Komunikaty PR

Jedyny w Polsce wykład Silji i Norberta Beck

2023-10-16  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Już 19 października 2023 r. o 19:00 Centrum Designu Domoteka zaprasza na jedyny w Polsce wykład Silji i Norberta Beck. Duet niemieckich projektantów opowie o swojej niezwykłej filozofii projektowej, której znakiem rozpoznawczym jest sięganie do tradycyjnych praktyk rzemieślniczych oraz projektowanie w zgodzie z naturą. Po wykładzie odbędzie się spotkanie ze zdobywcami German Design Award i Red Dot Award, a całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie także wystawa autorskich prac studia Beck Design. Wszystko to w ramach kolejnej już odsłony cyklu „Design Star for Domoteka”.

„Design Star for Domoteka” to organizowany corocznie przez Centrum Designu Domoteka cykl spotkań z uznanymi projektantami wnętrz, designerami oraz architektami, podczas którego dzielą się oni swoim doświadczeniem oraz unikalnym podejściem projektowym. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się już 19 października w Domotece w Warszawie. Tym razem gośćmi specjalnymi wydarzenia będą cenieni niemieccy projektanci Silja i Norbert Beck, założyciele studia Beck Design oraz zwycięzcy najbardziej prestiżowych nagród w branży, jak m.in. Red Dot Award i German Design Award.

Już 19 października 2023 r. o godzinie 19:00 w Centrum Designu Domoteka w Warszawie Silja i Norbert Beck wygłoszą jedyny w Polsce wykład o współczesnym designie, w którym wciąż fundamentalną rolę odgrywa autentyczne rzemiosło inspirowane naturą.

Po wykładzie odbędzie się spotkanie oraz dyskusja z projektantami, które poprowadzi Dorota Stępniak. Tegorocznej odsłonie cyklu „Design Star for Domoteka” towarzyszyć będzie również wystawa autorskich prac Silji i Norberta Beck.

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w wydarzeniu prosimy o przesłanie informacji na adres mailowy domoteka.rsvp@domoteka.pl

Beck Design

Skupione wokół Norberta Becka studio projektowe Beck Design łączy wysokie standardy w zakresie jakości i ponadczasowy design z południową nonszalancją i elegancją. Tworzenie modeli we własnym studio jest ważnym elementem procesu pracy. Pomysły są dopracowywane, ich funkcje poddawane próbom, a proporcje sprawdzane aż do stworzenia przekonujących modeli. Od pierwszego szkicu pomysłu przez cały okres pracy i rozwoju, Beck Design towarzyszy produktom aż do momentu, gdy osiągną one gotowość do produkcji seryjnej. W ten sposób powstają projekty, które są skrojone na miarę potrzeb poszczególnych producentów.

„Wszystko już było!”. Dlatego liczą się niuanse i wyraziste detale. Dzięki dobrze ukierunkowanemu wykorzystaniu materiałów, specjalnej linii szwów lub funkcji, która oferuje znaczącą wartość dodaną dla użytkownika, nadajemy każdemu projektowi indywidualny charakter. Prawdziwy luksus stanowią dla nas wysoka jakość estetyczna i trwałość, a nie elitarny wygląd. Ostatecznie powstaje nie tylko produkt, ale także historia tworzenia, która odzwierciedla proces produkcji, obchodzenie się z zasobami i pracę w zespole. Naszym celem jest projektowanie w duchu zrównoważonego rozwoju, trwałości i odpowiedzialnego traktowania ludzi i przyrody – mówią o specyfice swojej pracy projektowej Silja i Norbert Beck.

Norbert Beck

Rocznik 1959. Na początku uczył sztuki i rękodzieła. Było to zanim w 1988 roku założył własne biuro projektowe i rozpoczął działalność jako projektant mebli. We wczesnych latach był głównie zaangażowany w tworzenie stołów do jadalni i systemów wysuwanych. Projektował również łóżka, meble skrzyniowe i krzesła dla firmy seetalswiss.

Od 1997 roku współpracuje z firmą Rolf Benz. W wyniku tej współpracy jego uwaga z czasem przeniosła się na projektowanie mebli wypoczynkowych. W 2010 roku rozpoczął udaną współpracę z holenderskimi firmami LEOLUX i PODE, które produkują meble wypoczynkowe. Beck współpracuje też z innymi producentami mebli, a od 2019 r. również z Freistil by Rolf Benz.

Silja Beck

Rocznik 1967. Przed studiami architektonicznymi ukończyła szkołę w zakresie dekoracji wnętrz i tapicerowania. Oprócz opieki nad trójką wspólnych dzieci, przez kilka lat pracowała w wolnym zawodzie jako projektantka kolorów i wnętrz dla klientów prywatnych. Od 2013 pracuje w Beck Design.

Po więcej informacji zapraszamy na: www.domoteka.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wyznania miłosne w architekturze Biuro prasowe
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Konsument

Nawyki żywieniowe z dzieciństwa przekładają się na ryzyko otyłości w dorosłym życiu. Naukowcy zbadali wpływ podawanych dzieciom napojów

Dbanie o odpowiednią dietę w pierwszych latach dziecka ma duże znaczenie dla ograniczenia ryzyka otyłości w jego dorosłym życiu. Naukowcy ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Swansea badali to na przykładzie napojów spożywanych przez dzieci. Przyglądali się przez ponad dwie dekady 1,4 tys. dorastających dzieci i doszli do wniosków, że spożywanie napojów słodzonych cukrem w pierwszych latach wpływa na tworzenie złych nawyków dietetycznych, a co się z tym wiąże – zwiększa ryzyko otyłości, nawet po wielu latach.