Komunikaty PR

Jakie garnki do kuchni ceramicznej?

2024-06-17  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Sekret aromatycznych i smacznych dań tkwi nie tylko w samych składnikach. Za kulinarny sukces odpowiadają również naczynia – zarówno te, na jakich potrawę podajemy, jak i w których ją przygotowujemy. Z tego względu warto wybierać garnki dostosowane do konkretnych kuchni. Jakie będą najlepsze dla płyty ceramicznej?

Wybór garnków może przyprawić nas o przysłowiowy zawrót głowy. Naczynia odznaczają się nie tylko różnymi funkcjami, wielkościami, ale i dostosowaniem do konkretnych modeli kuchni. O ile na klasycznych kuchenkach gazowych można gotować w każdym garnku, o tyle w przypadku indukcji potrzebujemy specjalnych naczyń żeliwnych lub stalowych. A czym się kierować przy doborze garnków do płyt ceramicznych?

Optymalny wybór 

Kluczowy aspekt stanowi wybór powierzchni garnków oraz patelni, a także ich dna – powinno być ono stosunkowo grube, aby oddać więcej ciepła do środka naczynia. O ile grubość dna jest jak najbardziej zrozumiała, o tyle większość osób ma problem z dopasowaniem powierzchni. O co tu właściwie chodzi? Powierzchnia dna garnka powinna idealnie przylegać do powierzchni palnika – dzięki temu znacznie szybciej się on nagrzewa pozwalając na efektywne przygotowanie posiłków oraz stosunkowo małą utratę energii.

- Jeśli powierzchnia garnka będzie mniejsza, podczas przyrządzania posiłku utracimy znaczną część energii, co oczywiście przekłada się na koszty. Podobnie wygląda to w drugą stronę – zbyt duża powierzchnia garnka czy patelni powoduje, że posiłek przygotowuje się znacznie wolniej, a tym samym wymagane jest większe zużycie gazu oraz prądu. W przypadku gazowych płyt ceramicznych DYNACOOK, pola dostosowane są do garnków o różnej średnicy, zaprojektowane, aby pracować wydajnie, niezależnie od rozmiaru naczynia, w którym gotujemy czy pieczemy – mówi Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK, oferującej gazowe płyty ceramiczne.

Co więcej, warto dobierać takie zestawy, które można kompaktowo przechowywać, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo miejsca. Istotne jest także dobranie garnków do rodzaju kuchni, co wpłynie na szybkość, sprawność i wydajność przygotowania posiłku. 

Materiał i jakość wykonania

Oprócz grubości dna i dopasowania powierzchni garnków do palników, równie ważny jest materiał, z którego naczynia są wykonane. W przypadku płyt ceramicznych, najlepiej sprawdzają się garnki ze stali nierdzewnej oraz aluminium. 

- Stal nierdzewna charakteryzuje się wysoką trwałością, odpornością na korozję oraz estetycznym wyglądem. Aluminium z kolei jest lekkie i szybko się nagrzewa, co znacząco skraca czas gotowania. Warto również zwrócić uwagę na garnki z powłoką ceramiczną, które są nie tylko estetyczne, ale również łatwe w czyszczeniu i odporne na wysokie temperatury. Wybierając naczynia wykonane z tych materiałów, możemy być pewni ich długowieczności i efektywności podczas gotowania – podpowiada ekspert marki DYNACOOK.

Zasady bezpieczeństwa i ergonomia

Nie można zapomnieć o kwestiach bezpieczeństwa i ergonomii. Garnki do płyt ceramicznych powinny być wyposażone w solidne, nienagrzewające się uchwyty, które zapewnią wygodę i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Warto również zwrócić uwagę na pokrywki – najlepiej, aby były one wykonane z żaroodpornego szkła, co umożliwia kontrolowanie procesu gotowania bez konieczności ich podnoszenia. Dobrym rozwiązaniem są także pokrywki z wbudowanym otworem do odprowadzania pary, co zapobiega jej nadmiernemu gromadzeniu się wewnątrz garnka. Odpowiednio dobrane garnki to nie tylko komfort użytkowania, ale także gwarancja bezpieczeństwa i efektywności w kuchni.

Wybór odpowiednich garnków do płyty ceramicznej jest kluczowy dla osiągnięcia kulinarnego sukcesu. Staranne dopasowanie naczyń pod kątem grubości dna, powierzchni, materiału oraz ergonomii przekłada się na efektywność gotowania i oszczędność energii. Ceramiczne płyty gazowe DYNACOOK łączą tradycję z nowoczesnością, oferując doskonałe właściwości grzewcze. Dzięki właściwie dobranym garnkom i sprawdzonym technologiom, codzienne gotowanie może stać się prawdziwą przyjemnością, a przygotowane dania będą zachwycać smakiem i aromatem.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.