Kiedy czyścić klimatyzator?
Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
Klimatyzator zapewnia nam komfort i uczucie lekkiego chłodu w upalne dni, a także oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji. Jednakże, jak każde urządzenie elektroniczne wymaga odpowiedniej konserwacji i czyszczenia. Sprawdź, jak zadbać o klimatyzator, aby służył jak najdłużej.
Warto pamiętać, że klimatyzator, który nie jest czyszczony regularnie, nie tylko może mieć krótszą żywotność, ulegać awarii, ale również może nawet zwiększać ilość kurzu w naszym domu.
Zaniedbane klimatyzatory działają mniej efektywnie. Nie czyszczą dokładnie wszystkich znajdujących się w powietrzu drobnoustrojów, pyłków, czy bakterii, a te mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.
Wymiana i czyszczenie filtrów
Filtry, przez które przechodzi powietrze w klimatyzatorze, wymagają regularnego czyszczenia lub wymiany. To właśnie ta część klimatyzatora jest najbardziej narażona na zabrudzenia. W klimatyzatorach ANDE zamontowane są filtry wielokrotnego użytku. Przy bardzo częstym użytkowaniu zaleca się mycie ich co 2 tygodnie.
Klimatyzatory ANDE dla ułatwienia posiadają funkcje automatycznego oczyszczania, a także system wysyłający komunikaty, które przypominają o konieczności czyszczenia filtrów. Każdy zapominalski niech rozważy tę opcję.
Codzienna pielęgnacja
Choć to może wydawać się banalne, ale codzienne dbanie o nasz klimatyzator z pewnością może przysłużyć się do przedłużenia jego żywotności. Pierwszy punkt to obsługa klimatyzatora zgodnie z instrukcją obsługi i użytkowanie sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem. Niby oczywiste, ale warto o tym pamiętać.
Punkt drugi to regularne czyszczenie zewnętrznych elementów jednostki chłodzącej. Na urządzeniu, jak na wszystkich innych sprzętach i meblach w domu osadza się kurz. Warto zatem codziennie lub co kilka dni przetrzeć zewnętrzną część obudowy klimatyzatora suchą szmatką.
Profesjonalny przegląd
Klimatyzatory są urządzeniami, które wymagają regularnej kontroli i konserwacji przez specjalistyczny serwis. Podobnie jak z klimatyzacją w samochodzie, którą przecież sprawdzamy przed każdym sezonem letnim. Tak samo urządzenia chłodzące w domu powinno się poddawać 2 razy do roku konserwacji i czyszczeniu. Profesjonalni serwisanci są w stanie sprawdzić wszystkie parametry chłodzenia oraz grzania. Taka konserwacja urządzenia może zapobiec niespodziewanym usterkom i poprawić efektywność sprzętu.
Z całą pewnością zalecamy regularne kontrole przez serwis - lepiej zapobiegać, niż potem wydawać znacznie większe pieniądze na naprawdę usterek.
Właściciel marki ANDE w Polsce:
ANG Klimatyzacja Sp. z o.o.
ul. Częstochowska 26,
32-085 Modlnica
tel. (12) 398 07 00
bok@myande.pl
www.myande.pl
***
Klimatyzatory ANDE cechuje najwyższa jakość wykonania, dbałość o każdy detal, design zaprojektowany przez renomowane biura projektowe z Japonii. Podzespoły czołowych producentów: Hitachi, Mitsubishi Motors, Toshiba, LG, Nichicon, GMCC, Highly, Zhipu, Renesas, Welling są wytwarzane w najnowocześniejszych fabrykach klimatyzacji 2.0.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.