Już ruszyła! Art and Design - wyjątkowa aukcja sztuki i designu
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Na największym portalu rynku sztuki Artinfo.pl ruszyła pierwsza aukcja internetowa z nowego cyklu Art and Design pod kuratorską opieką Ewy Mierzejewskiej. Obok prac znanych artystów licytowane są dzieła unikatowego designu z prywatnej kolekcji Borisa Kudlički i Aleksandry Pogassi-Kudlički.
Licytacja odbywa się wyłącznie w Internecie.
Link: https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/art-design-aukcja-dziel-sztuki-i-designu/internet
Aukcja trwać będzie do 8 lipca br. Finał nastąpi ostatniego dnia o godzinie 21.00. Także do 8 lipca wszystkie licytowane obiekty będzie można oglądać na wystawie w budynku Mysia 3 (galeria, III piętro) w Warszawie.
Katalog stworzony przez Ewę Mierzejewską liczy tylko 34 starannie wyselekcjonowane obiekty. Licytowane są dzieła twórców kilku pokoleń: od wschodzących gwiazd polskiej sztuki po uznanych artystów, takich jak Rafał Olbiński, który specjalnie na aukcję stworzył nowy rysunek. Nie zabrakło nazwisk, które rozgrzewają ostatnio rynek sztuki – Piotr Czajkowski, Adam Bakalarz czy Tomasz Górnicki. Gratką dla fanów fotografii kolekcjonerskiej jest praca słynnej na świecie artystki Nan Goldin.
Boris Kudlička i Aleksandra Pogassi-Kudlička przeznaczyli na licytację kilka obiektów ze swojej prywatnej kolekcji. To przedmioty unikalne, przywiezione z licznych podróży po świecie, niedostępne w sklepach i galeriach, m.in. zjawiskowy „Up Baloon Coffee Table” kultowego Duffy London, para oryginalnych foteli z lat 40. autorstwa Jindricha Halabali czy składane chińskie krzesła podróżne z przełomu XIX i XX wieku.
Partnerem aukcji jest Mysia 3.
Informacje o organizatorach:
Artinfo.pl – najważniejsza platforma aukcyjna i największy portal o rynku dzieł sztuki w Polsce. Posiada unikatową bazę informacyjną, z której co miesiąc korzysta blisko 100 tys. użytkowników. Co roku wydaje Raport Artinfo.pl – najbardziej kompleksowe opracowanie i podstawowe źródło wiedzy na temat kondycji polskiego rynku sztuki, z którego korzystają wszyscy kolekcjonerzy.
Ewa Mierzejewska – historyk sztuki, dyrektor komunikacji i PR w Artinfo.pl, współorganizatorka Targów Sztuki Dostępnej, dziennikarka znana miłośnikom pięknych wnętrz z programów telewizyjnych w TVN i Domo+, niegdyś redaktor naczelna czasopisma „Dom i Wnętrze”.
Boris Kudlička – wybitny scenograf teatralny, znany w Polsce głównie z realizacji w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, a na świecie – z pracy dla najlepszych scen operowych, takich jak Metropolitan Opera w Nowym Jorku czy Covent Garden w Londynie. Jego pracownia architektoniczna Boris Kudlička With Partners specjalizuje się w projektowaniu luksusowych wnętrz.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.