Komunikaty PR

Jesteśmy w pełni przygotowani, by pracować zdalnie. Robimy to na co dzień!

2020-03-25  |  22:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.59 MB )

Jeśli planowaliście urządzanie nowego mieszkania albo generalny remont domu, nie musicie odkładać go na lepsze czasy. Przeciwnie, teraz jest dobry moment, by zastanowić się nad swoimi potrzebami, poszukać inspiracji i skontaktować z pracownią architektoniczną, która zajmie się projektem wnętrz. Jak się okazuje, zdalna praca to dla doświadczonych projektantów żadna nowość.

Dużym doświadczeniem w pracy on-line, popartym sukcesami i zadowoleniem klientów, może się pochwalić pracownia MIKOŁAJSKAstudio. Na swoim koncie ma dziesiątki projektów wnętrz, zrealizowanych od początku do końca bez bezpośredniego spotkania twarzą w twarz z inwestorem. Najbardziej spektakularny przykład to apartament w Monachium, który krakowskie biuro zrealizowało pod klucz dla inwestora z… Bliskiego Wschodu. Gotowy apartament czekał na właściciela w pełni umeblowany i kompleksowo wyposażony w sprzęt RTV i AGD, dekoracje, kwiaty, ręczniki, a nawet pościel.

Jak to się robi?

Oczywiście najfajniej jest móc spotkać się z klientem w siedzibie pracowni, poczęstować go dobrą kawą i w wyjątkowej atmosferze biura, które jest naszą najlepszą wizytówką, porozmawiać o projekcie – przyznaje arch. Ida Mikołajska, współwłaścicielka MIKOŁAJSKAstudio. Nie zawsze jest to jednak możliwe, z różnych względów. A co więcej, dla powodzenia projektu, takie spotkanie wcale nie jest konieczne – dodaje.

Wystarczy skontaktować się z pracownią telefonicznie lub mailowo. Wcześniej warto zapoznać się z dorobkiem biura na stronie www.mikolajskastudio.pl. Można też odbyć wirtualny spacer po siedzibie pracowni. Na początku zawsze prosimy klienta, który się do nas zgłasza o przesłanie mailem rzutów lokalu i zdjęć inspiracyjnych, pokazujących oczekiwaną stylistykę wnętrza. To pozwala nam się przygotować do rozmowy – mówi architektka.

Konsultacje on-line

Wstępne spotkanie w warunkach pracy zdalnej odbywa się w formie wideokonferencji. Omawiane są wówczas szczegółowo oczekiwania, wymagania i upodobania estetyczne osób, które w przyszłości będą użytkownikami wnętrza. Podczas pierwszego spotkania określany jest również zakres usług i wynagrodzenie pracowni architektonicznej.

Niezależnie od wybranej opcji, każdy etap prac nad projektem – określenie optymalnego układu funkcjonalnego pomieszczeń, koncepcja wystroju wnętrz oraz dobór materiałów i wyposażenia – jest konsultowany i zatwierdzany przez inwestora. Komunikujemy się z klientem mailowo i telefonicznie, a jeśli jest taka potrzeba organizujemy dodatkowe spotkania on-line. Poszczególne rozwiązania omawiamy przy pomocy udostępniania ekranów, przygotowujemy też fotorealistyczne wizualizacje. Pracujemy nad projektem aż do momentu, kiedy zarówno my, jak i inwestor jesteśmy pewni, że uzyskaliśmy najlepszą opcję z możliwych – mówi właścicielka pracowni MIKOŁAJSKAstudio.

Wszystko w jednym miejscu

Bardzo ważnym etapem prac nad wnętrzem jest dobór materiałów wykończeniowych: tapet, płytek, podłóg, blatów i frontów meblowych itp. Większość klientów, choć nie wszyscy, przed podjęciem ostatecznej decyzji chce je zobaczyć na żywo – przyznaje Ida Mikołajska. Na szczęście posiadamy własną wzorcownię, do której sprowadzamy wszystkie ujęte wcześniej na wizualizacjach materiały. Pokazujemy je klientowi podczas jednego spotkania, w bardzo kameralnym gronie. W związku z epidemią koronawirusa mogą w nim uczestniczyć tylko architekt i klient, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Ostatnim etapem pracy z klientem jest wykonanie rysunków technicznych, a także przygotowanie szczegółowych zestawień i wycen. Możliwe są też ostatnie konsultacje dotyczące np. umiejscowienia gniazdek elektrycznych czy włączników światła. W przypadku przekroczenia zakładanego budżetu, architekci w porozumieniu z inwestorem dokonują zmian w zestawieniu wcześniej wybranych materiałów.

Kompleksowo od A do Z

Klient decydujący się usługę projektową naszej pracowni, otrzymuje zawsze komplet rysunków technicznych dla części budowlanej i meblowej, niezbędnych do realizacji projektu, a ponadto fotorealistyczne wizualizacje koncepcyjne wnętrz oraz bardzo szczegółowe zestawienie materiałów dla całego projektu wraz z szacunkowym kosztorysem. Może również liczyć na polecenie sprawdzonych przez nas wykonawców, a także na naszą pomoc i konsultacje w trakcie realizacji wnętrz. Inna opcja to kompleksowa usługa „pod klucz” i nadzór pracowni nad realizacją projektu od A do Z, jak to miało miejsce w przypadku apartamentu w Monachium – opowiada Ida Mikołajska.

I dodaje, że w zasadzie zdalny proces prac nad projektem w bardzo małym stopniu różni się od standardowego. Większość klientów po pierwszym spotkaniu face-to-face z uwagi na brak czasu, dojazdy, etc. preferuje kontakt mailowo-telefoniczny. Jeśli takie jest życzenie inwestora, całą dokumentację projektową, jak również umowę, faktury itp. przekazujemy w formie elektronicznej. Wszystkie płatności już od dawna dokonywane są bezgotówkowo – wyjaśnia architektka.

Homeworking architekta

A jak epidemia koronawirusa wpłynęła na organizację samego biura i pracę architektów? Choć wymagało to pewnego wysiłku, całą operację logistyczną udało się sprawnie przeprowadzić. Architekci pracowni MIKOŁAJSKAstudio pracują w trybie homeoffice, mają dostęp do niezbędnego oprogramowania i baz danych. Są ze sobą w stałym kontakcie telefonicznym, organizują także wideokonferencje. Dla wielu z nich zdalna praca to nic nowego, ponieważ korzystali z takiej możliwości już wcześniej. Dostosowaliśmy się do obecnej rzeczywistości i staramy się w niej normalnie funkcjonować. Mam nadzieję, że osoby, które niedawno kupiły mieszkanie, wykorzystają czas spędzany teraz w domu na przygotowanie we współpracy z wybraną pracownią architektoniczną projektu wnętrz – podsumowuje Ida Mikołajska.

Dodatkowe informacje na https://mikolajskastudio.pl

O pracowni:

MIKOŁAJSKAstudio to autorska pracownia projektowa Krystyny Mikołajskiej i Idy Mikołajskiej. Matka i córka, obydwie absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Polsce. Robią to, w czym są najlepsze, starają się realizować wszystkie projekty z sercem i pełnym zaangażowaniem. Projektowanie wnętrz jest ich ogromną pasją, popartą zdobytą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. W zespole MIKOŁAJSKAstudio pracują ambitni i profesjonalni architekci, zawsze mający na względzie, że to Klient będzie użytkownikiem zaprojektowanego wnętrza. Dlatego z należytym szacunkiem traktują potrzeby i upodobania Klientów, zarówno w części funkcjonalnej, jak i estetycznej projektu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji Biuro prasowe
2024-07-12 | 13:00

Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji

Firma Purmo jako lider rynkowy stale opracowuje i wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania dla instalatorów, zapewniające najwyższą jakość, bezpieczeństwo instalacji i szybkość
Dom Rozwiązania elewacyjne dla wymagających
2024-07-11 | 14:00

Rozwiązania elewacyjne dla wymagających

Malowanie fasady to nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny proces. Trudno więc dziwić się, że przeprowadzany jest zwykle raz na kilkanaście lat. Aby zachować estetyczną fasadę na
Dom Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz
2024-07-11 | 11:00

Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz

Zdarzają się w świecie architektury – zarówno polskiej, jak i zagranicznej – zgrane duety. Czasami są to partnerzy życiowi, czasami pary rodzic-dziecko. Nie przychodzi mi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.