Kącik do czytania na długie jesienne wieczory
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Wraz z postępującą jesienią coraz chętniej sięgamy po książki, które pozwalają przetrwać chłodne i ciemne dni w zaciszu własnego domu. By czas lektury był jeszcze większą przyjemnością, warto zadbać o zaaranżowanie stylowego miejsca, w którym można oddać się lekturze. Zadanie to wcale nie jest trudne - wystarczy wygodne, odpowiednio doświetlone miejsce do siedzenia i ciekawy pomysł dekoracyjny.
W niewielkim pomieszczeniu dobrze sprawdzi się wygodny fotel ustawiony w przytulnym kąciku blisko okna, co pozwoli skorzystać z naturalnego światła w ciągu dnia. Funkcjonalnym rozwiązaniem będzie komplet z małym stolikiem, który posłuży nie tylko jako miejsce na filiżankę rozgrzewającej herbaty, ale też na ciekawą w formie lampkę, dzięki której czytanie będzie możliwe także w pochmurne dni czy długie wieczory. W takich warunkach rozświetlający efekt zapewnią ściany pomalowane na biało nieżółknącą i łatwą do utrzymania w czystości farbą Tikkurila Optiva White.
Komfortowe miejsce, by dać się pochłonąć lekturze, może stanowić ulubiona sofa. Przytulne poduszki i ciepły koc sprawią, że będzie to przestrzeń błogiego relaksu, zaś designerski sznyt zapewni podłogowa lampa w stylu art deco oraz nawiązujące charakterem grafiki ścienne, prezentujące się niezwykle elegancko na tle intrygującej szarości 1964 z palety Tikkurila Deco Grey.
Jako miejsce do czytania sprawdzi się także sypialnia z dużym oknem i okazałą lampą. Pozostawione na stoliku nocnym książki będą przy tym harmonijnie uzupełniać wysmakowany wystrój sypialni, w której elegancka szarość 1924, podkreślona sztukateriami, łączy się z dającymi koloru i ekstrawagancji dodatkami w energetycznych barwach.
Więcej inspiracji na zaaranżowanie przytulnych wnętrz sprzyjających lekturze znajduje się na stronie https://tikkurila.pl/inspiracje

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.