Komunikaty PR

Kiedy czyścić klimatyzator?

2021-06-30  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Barbara Trepka
2moro

Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl

Klimatyzator zapewnia nam komfort i uczucie lekkiego chłodu w upalne dni, a także oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji. Jednakże, jak każde urządzenie elektroniczne wymaga odpowiedniej konserwacji i czyszczenia. Sprawdź, jak zadbać o klimatyzator, aby służył jak najdłużej.

Warto pamiętać, że klimatyzator, który nie jest czyszczony regularnie, nie tylko może mieć krótszą żywotność, ulegać awarii, ale również może nawet zwiększać ilość kurzu w naszym domu. 

Zaniedbane klimatyzatory działają mniej efektywnie. Nie czyszczą dokładnie wszystkich znajdujących się w powietrzu drobnoustrojów, pyłków, czy bakterii, a te mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. 

 

Wymiana i czyszczenie filtrów

Filtry, przez które przechodzi powietrze w klimatyzatorze, wymagają regularnego czyszczenia lub wymiany. To właśnie ta część klimatyzatora jest najbardziej narażona na zabrudzenia. W klimatyzatorach ANDE zamontowane są filtry wielokrotnego użytku. Przy bardzo częstym użytkowaniu zaleca się mycie ich co 2 tygodnie. 

Klimatyzatory ANDE dla ułatwienia posiadają funkcje automatycznego oczyszczania, a także system wysyłający komunikaty, które przypominają o konieczności czyszczenia filtrów. Każdy zapominalski niech rozważy tę opcję. 

 

Codzienna pielęgnacja

Choć to może wydawać się banalne, ale codzienne dbanie o nasz klimatyzator z pewnością może przysłużyć się do przedłużenia jego żywotności. Pierwszy punkt to obsługa klimatyzatora zgodnie z instrukcją obsługi i użytkowanie sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem. Niby oczywiste, ale warto o tym pamiętać. 

Punkt drugi to regularne czyszczenie zewnętrznych elementów jednostki chłodzącej. Na urządzeniu, jak na wszystkich innych sprzętach i meblach w domu osadza się kurz. Warto zatem codziennie lub co kilka dni przetrzeć zewnętrzną część obudowy klimatyzatora suchą szmatką.

 

Profesjonalny przegląd

Klimatyzatory są urządzeniami, które wymagają regularnej kontroli i konserwacji przez specjalistyczny serwis. Podobnie jak z klimatyzacją w samochodzie, którą przecież sprawdzamy przed każdym sezonem letnim. Tak samo urządzenia chłodzące w domu powinno się poddawać 2 razy do roku konserwacji i czyszczeniu. Profesjonalni serwisanci są w stanie sprawdzić wszystkie parametry chłodzenia oraz grzania. Taka konserwacja urządzenia może zapobiec niespodziewanym usterkom i poprawić efektywność sprzętu. 

Z całą pewnością zalecamy regularne kontrole przez serwis - lepiej zapobiegać, niż potem wydawać znacznie większe pieniądze na naprawdę usterek.

 

 

Właściciel marki ANDE w Polsce:
 

ANG Klimatyzacja Sp. z o.o.

ul. Częstochowska 26, 

32-085 Modlnica

tel. (12) 398 07 00

bok@myande.pl

www.myande.pl 

 

***

Klimatyzatory ANDE cechuje najwyższa jakość wykonania, dbałość o każdy detal, design zaprojektowany przez renomowane biura projektowe z Japonii. Podzespoły czołowych producentów: Hitachi, Mitsubishi Motors, Toshiba, LG, Nichicon, GMCC, Highly, Zhipu, Renesas, Welling są wytwarzane w najnowocześniejszych fabrykach klimatyzacji 2.0.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2moro
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.