Kabina walk-in: czy warto wybrać ten model?

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Kabiny typu walk-in coraz częściej goszczą w naszych łazienkach. Trudno się temu dziwić. Są niezwykle eleganckie i subtelne. Charakteryzują się doskonałym designem oraz funkcjonalnością. Brzmi zbyt idealnie? Niekoniecznie.
Kabiny typu walk-in to inaczej kabiny otwarte, których cechą charakterystyczną są duże tafle szkła, przy czym ilość powierzchni przeszklonej może być różna. Czasem modele składają się tylko z jednej szyby, czasem z dwóch lub nawet trzech. Najczęściej montowane są bezpośrednio na podłodze, dzięki czemu są bardzo lekkie optycznie i harmonijnie budują przestrzeń.
Zaleta goni zaletę
Kabiny typu walk-in to dobry wybór zarówno do przestronnych salonów kąpielowych, jak i niewielkich łazienek. Ich prosta forma podkreśla styl. Jednocześnie same mogą być ciekawym dopełnieniem wystroju.
- Ogromnym zainteresowaniem cieszą się obecnie kabiny walk-in w wersjach Gold i Black. Ich cechami charakterystycznymi są złote lub czarne okucia, które w delikatny, choć jednocześnie wyrazisty sposób, podkreślają charakter pomieszczenia. Wspólnie z dobraną pod kolor armaturą tworzą kompozycję idealną, prezentującą się niezwykle oryginalnie. Modele występują również w dwóch innych popularnych kolorach: chrom oraz białym, więc każdy znajdzie odpowiedni dla siebie wariant – przekonuje Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.
Bardziej wymagający użytkownicy mogą kabinę spersonalizować. Taką możliwość daje firma Radaway. W ramach programu „Na miarę” każdy może zamówić produkt dopasowany do swoich potrzeb pod względem kształtu i wymiarów oraz własnego gustu. Dowolny wzór graweru naniesiony na taflę szkła, czy inna barwa szyby z pewnością upiększy całą przestrzeń.
Myśląc o kabinach walk-in i ich zaletach warto również wspomnieć o funkcjonalności. Po pierwsze kabiny te są łatwe do utrzymania w czystości. Zazwyczaj tafle szkła pokryte są specjalną powłoką hydrofobową, która zabezpiecza szyby przed osadzaniem się nieestetycznych zacieków.
- Kabiny pokryte powłoką EasyClean® są łatwe w utrzymaniu w czystości. Po kąpieli wystarczy usunąć nadmiar wody ściągaczką – mówi Hanna Błaszak z Radaway.
Do zalet tego typu kabin należy zaliczyć również fakt, że są idealnym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych lub mających trudności z poruszaniem się oraz dla seniorów. Brak drzwi i progu (jeśli zdecydujemy się na brodzik podpłytkowy) umożliwia bezproblemowe wchodzenie i wychodzenie z kabiny. Łatwo można też wjechać do niej wózkiem.
A co z minusami?
Kabiny typu walk-in same w sobie nie posiadają wad. By uniknąć ewentualnych problemów należy po prostu przygotować łazienkę na montaż. Korzystanie z otwartego prysznica uwalnia dużo pary, więc by odprowadzić wilgoć należy zadbać o odpowiednią wentylację. Ponadto, myśląc o montażu na brodziku podpłytkowym, trzeba sprawdzić czy jest to w ogóle możliwe.
- Instalację podpłytkową warto zaplanować na etapie projektowania łazienki. Jest to bowiem produkt wymagający odpowiednich warunków technicznych. Musimy dysponować np. około 15 cm przestrzenią w podłodze, którą przeznaczymy na syfon. Niewystarczająca grubość stropu uniemożliwi nam ukrycie kompletnego systemu odwodnienia. Ponadto, trzeba zadbać o jakość jej wykonania. Tylko solidne materiały i profesjonalna instalacja ograniczą możliwość występowania awarii, która ze względu na utrudniony dostęp do zamontowanych odpływów byłaby szczególnie problematyczna. Wybierając produkty naszej marki klienci mogą mieć pewność, że otrzymają kompletny system z odpowiednimi spadami, co pozwoli uniknąć ewentualnych błędów, jeśli wykonana jest tradycyjna wylewka - mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.
Prosta konstrukcja kabin typu walk-in zapewnia wygodę, funkcjonalność i ciekawy design. To dobre rozwiązanie do każdej łazienki i każdego stylu. Jednak, by model ten spełniał swoje funkcje warto przed zakupem przeanalizować sytuację projektową wnętrza.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.