Komunikaty PR

Jedyny w Polsce wykład Silji i Norberta Beck

2023-10-16  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Już 19 października 2023 r. o 19:00 Centrum Designu Domoteka zaprasza na jedyny w Polsce wykład Silji i Norberta Beck. Duet niemieckich projektantów opowie o swojej niezwykłej filozofii projektowej, której znakiem rozpoznawczym jest sięganie do tradycyjnych praktyk rzemieślniczych oraz projektowanie w zgodzie z naturą. Po wykładzie odbędzie się spotkanie ze zdobywcami German Design Award i Red Dot Award, a całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie także wystawa autorskich prac studia Beck Design. Wszystko to w ramach kolejnej już odsłony cyklu „Design Star for Domoteka”.

„Design Star for Domoteka” to organizowany corocznie przez Centrum Designu Domoteka cykl spotkań z uznanymi projektantami wnętrz, designerami oraz architektami, podczas którego dzielą się oni swoim doświadczeniem oraz unikalnym podejściem projektowym. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się już 19 października w Domotece w Warszawie. Tym razem gośćmi specjalnymi wydarzenia będą cenieni niemieccy projektanci Silja i Norbert Beck, założyciele studia Beck Design oraz zwycięzcy najbardziej prestiżowych nagród w branży, jak m.in. Red Dot Award i German Design Award.

Już 19 października 2023 r. o godzinie 19:00 w Centrum Designu Domoteka w Warszawie Silja i Norbert Beck wygłoszą jedyny w Polsce wykład o współczesnym designie, w którym wciąż fundamentalną rolę odgrywa autentyczne rzemiosło inspirowane naturą.

Po wykładzie odbędzie się spotkanie oraz dyskusja z projektantami, które poprowadzi Dorota Stępniak. Tegorocznej odsłonie cyklu „Design Star for Domoteka” towarzyszyć będzie również wystawa autorskich prac Silji i Norberta Beck.

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w wydarzeniu prosimy o przesłanie informacji na adres mailowy domoteka.rsvp@domoteka.pl

Beck Design

Skupione wokół Norberta Becka studio projektowe Beck Design łączy wysokie standardy w zakresie jakości i ponadczasowy design z południową nonszalancją i elegancją. Tworzenie modeli we własnym studio jest ważnym elementem procesu pracy. Pomysły są dopracowywane, ich funkcje poddawane próbom, a proporcje sprawdzane aż do stworzenia przekonujących modeli. Od pierwszego szkicu pomysłu przez cały okres pracy i rozwoju, Beck Design towarzyszy produktom aż do momentu, gdy osiągną one gotowość do produkcji seryjnej. W ten sposób powstają projekty, które są skrojone na miarę potrzeb poszczególnych producentów.

„Wszystko już było!”. Dlatego liczą się niuanse i wyraziste detale. Dzięki dobrze ukierunkowanemu wykorzystaniu materiałów, specjalnej linii szwów lub funkcji, która oferuje znaczącą wartość dodaną dla użytkownika, nadajemy każdemu projektowi indywidualny charakter. Prawdziwy luksus stanowią dla nas wysoka jakość estetyczna i trwałość, a nie elitarny wygląd. Ostatecznie powstaje nie tylko produkt, ale także historia tworzenia, która odzwierciedla proces produkcji, obchodzenie się z zasobami i pracę w zespole. Naszym celem jest projektowanie w duchu zrównoważonego rozwoju, trwałości i odpowiedzialnego traktowania ludzi i przyrody – mówią o specyfice swojej pracy projektowej Silja i Norbert Beck.

Norbert Beck

Rocznik 1959. Na początku uczył sztuki i rękodzieła. Było to zanim w 1988 roku założył własne biuro projektowe i rozpoczął działalność jako projektant mebli. We wczesnych latach był głównie zaangażowany w tworzenie stołów do jadalni i systemów wysuwanych. Projektował również łóżka, meble skrzyniowe i krzesła dla firmy seetalswiss.

Od 1997 roku współpracuje z firmą Rolf Benz. W wyniku tej współpracy jego uwaga z czasem przeniosła się na projektowanie mebli wypoczynkowych. W 2010 roku rozpoczął udaną współpracę z holenderskimi firmami LEOLUX i PODE, które produkują meble wypoczynkowe. Beck współpracuje też z innymi producentami mebli, a od 2019 r. również z Freistil by Rolf Benz.

Silja Beck

Rocznik 1967. Przed studiami architektonicznymi ukończyła szkołę w zakresie dekoracji wnętrz i tapicerowania. Oprócz opieki nad trójką wspólnych dzieci, przez kilka lat pracowała w wolnym zawodzie jako projektantka kolorów i wnętrz dla klientów prywatnych. Od 2013 pracuje w Beck Design.

Po więcej informacji zapraszamy na: www.domoteka.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.