Klasyczne black&white we wnętrzach
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Połączenie bieli z czernią to już klasyczne rozwiązanie w aranżacyjne, które sprawdzi się szczególnie we wnętrzach utrzymanych w nowoczesnym charakterze. I choć obecnie rosnącą popularnością cieszą się ciepłe tonacje, a szczególnie beże, to duet black&white nie odchodzi w zapomnienie i nadal jest chętnie wykorzystywany przez projektantów.
Najczęstszym połączeniem black&white we wnętrzach są duże białe powierzchnie z czernią zastosowaną w meblach i dodatkach. Biel zwykle dominuje w pomieszczeniu, rozjaśniając je i optycznie powiększając przestrzeń, a czarne elementy wyposażenia, dzięki jasnej scenerii mają możliwość wybicia się na pierwszy plan. Przykładem może być prosta w formie komoda, która pomalowana emalią Beckers Designer Universal w odcieniu Black, skupia na sobie uwagę i nadaje aranżacji zdecydowany wyraz.
Czarne dodatki kolorystyczne wcale nie muszą być okazałe, by wnętrze nabrało charakteru, szczególnie gdy spokojne tło pozwala lepiej je wyeksponować. Smukły, metalowy regał oraz kratka dekoracyjna w kolorze Black z łatwością odznaczają się na tle białych ścian pomalowanych farbą Beckers Designer Kitchen&Bathroom. Odcięcie od surowości w stylizacji zapewniają wykonane z drewna meble, tkaniny, ale także liczne dekoracje florystyczne, które nadają wnętrzu przytulność i wprowadzają do domu ciepłą aurę.
Gdy dominującym kolorem w tym duecie jest czerń, powstaje niezwykle efektowna i odważna aranżacja. Czarne szafki pomalowane emalią Beckers skontrastowane z białymi płytkami wyznaczają elegancki, nowoczesny charakter kuchni. Mocne kontrasty warto zbalansować wprowadzając w dodatkach odcienie naturalnego drewna, które jednocześnie nieco ocieplą wnętrze.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.