawowe czy lampy z mosiężnymi wykończeniami – przenosimy się do epoki pełnej splendoru, ale w nowoczesnym wydaniu, które nie przytłacza przestrzeni. To rozwiązanie dla osób ceniących wyrafinowany styl, idealne zarówno do salonów, jak i sypialni.
Zimowe barwy spokoju – paleta natury w odcieniach bieli i zieleni
Zimowe aranżacje odchodzą od tradycyjnych, intensywnych czerwieni i ciepłych pomarańczy na rzecz subtelnej palety inspirowanej śnieżnymi krajobrazami i mroźną aurą. Wybieramy głębokie, chłodne zielenie, złamane biele oraz szarości.
- To delikatne odcienie, które w połączeniu z naturalnymi materiałami – wełną, surowym drewnem czy lnem – nadają przestrzeni organicznego charakteru. Wielkoformatowe liściaste i kwiatowe wzory w odcieniach lodowego błękitu lub zimowej zieleni dominują na ścianach lub poduszkach, wprowadzając element botanicznego spokoju, który kontrastuje z zimową aurą za oknem – dodaje Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR.
Wielopoziomowe oświetlenie – sekret zimowego nastroju
Zimowe otulanie domu i mieszkania to także hołd oddany sztuce oświetlenia, które zyskuje kluczowe znaczenie w kreowaniu ciepłej atmosfery. Lampy stołowe z abażurami w pastelach, wiszące światła w stylu industrialnym i kryształowe kinkiety tworzą warstwy światła, które wydobywają piękno wnętrza.
- Lekkie, ciepłe światło, inspirowane złocistymi promieniami słońca, sprawia, że pomieszczenia zyskują głębię i przytulność, która koi i relaksuje. Klosze z kolorowego szkła i nowoczesne lampy LED pozwalają bawić się intensywnością i barwą światła, wprowadzając subtelne efekty, które dostosowują nastrój do pory dnia i nocy – podpowiada Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR.
Naturalne ciepło – tekstury i warstwy jako podstawa
Obecny sezon przynosi odejście od pojedynczych, wyrazistych dekoracji na rzecz tworzenia efektu wielowarstwowości. Przykład? Kanapa z dużymi, mięsistymi poduszkami, plecionymi kocami i narzutami z ekologicznej wełny staje się synonimem zimowej przytulności. Warstwowość to także gra z różnymi fakturami – od miękkiego weluru po grube, ręcznie tkane pledy i futrzane dodatki, które wnoszą naturalny, surowy klimat, sprawiając, że wnętrze jest pełne przytulności, a jednocześnie niezwykle estetyczne.
Zimowe wnętrza to coś więcej niż tylko ciepłe kolory i grube koce. To przemyślane, harmonijne kompozycje, które łączą subtelną elegancję z komfortem i intymnością, tworząc przestrzenie, do których chcemy wracać, aby odetchnąć, wyciszyć się i cieszyć się chwilą spokoju. Aby to osiągnąć, warto odwiedzić miejsca pełne inspiracji – takie jak Galeria Wnętrz DOMAR – i odkryć nowe sposoby na przekształcenie domu w zimowy azyl, który będzie przyciągać na każdą zimową noc.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.