Komunikaty PR

Jak zorganizować szafki narożne w kuchni?

2023-02-27  |  01:00
Biuro prasowe

W szafkach narożnych na ogół trzymamy rzeczy rzadko potrzebne. Trudno się dziwić – meble te, choć są bardzo pojemne, są też bardzo niewygodne. W odróżnieniu na przykład od słupków czy szaf kuchennych, na ogół mają małe fronty utrudniające dostęp do ich wnętrza i zapasów w nich schowanych. Aby coś w nich znaleźć, trzeba się schylać i przestawiać szereg innych ustawionych z brzegu rzeczy. Niektórzy korzystają nawet z latarki podczas takich poszukiwań! Trudno się więc dziwić, że szafki narożne bywają niekiedy traktowane jako zło konieczne.

A tak wcale być nie musi. Dzięki nowoczesnym systemom zaprojektowanym z  myślą o szafkach narożnych, ich całą zawartość możemy dosłownie wysunąć na środek kuchni i komfortowo przejrzeć. Wszystko będzie w zasięgu ręki i wzroku.

- Sekretem są cornery czyli wysuwane kosze i półki dedykowane szafkom narożnym. Dzielimy je na dwie grupy. Te przeznaczone do szafek prostokątnych: Corner Comfort, Corner Front i Corner Optima, osadzone są na bardzo wytrzymałych systemach jezdnych, dzięki czemu wsuwają się lekko i płynnie, a jednocześnie – unoszą nawet duże ciężary. W zależności od modelu, ich pełne obciążenie wynosi od 15 kg na jedną półkę – Corner Optima do 35 kg na cały system Corner Front. Dostępne są w szerokościach od 800 do 1200 mm, co ułatwia dopasowanie ich do danej zabudowy. – wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu REJS, producenta akcesoriów meblowych.

Corner Comfort

Każdy z trzech rodzajów cornerów REJS niesie inne walory. Corner Comfort to dwa dwupoziomowe kosze, które można  w całości wysunąć z korpusu szafki. Najpierw wysuwa się pierwszy, potem ten ukryty w głębi. W tym przypadku front szafki otwiera się jak zwyczajne drzwiczki. Systemy Corner Comfort dostępne są w aż 5 wariantach. W ramach linii Maxima Classic w całości wykonane są z drutu. To dobra opcja jeśli chcemy przechowywać na nich garnki, patelnie i inne duże naczynia, albo wymagające cyrkulacji powietrza pudełka z żywnością. Cornery z linii Maxima Evo mają pełne dno z białego tworzywa sztucznego, zaś z linii Maxima  Silva – z płyty meblowej w kolorze grafitowym. W tym przypadku każdy z koszy ma boczne relingi z drutu, które zabezpieczają przedmioty przed zsunięciem się.

Pełne ścianki boczne mają kosze Corner Comfort z linii Maxima PURO. Tu do wyboru są dwie opcje kolorystyczne. Corner może być biały z boczkami z przezroczystego szkła. Może być też utrzymany w modnej czerni ze wstawkami z eleganckiego i przyjemnego w dotyku forniru dębowego w ciepłym odcieniu.

Corner Front

Drugi z systemów przeznaczonych do szafek narożnych prostokątnych to Corner Front. Jak sama nazwa wskazuje, w systemie tym front nie otwiera się jak zwyczajne drzwiczki, ale jest przytwierdzony do pierwszego z dwupoziomowych koszy. W tym przypadku na zewnątrz korpusu szafki wysunąć można jedynie pierwszy segment. Drugi pozostaje w jego obrębie, ale przesuwa się płynnie z głębi szafki ku jego brzegu tak, że dostęp do zapasów jest znacznie łatwiejszy. Utrzymanie porządku, podobnie jak w przypadku systemu Corner Comfort ułatwiają opcjonalnie dostępne przegrody do organizacji wewnętrznej, które uniemożliwią przesuwanie się i przewracanie produktów.

Corner Front przeznaczony jest do szafek o szerokości 900 mm. Do wyboru są trzy style: Maxima Classic, Evo i Silva. Corner Front nie występuje w ramach linii Maxima PURO, oferuje za to największe maksymalne obciążenie – do 35 kg.

Corner Optima

Na zupełnie innej zasadzie działa trzeci z systemów REJS do prostokątnych szafek narożnych. Corner Optima to odpowiednio wyprofilowane półki z płyty meblowej, które można wysunąć z korpusu niezależnie od siebie, niczym szuflady.

Ergonomiczne i otoczone drucianym relingiem półki pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń przechowywania i zapewnić komfort użytkowania. Dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych: bieli i graficie. Pasują do szafek o szerokości 800, 900 i 1000 mm.

Półki do szafek narożnych w kształcie kwadratu

Co ważne, z cornerów korzystać można również w przypadku szafek narożnych o kształcie ściętego kwadratu. Tu doskonale sprawdzą się obrotowe półki. Montuje się je na stabilnym, położonym centralnie drążku mocowanym do blatu i dna szafki. Dopuszczalne obciążenie na jednej półce wynosi od 5 do 7,5 kg.

Półki obrotowe REJS dostępne są w 3 wariantach. Jako pełne koło, jako ½ koła i ¾ koła o różnej średnicy, co umożliwia ich dopasowanie do rodzaju i gabarytów szafki. Do wyboru są ażurowe półki wykonane z drutu, a także modele z pełnym dnem z płyty meblowej w kolorze białym i grafitowym.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
2025-04-24 | 14:00

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć