Komunikaty PR

Jakie sprzęty obsłużysz dzięki smartfonowi? Sprawdź.

2023-02-18  |  01:00
Biuro prasowe

Smartfony stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Wykorzystujemy je do surfowania po sieci, robienia zakupów przez internet, oglądania filmów czy przeglądania social mediów. Są dla nas źródłem rozrywki, inspiracji i przydatnych informacji. Jednak to nie wszystko! W dobie inteligentnych rozwiązań smartfon zyskuje nowe oblicze. Jakie urządzenia obsłużysz dzięki smartfonowi? 

 

Wyposażenie domu na miarę XXI wieku

 

Na rynku dostępnych jest coraz więcej inteligentnych sprzętów AGD czy RTV wyposażonych w Bluetooth lub komunikujących się z domową siecią Wi-Fi. Sterowanie urządzeniami domowego użytku z poziomu smartfona jest proste i intuicyjne. Producenci zwykle oferują bezpłatne aplikacje, które wystarczy zainstalować na swój telefon i odpowiednio skonfigurować. W aplikacjach często dostępne są cenne wskazówki dotyczące obsługi wybranych urządzeń. 

 

Dzięki nowoczesnym technologiom możemy sterować lodówką, piekarnikiem czy zmywarką za pomocą własnego smartfona, nawet nie podnosząc się z kanapy. Funkcje „smart” wnoszą domowe czynności na nowy, lepszy poziom! Zapewniają najwyższy komfort i ułatwiają codzienne funkcjonowanie – podkreśla Daria Ciecior, ekspert firmy EcoFlow.

 

Inteligentne sprzęty kuchenne, które obsłużysz za pomocą smartfona

 

Idea smart szturmem wdarła się do segmentu AGD. Wielu producentów oferuje m.in. inteligentne lodówki, którymi można sterować z poziomu telefonu. Mniej skomplikowane modele pozwalają jedynie na zdalną zmianę temperatury chłodzenia. Za to te bardziej zaawansowane technologicznie oferują mnóstwo funkcji dodatkowych, dzięki którym można przejąć kontrolę nad całym urządzeniem. Dzięki dedykowanym aplikacjom można włączyć szybkie zamrażanie, ustawić funkcję blokady rodzicielskiej, czy sprawdzić, jakie produkty spożywcze znajdują się wewnątrz.

 

Za pomocą smartfona możemy sterować inteligentnymi piekarnikami i płytami grzewczymi. Aplikacje umożliwiają zdalną regulację temperatury, zmianę trybów pracy urządzenia czy ustawienie czasu działania. Ponadto przedstawiają nam przydatne informacje o stanie technicznym oraz raporty o awariach i ich potencjalnych źródłach.

 

Niezbędnym sprzętem w każdej nowoczesnej kuchni jest zmywarka smart. Chociaż wbudowany moduł łączności bezprzewodowej nie pomoże w załadowaniu lub rozładowaniu zmywarki, to może znacznie ułatwić jej codzienną obsługę. Za pomocą smartfona możemy zdalnie uruchomić urządzenie, a także przygotować własne profile pracy i aktywować je jednym kliknięciem. Niektóre aplikacje dają możliwość zmiany programu mycia w czasie pracy zmywarki czy też uruchomienia dodatkowej czynności, takiej jak suszenie naczyń. 

 

W smart kuchni nie może też zabraknąć inteligentnego ekspresu do kawy, wyposażonego w przejrzysty interfejs Bluetooth. Dzięki połączeniu urządzenia z telefonem możemy zdalnie wybrać rodzaj kawy, określić proporcje wody, mleka i kawy oraz zdecydować, co ma wylądować w kubku jako pierwsze. Za pomocą smartfona można także kontrolować inne parametry pracy ekspresu, takie jak czas, po którym urządzenie samo się wyłączy, uruchomi płukanie dysz czy procedurę odkamieniania. 

 

Inne przydatne rozwiązania smart

 

Urządzeniem, które doskonale wpisuje się w ideę smart, jest przenośna stacja zasilania, czyli niewielka, kompaktowa skrzynka, która sprawdza się w przypadku przerw w dostawach prądu. Przenośna stacja zasilania zapewnia bezpieczeństwo w razie ewentualnego blackoutu czy awarii sieci energetycznej. Ponadto przydaje się na kempingach, w pracy w ogrodzie czy warsztacie, a także na imprezach plenerowych. Stacja nadaje się do zasilania większości podstawowych sprzętów wykorzystywanych na co dzień. Model River 2 o pojemności 256 Wh i mocy wyjściowej 300 W zasili blender przez 40 minut, telewizor przez 2 godziny czy lodówkę przez 2-3 godziny. Ponadto naładuje smartfona 19 razy, a laptopa 4 razy – wyjaśnia ekspert z EcoFlow. – Pracę stacji można kontrolować z poziomu dedykowanej aplikacji, dostępnej w sklepach Google Play i App Store. Za pomocą aplikacji możemy sprawdzić dane zasilania, dostosować parametry czy ustawić prędkość lądowania podłączonych sprzętów. Stacja łączy się z aplikacją przez Bluetooth lub Wi-Fi.

 

Wykorzystując system inteligentnego domu, możemy sterować większością domowych instalacji z poziomu smartfona, pełniącego funkcję huba. Nowoczesne technologie pozwalają na zdalne odsłanianie lub zasłanianie rolet, regulowanie temperatury i natężenia światła w danym pomieszczeniu, czy też włączanie i wyłączanie klimatyzacji. Można zaprogramować smart home w taki sposób, by móc swobodnie sterować systemem alarmowym czy wszelkimi czujnikami za pomocą odpowiedniej aplikacji. 

 

Urządzenia smart to nasza przyszłość! Już dziś warto inwestować w inteligentne rozwiązania. Dzięki nim większość domowych obowiązków jest prostsza i przyjemniejsza!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wakacyjny kącik do pracy Biuro prasowe
2024-07-22 | 15:45

Wakacyjny kącik do pracy

Wpadające w błekit tonacje, piaskowe odcienie i ciepłe off-whity przywodzą na myśl spokojny odpoczynek nad wodą. Z tego względu w domowych wnętrzach z łatwością potrafią wykreować
Dom Daydream: wnętrza, które wypełnia łagodność
2024-07-22 | 15:22

Daydream: wnętrza, które wypełnia łagodność

Szybkie tempo życia i pełna stresów codzienność wymuszają potrzebę wewnętrznego wyciszenia i odpoczynku, które pozwolą przywrócić równowagę i harmonię.
Dom Sprytne rozwiązania w aranżacji łazienki
2024-07-22 | 13:00

Sprytne rozwiązania w aranżacji łazienki

Urządzając łazienkę poszukujemy funkcjonalności, trwałości i efektu „wow”. Rozglądamy się za rozwiązaniami, które pozwolą nam zrealizować najbardziej śmiałe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.