Komunikaty PR

Klej Optoflex SuperElastic S2 – do kamienia i płyt ceramicznych w formacie XXL

2022-06-24  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Optoflex SuperElastic S2 marki Optolith to specjalistyczny klej cementowy, posiadający najwyższe parametry techniczne i odkształcalność klasy S2. Może być stosowany zarówno do drobno elementowej mozaiki, jak i do klejenia płyt w formacie XXL na każdym podłożu budowlanym. Ta zawierająca tras reński mieszanka wyselekcjonowanych kruszyw, wysokojakościowych cementów i specjalnych dodatków, jest gotowa do użycia po wymieszaniu z wodą. Biały cement i zawartość trasu zapobiega wykwitom i przebarwieniom na wrażliwych okładzinach z kamienia naturalnego.

Wymagające okładziny, trudne podłoże, ekspozycja na zmieniające się czynniki atmosferyczne czy duże obciążenia - to parametry, z którymi najlepiej poradzą sobie kleje do zadań specjalnych. Produkty linii Optoflex przeznaczone do stosowania w ponadstandardowych warunkach doskonale sprawdzają się w przypadku płytek o wielkich formatach, jak i gresów czy klinkierów. Jednym z produktów z tej serii jest Optoflex SuperElastic S2 - biały, wysoko odkształcalny, zawierający tras reński klej cementowy o podwyższonych parametrach takich jak przyczepność, wydłużony czas otwarty, zmniejszony spływ i obniżone pylenie. Jest łatwy do przygotowania i aplikacji, a także wodo- i mrozoodporny po związaniu.

Optoflex SuperElastic S2  posiada klasę C2TE S2. Oznacza to, że produkt ten nadaje się do prac na bardzo wymagających, ulegającym odkształceniom podłożach i do największych formatów okładziny. Bardzo wysoka elastyczność pozwala na zastosowanie kleju do przyklejania płytek na podłoża ogrzewane i schładzane, a także narażone na duże obciążenia. Zmniejszony spływ umożliwia układanie płytek bez stosowania listwy podporowej, a wydłużony czas otwarty daje możliwość nakładania kleju od razu na większą powierzchnię, skracając czas wykonania prac. Klej gwarantuje uzyskanie przyczepności zaprawy co najmniej 1,0 N/mm2.

Wszechstronność w jednym produkcie

Dzięki wysokiej przyczepności i kompensacji naprężeń, Optoflex SuperElastic S2 zalecany jest do przyklejania wszelkich okładzin na bazie ceramiki, gresu, klinkieru, kamienia naturalnego, konglomeratu, spieku lub szkła, na podłogach i ścianach, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, w strefach mokrych i suchych. Swoje zastosowanie znajduje do wszelkich wielkości okładzin - zarówno wielkoformatowych płyt, jak i drobnoelementowych mozaik, na wszystkich podłożach cementowych, z betonu, betonu lekkiego, cegły, anhydrytu, płyt gipsowo-kartonowych, gipsowo-włóknistych, tynkach wapienno-cementowych i gipsowych, płytach styrodur i styropianowych, płytach wiórowych, OSB, sklejce, uszczelnieniach podpłytkowych (mineralnych, foliach i membranach), a także na starych dobrze przywierających powłokach malarskich (olejnych i emulsyjnych) oraz istniejących okładzinach – w systemie „płytka na płytkę”.

Optoflex SuperElastic S2  dedykowany jest także na trudne i pracujące podłoża – na przykład na tak zwany świeży beton (miesięczny), podłoża drewnopochodne albo użytkowane w warunkach dużej amplitudy temperatur - tarasy, balkony i fasady. Doskonale poradzi sobie na podłożach ogrzewanych i schładzanych, czyli tam gdzie jest ogrzewanie podłogowe lub ścienne oraz w pomieszczeniach chłodni.

Jak stosować?

Klej do zadań specjalnych Optoflex SuperElastic S2 stosujemy na podłoże nośne, suche, czyste, nie przemarznięte i wolne od kurzu oraz resztek środków antyadhezyjnych. Stare powłoki malarskie, oleje, tłuszcze i inne resztki osłabiające przyczepność muszą zostać usunięte. Podłoża gipsowe i anhydrytowe gruntujemy gruntem Optogrunt. AquaPrim Konzentrat po odpowiednim rozcieńczeniu go z wodą. W przypadku podłoży silnie pylących, należy je zagruntować wodnym gruntem głęboko penetrującym Optogrunt AquaForte. Wilgotność podłoża nie może przekraczać 3% CM dla podłoży cementowych, 0,5% CM dla podłoży anhydrytowych i dla tynków gipsowych nie więcej niż 1% CM.

Przygotowanie do aplikacji rozpoczynamy od wysypania zawartości worka do kubła lub wiadra z przygotowaną odpowiednią ilością czystej wody (6,5 - 7,0 l/25kg) i za pomocą mieszadła wolnoobrotowego mieszamy, aż do uzyskania jednorodnej konsystencji wolnej od grudek. Następnie odczekać około 5 min. i masę ponownie wymieszać. Tak przygotowana zaprawa jest zdatna do użycia przez ok. 2 godziny. W przypadku częściowego związania zaprawy, niedopuszczalne jest ponowne jej rozrabianie wodą. Przygotowana zaprawa nie powinna być również mieszana z wodą lub suchą zaprawą w celu zmiany konsystencji. Zaprawę nanosimy dobrze wciskając ją w podłoże przy pomocy pacy zębatej o wielkości zębów odpowiednio dobranych do wielkości płytek. Nie należy pokrywać klejem od razu zbyt dużej powierzchni, aby uniknąć - przed ułożeniem płytek - rozpoczęcia procesu tworzenia „naskórka”. Montowaną okładzinę dociskamy mocno do podłoża, aby cała powierzchnia płytki pokryta była klejem. Przy układaniu płytek o wymiarze 60x60 cm i większych zaleca się metodę podwójnego smarowania, czyli nanoszenia kleju zarówno na podłoże, jak i na spód przyklejanej okładziny. Spoiny należy oczyścić z resztek kleju zanim ten stwardnieje. Próby usunięcia związanego kleju mogą doprowadzić do uszkodzenia powierzchni okładziny. Kleju nie należy stosować do wyrównywania podłoża.

W razie potrzeby, zaleca się użycie do tego celu masy Optoplan AMT Rapid, Optoplan AMT Easy lub Optoplan MAS 1-20. Podczas nakładania i wiązania kleju należy chronić go przed wysoką temperaturą, nasłonecznieniem, silnym wiatrem, mrozem i opadami deszczu. Podczas prac należy przestrzegać ogólnych reguł sztuki budowlanej.

Optoflex SuperElastic S2 

Producent: Hufgard

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.