Komunikaty PR

Kiedy warto zdecydować się na prysznic typu walk-in?

2022-08-22  |  13:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Kabina prysznicowa typu walk-in to rozwiązanie, które przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom nowoczesnego minimalizmu. Ich oszczędnej formie towarzyszy bowiem maksimum wygody, a także bezpieczeństwo i higiena.

Prysznic typu walk-in to nic innego jak otwarta kabina prysznicowa, która składa się z prostych, gładkich tafli szkła. Dzięki swojej minimalistycznej formie takie rozwiązanie można z łatwością zaaranżować w przestrzeni każdej łazienki. Tego rodzaju kabiny docenią zwłaszcza osoby starsze i z niepełnosprawnościami, a także rodzice małych dzieci.

Prysznic typu walk-in – w jakich łazienkach sprawdzi się najlepiej?

Wiele osób marzy o wygodnym, minimalistycznym prysznicu, do którego wystarczy wejść, aby szybko się odświeżyć. Taką możliwość – która okazuje się bezcenna w trakcie letnich upałów – dają kabiny prysznicowe typu walk-in. W jakich łazienkach sprawdzą się najlepiej?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: w każdej, w której istnieje chęć lub potrzeba zainstalowania minimalistycznego prysznica. Marki Geberit i Koło posiadają szeroką ofertę różnego rodzaju brodzików do pryszniców typu walk-in. Niektóre z nich można też docinać, aby perfekcyjnie dopasować je do każdego rodzaju wnętrza.

Dobrej jakości brodziki z powłoką antypoślizgową zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i pełen komfort korzystania ze strefy prysznicowej. Zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Mowa przede wszystkim o osobach starszych i z niepełnosprawnościami – również tych, które poruszają się na wózku inwalidzkim.

- Warto wspomnieć o praktycznym rozwiązaniu, jakim jest wykonanie siedziska pozwalającego na komfortowe użytkowanie prysznica przez osoby starsze lub z ograniczoną motoryką, co może być dodatkowym atutem także dla kobiecej wygody jako podest umożliwiający oparcie nogi przy depilacji lub balsamowaniu – zauważa Ewa Czopko, architekt wnętrz z pracowni Decoroom.

Warto dodać, że prysznice typu walk-in stanowią również ogromne ułatwienie dla rodzin z małymi dziećmi. Wystarczy wstawić do kabiny krzesełko, aby korzystanie z prysznica stało się dla małego czyściocha komfortowym i całkowicie bezpiecznym doświadczeniem.

Brodziki prysznicowe typu walk-in – wygodne i piękne

Brodziki prysznicowe dają niezwykle szerokie możliwości aranżacyjne. Takie są na przykład ultrapłaskie modele marek Geberit i Koło, które mają możliwość zlicowania z podłogą. To najlepsze rozwiązanie, jeżeli zależy nam na maksymalnej higienie.

- Myśląc o technice sprzyjającej utrzymaniu wysokiej higieny w łazience, warto wspomnieć o brodzikach kompozytowych z możliwością zlicowania produktu z posadzką. Zastosowanie tego rozwiązania redukuje ilość fug w łazience, szczególnie w tak problematycznym miejscu jak prysznic. Pozwala nam to uniknąć nieestetycznego brudzenia fug oraz osadzania się kamienia w przestrzeniach międzypłytkowych – tłumaczy Ewa Czopko, architekt wnętrz Decoroom.

Wyjątkowo elegancki brodzik Geberit Sestra wykonano z trwałej żywicy kamiennej, którą pokrywa odporna na uszkodzenia i zarysowania żelkotowa powłoka. Powierzchnia brodzika jest teksturowana i posiada wyjątkowe właściwości antypoślizgowe klasy C. Oprócz wysokich walorów estetycznych i bezpieczeństwa, brodzik Geberit Sestra gwarantuje optymalną higienę dzięki biegnącemu wzdłuż brodzika wpustowi, który zapobiega gromadzeniu się brudu.

Brodzik Geberit Olona również wykonano z żywicy kamiennej i pokryto żelkotową powłoką. Gładka, ciepła i miła w dotyku matowa powierzchnia jest odporna na uderzenia, zarysowania, a nawet promieniowanie UV. Posiada właściwości antypoślizgowe klasy C.

Równie komfortowy jest brodzik Koło Nemea. Wyróżnia go elegancka, gładka, a zarazem odporna na zarysowania powierzchnia z akrylu. Do wyboru mamy wersję matową (o właściwościach antypoślizgowych klasy A) lub delikatnie błyszczącą.

Niezwykle istotnym elementem brodzika jest odpowiedni odpływ. W odróżnieniu od większości tego typu modeli odpływ liniowy Geberit CleanLine gwarantuje maksymalną higienę. Nie posiada ukrytych miejsc i zakamarków, a więc nie gromadzi się w nim brud. Odpływy są dostępne w kilku modelach i długościach. Dodatkowo można je dowolnie przycinać, co ułatwia ich montaż w niemal każdej kabinie prysznicowej.

Niezwykle eleganckim i równie higienicznym rozwiązaniem jest też odpływ ścienny Geberit. Wzmacnia estetyczny efekt minimalizmu w strefie prysznicowej, a przy tym przełamuje konwencjonalne podejście, w którym odpływ znajduje się w podłodze. Istnieje również możliwość wklejenia własnego materiału w specjalną ramkę pokrywy, dopasowując go idealnie do wystroju wnętrza.

Szeroka oferta brodzików marki Geberit i Koło umożliwia perfekcyjne dopasowanie tego elementu łazienki do potrzeb każdego użytkownika. W połączeniu z odpowiednim odpływem stworzenie wymarzonej strefy prysznicowej z kabiną walk-in jest niezwykle proste!

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Domodesign w Domotece - wszystko o urządzaniu wnętrz Biuro prasowe
2024-05-07 | 13:50

Domodesign w Domotece - wszystko o urządzaniu wnętrz

Już od trzech lat Domoteka organizuje wyjątkowe wydarzenie, które stało się źródłem inspiracji i dobrych praktyk dla wszystkich marzących o urządzeniu modnego i
Dom Urządzamy ekologiczną kuchnię w duchu minimalizmu
2024-05-07 | 13:00

Urządzamy ekologiczną kuchnię w duchu minimalizmu

Moda na ekologiczne wnętrza to nie chwilowy zwrot ku naturze, lecz zbiór świadomych i zrównoważonych rozwiązań w projektowaniu przestrzeni, które wpływają na codzienne
Dom Sukces polskiej marki NOBONOBO. Kolejne nagrody za innowacyjne wzornictwo mebli
2024-05-07 | 09:50

Sukces polskiej marki NOBONOBO. Kolejne nagrody za innowacyjne wzornictwo mebli

NOBONOBO kontynuuje swą imponującą drogę sukcesu, zdobywając prestiżowe wyróżnienia w świecie międzynarodowego designu. Stolik Flesia został uhonorowany nagrodą Iconic Awards

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.