Kolor roku Pantone wybrany

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Classic blue to powiew tradycji w nowoczesnym wydaniu, który ma wygryźć z pozycji lidera szarości i pastele. Niebieski kolor wybrany przez Pantone to kolor elastyczny, który sprawdzi się zarówno w eleganckiej sypialni, jak i minimalistycznej łazience.
Classic blue to też odcień, po który chętnie sięgniemy, dekorując salon, kuchnię i pokój dziecięcy. Dodatki i meble w głębokich odcieniach błękitu dostępne w ofercie sklepu internetowego Bonami.pl sprawią, że nasze wnętrza przejdą prawdziwą metamorfozę.
Do koloru, do wyboru
W swoim uzasadnieniu Pantone podkreśliło ponadczasowość, trwałość oraz elegancję zamkniętą w prostocie classic blue. Instytut w swoim wyborze odwołał się również do ludzkiej potrzeby stałości, bezpieczeństwa i pewnego fundamentu.
Głębia classic blue ma działanie odprężające, ale jednocześnie mobilizujące do działania – wszystko zależy od właściwego wykorzystania tego koloru. Decydując się na aranżację w stylu classic blue, możemy postawić na oryginalne detale w kolorze przewodnim. Classic blue śmiało można połączyć ze srebrem, bielą, czerwienią czy modną w ostatnich czasach musztardową żółcią. To, na jaki zestaw kolorystyczny się zdecydujemy, z pewnością wpłynie na klimat danego pomieszczenia. – mówi Marta Kmošenová, ekspert Bonami.pl i dodaje: Classic blue to kolor ponadczasowy, dzięki któremu możemy stworzyć wnętrza w stylu marynistycznym, glamour, a nawet skandynawskim. Chcąc dobrać dodatki w tym odcieniu, warto szukać mebli i akcesoriów w głębokich odcieniach błękitu oraz granatu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.