Komunikaty PR

Japoński minimalizm czy barokowy przepych - rolety wewnętrzne.

2021-09-13  |  01:00
Biuro prasowe

Japoński minimalizm czy barokowy przepych? Rolety wewnętrzne materiałowe współgrają ze stylem wnętrza

 

Współczesna moda na różnorodność, oryginalność i niebanalność daje nam nieograniczone możliwości w zakresie planowania, zagospodarowania i dekorowania przestrzeni. Żyjemy w czasach, w których nikogo nie dziwią minimalistyczne, skromne, urządzone w maksymalnie dwóch odcieniach wnętrza, a jednocześnie tak samo akceptowalne są pomieszczenia pełne kolorów, złotych zdobień czy eklektycznych dodatków. Niezależnie od tego, na który z dominujących trendów wnętrzarskich się zdecydujemy, na pewno warto rozważyć odpowiedni dobór elementu, który zagwarantuje nam doskonałe uzupełnienie przestrzeni – to rolety okienne wewnętrzne materiałowe. Poniżej podpowiadamy, jakimi wskaźnikami się kierować dokonując ich wyboru i jakie tkaniny będą najlepsze dla określonego stylu.

 

Trendy wnętrzarskie – od stylu kawaii do wzorzystych tapet

Od kilku lat obserwujemy silne kształtowanie się nurtu minimalizmu, który dotarł także do tematów związanych z dekorowaniem przestrzeni. Począwszy od silnego zakorzenienia się w naturze, mody na kolory ziemi i rustykalne, wykonane z naturalnych, bardzo ekologicznych materiałów dodatki, przez styl skandynawski, charakteryzujący się prostotą kształtów, jednolitą kolorystyką w beżach i zieleni oraz funkcjonalnością, po najnowszy trend wywodzący się z Japonii – kawaii. Jego głównym wyznacznikiem jest pastelowa paleta barw, mająca nadawać pomieszczeniu wiele wdzięku, uroku i słodyczy, a także opływowe, delikatne kształty mebli i wzorów, które sprawią, że cała przestrzeń będzie prosta, ale jednocześnie przytulna i ciepła.

W przeciwieństwie do tych minimalistycznych założeń stają pełne wzorów i kolorów trendy, które nie boją się kontrastów i pozornie niepasujących do siebie połączeń. Dominującym w ostatnim roku, modnym zabiegiem podkreślającym oryginalny charakter wnętrza, są kolorowe tapety, z dużymi, odważnymi wzorami, motywami roślinnymi i zwierzęcymi. Furorę robi także styl boho, który pozornie niezbyt kolorowy, może w przypadku dekoracji wnętrz zachwycić różnorodnością dodatków, takich jak makramy, suche trawy, suszone liście, wiklinowe kosze, ażurowe poduszki i koce.

Każdy styl, w którym urządzimy nasze pomieszczenie, warto uzupełnić odpowiednim wysłonięciem okien. Rolety wewnętrzne materiałowe są do tego zabiegu idealne.

 

Jeden wybór, różne możliwości

Możemy zdecydować się na jedno z dwóch rozwiązań pod względem mechanizmu działania - rolety wewnętrzne w kasecie materiałowe lub rolety wewnętrzne materiałowe elektryczne. Niezależnie od tego, które wybierzemy, będą pełnić te same funkcje: niezawodnie ochronią przed słońcem, przesłonią duże powierzchnie, nie tylko okna, ale także ściany, regały, witryny. Dodatkowo bogata oferta barw i kolorów rolet wewnętrznych materiałowych Anwis pozwoli na wykreowanie naprawdę spójnej ze stylem przestrzeni. Jakimi zasadami zatem kierować się przy doborze?

Najważniejsze to zacząć od ustalenia funkcji, jaką będzie spełniać dane pomieszczenie – czy potrzebujemy uzyskać w nim duże zaciemnienie, czy rolety wewnętrzne materiałowe mają być bardziej dekoracją, spełniającą swoją podstawową funkcję tylko w nocy. Ma to znaczenia dla doboru struktury materiału. Następnie możemy wybierać spośród bogatej oferty kolorów i wzorów – ogranicza nas tylko wyobraźnia – mówi Agnieszka Gołębiewska, ekspert marki Anwis.

 

Minimalnie nie znaczy nudno

Należy pamiętać, że w pomieszczeniach urządzonych w stylu kawaii, skandynawskim, czy zgodnym z kolorami ziemi, najczęściej ściany pomalowane są na białe lub jasne kolory, a okna zajmują dużą powierzchnię. W takich pomieszczeniach, jeśli spełniają funkcję pokoju dziennego, jadalnego, a nawet często biura, chcemy uzyskać efekt rozświetlenia przestrzeni. Warto więc wybierając rolety wewnętrzne materiałowe zdecydować się na tkaniny transparentne, które dodatkowo rozjaśnią i optycznie powiększą pomieszczenie. Wybór koloru takiej materiałowej rolety wewnętrznej powinien oscylować wokół tych, które już znajdują się w pomieszczeniu, zgodnie z regułą monochromatyzmu. Pamiętajmy jednak, aby zestawić ze sobą rożne odcienie tego samego koloru. Jeśli zależy nam na lekkim wyciemnieniu pomieszczenia lub wiemy, że rolety materiałowe wewnętrzne będą w ciągu dnia opuszczone, aby pełnić funkcję dekoracji, możemy także zdecydować się na bardziej odważne połączenie i zastosować jeden dużo mocniejszy kolor, który pojawia się w dekoratorskich dodatkach.

 

Kolory i wzory bez ograniczeń

W bogato zdobionej i eklektycznej przestrzeni możemy zdecydowanie bardziej puścić wodze fantazji. Jeśli zależy nam na tym, aby podkreślić klimat pomieszczenia, nadać mu głębię i nastrój, możemy wybrać tkaniny typu blackout lub te o głębszym splocie, dodatkowo z ciekawymi wzorami. Takie rozwiązanie sprawdza się, gdy montujemy rolety materiałowe wewnętrzne w sypialniach i pokojach dziecięcych, gdzie zależy nam na tym, aby móc wyciemnić pomieszczenie także w ciągu dnia. Z kolei u tych, którzy urządzają swoje wnętrza zdecydowanie na kolorowo, sprawdzi się zasada harmonii polichromatycznej, czyli doboru kolorów sąsiadujących ze sobą na kole barw – np. jasnopomarańczowe ściany, ciemnopomarańczowe materiałowe rolety wewnętrzne i czerwone dodatki.

 

O czym warto pamiętać? Do każdego wnętrza możemy dobrać rolety wewnętrzne materiałowe Anwis. Bogata oferta tkanin, kolorów i wzorów umożliwi nam dopasowanie się do trendów wnętrzarskich na etapie projektowania przestrzeni, ale także w momencie, gdy będziemy chcieli zmienić styl naszego mieszkania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.