Komunikaty PR

Jakie sprzęty obsłużysz dzięki smartfonowi? Sprawdź.

2023-02-18  |  01:00
Biuro prasowe

Smartfony stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Wykorzystujemy je do surfowania po sieci, robienia zakupów przez internet, oglądania filmów czy przeglądania social mediów. Są dla nas źródłem rozrywki, inspiracji i przydatnych informacji. Jednak to nie wszystko! W dobie inteligentnych rozwiązań smartfon zyskuje nowe oblicze. Jakie urządzenia obsłużysz dzięki smartfonowi? 

 

Wyposażenie domu na miarę XXI wieku

 

Na rynku dostępnych jest coraz więcej inteligentnych sprzętów AGD czy RTV wyposażonych w Bluetooth lub komunikujących się z domową siecią Wi-Fi. Sterowanie urządzeniami domowego użytku z poziomu smartfona jest proste i intuicyjne. Producenci zwykle oferują bezpłatne aplikacje, które wystarczy zainstalować na swój telefon i odpowiednio skonfigurować. W aplikacjach często dostępne są cenne wskazówki dotyczące obsługi wybranych urządzeń. 

 

Dzięki nowoczesnym technologiom możemy sterować lodówką, piekarnikiem czy zmywarką za pomocą własnego smartfona, nawet nie podnosząc się z kanapy. Funkcje „smart” wnoszą domowe czynności na nowy, lepszy poziom! Zapewniają najwyższy komfort i ułatwiają codzienne funkcjonowanie – podkreśla Daria Ciecior, ekspert firmy EcoFlow.

 

Inteligentne sprzęty kuchenne, które obsłużysz za pomocą smartfona

 

Idea smart szturmem wdarła się do segmentu AGD. Wielu producentów oferuje m.in. inteligentne lodówki, którymi można sterować z poziomu telefonu. Mniej skomplikowane modele pozwalają jedynie na zdalną zmianę temperatury chłodzenia. Za to te bardziej zaawansowane technologicznie oferują mnóstwo funkcji dodatkowych, dzięki którym można przejąć kontrolę nad całym urządzeniem. Dzięki dedykowanym aplikacjom można włączyć szybkie zamrażanie, ustawić funkcję blokady rodzicielskiej, czy sprawdzić, jakie produkty spożywcze znajdują się wewnątrz.

 

Za pomocą smartfona możemy sterować inteligentnymi piekarnikami i płytami grzewczymi. Aplikacje umożliwiają zdalną regulację temperatury, zmianę trybów pracy urządzenia czy ustawienie czasu działania. Ponadto przedstawiają nam przydatne informacje o stanie technicznym oraz raporty o awariach i ich potencjalnych źródłach.

 

Niezbędnym sprzętem w każdej nowoczesnej kuchni jest zmywarka smart. Chociaż wbudowany moduł łączności bezprzewodowej nie pomoże w załadowaniu lub rozładowaniu zmywarki, to może znacznie ułatwić jej codzienną obsługę. Za pomocą smartfona możemy zdalnie uruchomić urządzenie, a także przygotować własne profile pracy i aktywować je jednym kliknięciem. Niektóre aplikacje dają możliwość zmiany programu mycia w czasie pracy zmywarki czy też uruchomienia dodatkowej czynności, takiej jak suszenie naczyń. 

 

W smart kuchni nie może też zabraknąć inteligentnego ekspresu do kawy, wyposażonego w przejrzysty interfejs Bluetooth. Dzięki połączeniu urządzenia z telefonem możemy zdalnie wybrać rodzaj kawy, określić proporcje wody, mleka i kawy oraz zdecydować, co ma wylądować w kubku jako pierwsze. Za pomocą smartfona można także kontrolować inne parametry pracy ekspresu, takie jak czas, po którym urządzenie samo się wyłączy, uruchomi płukanie dysz czy procedurę odkamieniania. 

 

Inne przydatne rozwiązania smart

 

Urządzeniem, które doskonale wpisuje się w ideę smart, jest przenośna stacja zasilania, czyli niewielka, kompaktowa skrzynka, która sprawdza się w przypadku przerw w dostawach prądu. Przenośna stacja zasilania zapewnia bezpieczeństwo w razie ewentualnego blackoutu czy awarii sieci energetycznej. Ponadto przydaje się na kempingach, w pracy w ogrodzie czy warsztacie, a także na imprezach plenerowych. Stacja nadaje się do zasilania większości podstawowych sprzętów wykorzystywanych na co dzień. Model River 2 o pojemności 256 Wh i mocy wyjściowej 300 W zasili blender przez 40 minut, telewizor przez 2 godziny czy lodówkę przez 2-3 godziny. Ponadto naładuje smartfona 19 razy, a laptopa 4 razy – wyjaśnia ekspert z EcoFlow. – Pracę stacji można kontrolować z poziomu dedykowanej aplikacji, dostępnej w sklepach Google Play i App Store. Za pomocą aplikacji możemy sprawdzić dane zasilania, dostosować parametry czy ustawić prędkość lądowania podłączonych sprzętów. Stacja łączy się z aplikacją przez Bluetooth lub Wi-Fi.

 

Wykorzystując system inteligentnego domu, możemy sterować większością domowych instalacji z poziomu smartfona, pełniącego funkcję huba. Nowoczesne technologie pozwalają na zdalne odsłanianie lub zasłanianie rolet, regulowanie temperatury i natężenia światła w danym pomieszczeniu, czy też włączanie i wyłączanie klimatyzacji. Można zaprogramować smart home w taki sposób, by móc swobodnie sterować systemem alarmowym czy wszelkimi czujnikami za pomocą odpowiedniej aplikacji. 

 

Urządzenia smart to nasza przyszłość! Już dziś warto inwestować w inteligentne rozwiązania. Dzięki nim większość domowych obowiązków jest prostsza i przyjemniejsza!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę

Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.

Gwiazdy

Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało

Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.

Ochrona środowiska

Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić

Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.