Komunikaty PR

Kolejna inwestycja firmy Profbud w Łodzi – ruszyła sprzedaż III etapu Primo

2021-12-21  |  13:00
Biuro prasowe

Z początkiem grudnia firma Profbud rozpoczęła sprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej, zlokalizowanej przy ulicy Tramwajowej w Łodzi. Osiedle Primo etap III będzie kontynuacją łódzkiej premiery dewelopera zrealizowanej w 2020 roku. W budynku znajdzie się łącznie około 100 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Rozpoczęcie budowy planowane jest na I kwartał 2022 roku.

Kolejny etap inwestycji stanowić będzie jeden 5-piętrowy budynek z lokalami usługowymi na parterze. Łącznie znajdzie się tu około 100 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 28 m² do 120 m². W ofercie dewelopera Klienci będą mieli do dyspozycji szeroki wybór lokali, zaczynając od jedno-, a kończąc na czteropokojowych mieszkaniach. Wszystkie lokale będą posiadały balkony i loggie, a te znajdujące się na parterze zostaną wyposażone w ogródki. Dodatkowo, na najwyższych kondygnacjach zaplanowane są mieszkania typu penthouse z tarasami na dachu, skąd w otoczeniu zieleni będzie można podziwiać widok na panoramę miasta. Na uwagę zasługuję także sama wielkość pomieszczeń – wysokość mieszkań wynosząca minimum 2,70 m z pewnością pozytywnie wpłynie na ich właściwe oświetlenie oraz codzienny komfort użytkowania. Wyjątek stanowią lokale na parterze, których wysokość może osiągnąć nawet 3,70 m, a także mieszkania na ostatnim piętrze o wysokości 3 m. W inwestycji przewidziano również wielostanowiskową halę garażową z możliwością zakupienia miejsc dla aut elektrycznych, komórki lokatorskie oraz stojaki na rowery.

Trzeci etap Osiedla Primo zwraca także uwagę ciekawą architekturą, z jednej strony nawiązując swym wyglądem do poprzednich etapów inwestycji, z drugiej z kolei wpisując się wizualnie w istniejącą tkankę miejską. Forma przestrzenna budynku, podobnie jak poprzednie etapy, odda historyczny styl zabudowy pierzejowej. Deweloper planuje osiągnąć taki efekt poprzez zastosowanie pionowych podziałów elewacji o zmiennej wysokości. Dodatkowo, wycofane pasy loggii, a także zróżnicowane ceglane elementy pierzei podkreślą rozbudowaną tektonikę fasad, charakterystyczną dla łódzkiego modernizmu lat 30. Cegła o zmiennym układzie wystąpi również jako element wykończenia budynku, nawiązując tym samym do stylu fasad charakterystycznego dla ery przemysłowej.

Osiedle Primo etap III będzie częściowo ogrodzone od strony patio. Bezpieczeństwo na terenie inwestycji zapewni dodatkowo kontrola dostępu, monitoring, a także ochrona. W trosce o komfort mieszkańców na dziedzińcu zaaranżowane zostanie również patio z terenem zielonym i niską roślinnością, krzewami, ławkami oraz placem zabaw dla dzieci.  Na parterze budynku, od strony ulicy znajdą się z kolei ogólnodostępne lokale usługowe, stanowiące idealne miejsce do prowadzenia biznesu oraz ułatwiające codzienne życie w inwestycji m.in. zrobienia zakupów czy skorzystania z niezbędnych usług. Trzeci etap realizacji, podobnie jak poprzednie, został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Ja2plus.

Etap III Osiedla Primo powstanie w doskonałej, śródmiejskiej lokalizacji, tuż przy ul. Tramwajowej znajdującej się w Nowym Centrum Łodzi. Bezpośrednie sąsiedztwo z dworcem kolejowym Łódź Fabryczna, Centrum Nauki i Techniki EC1, Teatrem Wielkim, kampusem Uniwersytetu Łódzkiego czy też licznymi sklepami, usługami i ośrodkami kulturowych sprawia, że mieszkańcy będą mogli czerpać z uroków i korzystać z potencjału miejsca jaki drzemie w otaczającej Osiedle przestrzeni. Kolejny etap inwestycji znajdzie się również w odległości zaledwie 150 m od zrealizowanego w ubiegłych latach Osiedla Primo etap I i II.

Start budowy przewidziany jest na I kwartał 2022 roku. Szacowany termin zakończenia prac to z kolei IV kwartał 2023 roku.  

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.