Komunikaty PR

Jodełka – tradycyjna czy francuska? Radzimy, co wybrać.

2022-04-13  |  10:45
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Może trudno dziś w to uwierzyć, ale jeszcze kilka lat temu tradycyjna jodełka (układana mijanego z lameli o kształcie prostokątnym) miała w Polsce gorszą prasę. Wielu osobom kojarzyła się z ciasnymi i przykurzonymi mieszkaniami w blokach, niektórym także ze szkolną klasą czy z salą gimnastyczną. To się jednak zmieniło – w znacznej mierze za sprawą mody na jodełkę francuską (układaną z lameli ściętych na końcach pod kątem 45 stopni). Choć przyszła do nas wprost z apartamentów w XIX-wiecznych kamienicach Paryża, znakomicie odnalazła się w budownictwie nowoczesnym. Jak widzimy w wielu znakomitych realizacjach, tworzy szlachetne tło w mieszkaniach w stylu klasycznym, a aranżacjom eklektycznym daje mocną bazę.

Jednocześnie na nowo weszła w modę tradycyjna jodełka, która przecież pojawiła się w Polsce już w dwudziestoleciu międzywojennym. Znakomicie łączy się z meblami, dodatkami i obrazami w stylu art déco, a także z odkrytym na nowo powojennym modernizmem. Ale nie tylko! Okazuje się mieć wiele wspólnego z tak lubianym w Polsce stylem skandynawskim. Prostotę stylu nowoczesnego wzbogaca i mocno osadza w tradycji. Z kolei wnętrza w stylu minimalistycznym nie tylko wspaniale zdobi, ale również przełamuje ich wizualny chłód.

Dębowa jodełka – inna niż myślisz

Architekci wnętrz podkreślają, że podłoga w jodełkę pomaga zamaskować nieregularny kształt pomieszczenia. Odpowiednie, przemyślane ułożenie wzoru na podłodze (np. prostopadłe do wejścia, a niekoniecznie do głównej ściany, albo dla odmiany skośne) odwraca uwagę od mankamentów rzutu mieszkania. A dodatkowo wzór ten pomaga wizualnie poszerzyć pokój zbyt wąski albo skrócić zbyt długi. I w jednym przypadku, i w drugim pasma jodełki powinny mieć układ poprzeczny do dłuższych ścian.

Jeszcze więcej zalet ma w mieszkaniu jodełka w postaci paneli winylowych LVT marki O.Floor z nowej kolekcji Lambert. Obok wzorów betonu i kamienia znajdziemy tu dębową jodełkę zarówno tradycyjną, jak i francuską, a prócz nich także deskę dębową – dużą i małą. Wszystkie one są niezwykle naturalne w odbiorze. W czym tkwi sekret? Fotorealistycznemu nadrukowi odpowiada wytłaczana struktura słojów.

Wszystkie zalety jodełki w mieszkaniu

Co więcej, tak samo jak większość podłóg winylowych, panele z kolekcji Lambert są niewrażliwe na wilgoć i mogą być stosowane w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Można je układać w niemal wszystkich pomieszczeniach – również w kuchni, a nawet w łazience! To najlepszy sposób, by spełnić marzenie o jodełce przy umywalce lub wokół wanny.

Ważną zaletą jodełki klasycznej i francuskiej z kolekcji Lambert jest ponadto niezwykle twarda warstwa PU. Jej zastosowanie oznacza, że pod względem trwałości podłogi te przewyższają posadzki drewniane. Można zapomnieć również o szlifowaniu, lakierowaniu czy olejowaniu – cała konserwacja paneli winylowych ogranicza się do odkurzania czy przemycia mopem. To wielka wygoda na co dzień, a w perspektywie lat – niższy koszt utrzymania domu. Odpowiednia budowa paneli jednocześnie służy tłumieniu odgłosów chodzenia. Przekłada się to na redukcję hałasu i tak pożądane odczucie komfortu. A to wszystko bez ftalanów i groźnych środków lotnych.

W kolekcji Lambert marki O.Floor dostępne są 3 sposoby ułożenia paneli: w jodełkę francuską o wymiarach 114,3 x 571,5 mm, jodełkę klasyczną o wymiarach 152,4 x 609,6 mm i 101,6 x 406,4 mm, a także deski o wymiarach 228 x 1219 mm lub wersji XXL – 228 x 1517 mm. Wszystkie propozycje montowane są na klej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.