Komunikaty PR

Jakie garnki do kuchni ceramicznej?

2024-06-17  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Sekret aromatycznych i smacznych dań tkwi nie tylko w samych składnikach. Za kulinarny sukces odpowiadają również naczynia – zarówno te, na jakich potrawę podajemy, jak i w których ją przygotowujemy. Z tego względu warto wybierać garnki dostosowane do konkretnych kuchni. Jakie będą najlepsze dla płyty ceramicznej?

Wybór garnków może przyprawić nas o przysłowiowy zawrót głowy. Naczynia odznaczają się nie tylko różnymi funkcjami, wielkościami, ale i dostosowaniem do konkretnych modeli kuchni. O ile na klasycznych kuchenkach gazowych można gotować w każdym garnku, o tyle w przypadku indukcji potrzebujemy specjalnych naczyń żeliwnych lub stalowych. A czym się kierować przy doborze garnków do płyt ceramicznych?

Optymalny wybór 

Kluczowy aspekt stanowi wybór powierzchni garnków oraz patelni, a także ich dna – powinno być ono stosunkowo grube, aby oddać więcej ciepła do środka naczynia. O ile grubość dna jest jak najbardziej zrozumiała, o tyle większość osób ma problem z dopasowaniem powierzchni. O co tu właściwie chodzi? Powierzchnia dna garnka powinna idealnie przylegać do powierzchni palnika – dzięki temu znacznie szybciej się on nagrzewa pozwalając na efektywne przygotowanie posiłków oraz stosunkowo małą utratę energii.

- Jeśli powierzchnia garnka będzie mniejsza, podczas przyrządzania posiłku utracimy znaczną część energii, co oczywiście przekłada się na koszty. Podobnie wygląda to w drugą stronę – zbyt duża powierzchnia garnka czy patelni powoduje, że posiłek przygotowuje się znacznie wolniej, a tym samym wymagane jest większe zużycie gazu oraz prądu. W przypadku gazowych płyt ceramicznych DYNACOOK, pola dostosowane są do garnków o różnej średnicy, zaprojektowane, aby pracować wydajnie, niezależnie od rozmiaru naczynia, w którym gotujemy czy pieczemy – mówi Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK, oferującej gazowe płyty ceramiczne.

Co więcej, warto dobierać takie zestawy, które można kompaktowo przechowywać, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo miejsca. Istotne jest także dobranie garnków do rodzaju kuchni, co wpłynie na szybkość, sprawność i wydajność przygotowania posiłku. 

Materiał i jakość wykonania

Oprócz grubości dna i dopasowania powierzchni garnków do palników, równie ważny jest materiał, z którego naczynia są wykonane. W przypadku płyt ceramicznych, najlepiej sprawdzają się garnki ze stali nierdzewnej oraz aluminium. 

- Stal nierdzewna charakteryzuje się wysoką trwałością, odpornością na korozję oraz estetycznym wyglądem. Aluminium z kolei jest lekkie i szybko się nagrzewa, co znacząco skraca czas gotowania. Warto również zwrócić uwagę na garnki z powłoką ceramiczną, które są nie tylko estetyczne, ale również łatwe w czyszczeniu i odporne na wysokie temperatury. Wybierając naczynia wykonane z tych materiałów, możemy być pewni ich długowieczności i efektywności podczas gotowania – podpowiada ekspert marki DYNACOOK.

Zasady bezpieczeństwa i ergonomia

Nie można zapomnieć o kwestiach bezpieczeństwa i ergonomii. Garnki do płyt ceramicznych powinny być wyposażone w solidne, nienagrzewające się uchwyty, które zapewnią wygodę i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Warto również zwrócić uwagę na pokrywki – najlepiej, aby były one wykonane z żaroodpornego szkła, co umożliwia kontrolowanie procesu gotowania bez konieczności ich podnoszenia. Dobrym rozwiązaniem są także pokrywki z wbudowanym otworem do odprowadzania pary, co zapobiega jej nadmiernemu gromadzeniu się wewnątrz garnka. Odpowiednio dobrane garnki to nie tylko komfort użytkowania, ale także gwarancja bezpieczeństwa i efektywności w kuchni.

Wybór odpowiednich garnków do płyty ceramicznej jest kluczowy dla osiągnięcia kulinarnego sukcesu. Staranne dopasowanie naczyń pod kątem grubości dna, powierzchni, materiału oraz ergonomii przekłada się na efektywność gotowania i oszczędność energii. Ceramiczne płyty gazowe DYNACOOK łączą tradycję z nowoczesnością, oferując doskonałe właściwości grzewcze. Dzięki właściwie dobranym garnkom i sprawdzonym technologiom, codzienne gotowanie może stać się prawdziwą przyjemnością, a przygotowane dania będą zachwycać smakiem i aromatem.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.