Jesień to czas na kuchenną (r)ewolucję!
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Za oknem widać już tylko złociste liście, a po opuszczeniu zacisza domu doskwierają nam coraz chłodniejsze temperatury. Wraz z przyjściem jesieni znacznie częściej myślimy o potrawach i napojach, które będą w stanie nas rozgrzać w tym wymagającym sezonie. Marzymy także o przystani, która pozwoli nam spędzić możliwie dużo czasu z najbliższymi. Spełnieniem tych pragnień może być odpowiednio zaaranżowana kuchnia, która nie tylko stanie się przestrzenią do przygotowywania posiłków, ale i sercem naszego domu.
Kuchnia nie tylko do gotowania...?
Obecnie kuchnie wciąż pozostają najważniejszym miejscem w domu, ale coraz mniej przypominają… kuchnie. Wynika to z tego, że ewoluują one wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników. Pomieszczenia w mieszkaniach powoli tracą status przeznaczonych tylko do jednego obszaru życia. Sypialnie łączą się z łazienkami, przedpokoje z garderobą, a kuchnie najczęściej – z salonem.
Szczególnie w okresie jesiennym możemy zauważyć rosnącą potrzebę spędzania większej ilości czasu z rodziną i bliskimi. Jest to zatem idealny sezon, aby wprowadzić do swojej kuchni kilka nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą nam cieszyć się tą przestrzenią na różnorodne sposoby.
Wszystko na swoim miejscu
Przy projektowaniu kuchni ważne jest też uwzględnienie innego trendu, którym jest nie tylko wspólne przebywanie, ale i działanie. Mowa tutaj o przemyślanej segregacji wszelkich sprzętów kuchennych. Komfort ten możemy osiągnąć dzięki dobrej organizacji wnętrza szuflad, do czego służą separatory i wkłady. Idealnym przykładem może być wykonany z tworzywa sztucznego Separado (na przyprawy w szklanych słoiczkach, na akcesoria o nieregularnych kształtach, na sztućce), zrobiony z dębu Misaiq (wkłady do szuflad i skrzynki Fine Line MosaiQ) lub SpaceFlexx (system z elastycznymi podziałami wykonanymi z tworzywa Nesttex, nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem Red Dot). Przydadzą się również maty antypoślizgowe, zapobiegające przesuwaniu się i obijaniu przedmiotów podczas otwierania i zamykania szuflady lub szafki.
Sięgaj tam, gdzie wzrok nie sięga
Pamiętajmy jednak, że przestrzeń do wykorzystania kryje się nie tylko w tak oczywistych miejscach, jak wyspy, szafki podłogowe i szuflady. Mnóstwo możliwości leży też poza zasięgiem wzroku - np. pod sufitem! Nieograniczony dostęp do tak dużej powierzchni przechowywania dają podnośniki w górnych szafkach (jak iMove lub system Pegasus). Jeden ruch ręki i gotowe: półka sama zjeżdża, pozwalając nam na sprawne załadowanie. To również doskonałe rozwiązanie dla osób niskich lub ograniczonych ruchowo. Kolejny rodzaj podnośników, tym razem do frontów (drzwiczki nie otwierają się klasycznie na boki, ale są przesuwane do góry) umożliwia zainstalowanie większej liczby szafek, ponieważ miejsce na skrzydła drzwiczek nie jest już potrzebne. Inny przykład to półki EXTENDO o różnej szerokości, które można zamontować wszędzie tam, gdzie przyda nam się możliwość wysunięcia zawartości półki na zewnątrz. Kolejna przestrzeń uratowana!
Mądre metamorfozy
Sprytne przechowywanie jest bez wątpienia jednym z kluczowych problemów podczas projektowania lub aranżowania przestrzeni - szczególnie teraz, gdy powierzchnie mieszkaniowe są coraz mniejsze, strefy domowe się przenikają, a życie rodzinne i towarzyskie coraz silniej skupia się w domach. Współczesna kuchnia, która idzie z trendami, jest jak kameleon. Łączy zadania wielu pomieszczeń, nie tracąc swojego pierwotnego przeznaczenia. Powinna więc być wygodna, praktyczna i ergonomiczna, a przede wszystkim stawiać na sprytne rozwiązania. To jedna z najbardziej istotnych przestrzeni życiowych, więc kluczową sprawą jest, by jej nie marnować. A – jak się przekonaliśmy – są na to wspaniałe sposoby!
Więcej szczegółów na stronie: www.peka.pl.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.