Komunikaty PR

Kojący letni odpoczynek na tarasie

2021-09-10  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Do pobrania jpg ( 0.29 MB )

W ciepłe, letnie dni chciałoby się jak najwięcej korzystać z odprężającego wpływu natury. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na urlop, dlatego warto zorganizować przy domu przestrzeń, który pozwoli łapać chwile na świeżym powietrzu po pracy czy delektować się weekendowym leniwym śniadaniem w porannym słońcu. Niezależnie czy w przydomowym ogródku, czy na balkonie w dużym mieście, nic tak nie buduje relaksującego klimatu na tarasie jak piękno drewna i naturalne dekoracje.

Połącznie funkcjonalności i estetyki jest zawsze skutecznym sposobem na stworzenie kojącej enklawy na tarasie, pozwalającej zregenerować ciało i ducha. Drewniane krzesło lub fotel oraz choćby niewielki stolik są absolutnym must-have każdego tarasu, by móc w spokoju oddać się lekturze czy wypić popołudniową herbatę. Na większych powierzchniach można też pokusić się o wygodne, lniane sakwy. Wdzięcznie skomponują się one z chroniącymi przed nadmiarem słońca naturalnymi zasłonami. Drewniane deski tarasowe zapewnią wyjątkowo przyjemne doznania podczas chodzenia na boso, zarówno w upalne, jak i nieco chłodniejsze dni.

By wysiłek podjęty w celu urządzenia pięknego i praktycznego tarasu nie poszedł szybko na marne, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczanie poszczególnych elementów. Zwłaszcza drewno wystawione na działanie czynników atmosferycznych wymaga skutecznej ochrony. Do zabezpieczenia mebli i wszelkich obiektów małej architektury świetnie sprawdzi się lakierobejca impregnująca Tikkurila Valtti Plus Complete, która wyeksponuje naturalne piękno drewna, a jednocześnie dzięki innowacyjnej technologii wykorzystującej trzy żywice, zapewni mu najwyższy stopień ochrony na wiele lat. Umożliwi też tworzenie wyjątkowych kompozycji kolorystycznych dzięki szerokiej gamie odcieni. Meble w zbliżonym do naturalnego w kolorze 5051 będą efektownie prezentować się zarówno z jaśniejszymi ścianami tarasu w odcieniu 5080, jak i ich ciemniejszą barwą 5071. Doskonałą podstawa takiego zestawienia będzie jasna podłoga zabezpieczone olejem Tikkurila Valtti Plus Wood Oil w kolorze 5062, który uchroni drewno przed pękaniem i wilgocią, a jednocześnie zapewni mu przyjemną, aksamitną strukturę i podkreśli naturalne usłojenie.

Błogim pomysłem na relaks, który bez wątpienia stanie się obiektem pożądania wszystkich osób wypoczywających na tarasie, będzie huśtawka. Można ją wykonać w łatwy sposób z prostej deski zawieszonej na linach. Pomalowanie jej farbą Tikkurila Valtti Opaque w jasnym, ciepłym odcieniu  Q690, pozwoli utrzymać charakter naturalnego drewna przy zapewnieniu mu skutecznej ochrony przed promieniowaniem UV, wilgocią i mikroorganizmami. Dzięki wyjątkowej trwałości farby nie będzie się ona łuszczyć ani pękać i posłuży wiele lat, nie wymagając częstych zabiegów konserwacyjnych. Aby huśtawka spełniła swoją wypoczynkową rolę, konieczne będzie dodanie miękkich i przytulnych poduszek.

Projektując wystrój tarasu warto pomyśleć też lampionach. Te z naturalnych materiałów – wiklinowe czy rattanowe - podkreślą lekkość letniego wystroju. W cieple wieczory zaś, kiedy już zajdzie słonce, będą stanowić zjawiskową ozdobę i pozwolą w urzekającej atmosferze przedłużyć czas relaksu na świeżym powietrzu.

 

Więcej pomysłów na zaaranżowanie tarasu można znaleźć na stronie: https://tikkurila.pl/pomysly/w-ogrodzie

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.