Komfort małej łazienki
CONNECT SPACE to seria stworzona z myślą o naprawdę małej łazience. Wąskie umywalki i toalety z tej serii pozwalają zaoszczędzić praktycznie każdy milimetr cennej przestrzeni i maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce. O możliwość elastycznego wyboru produktów zadbał Robin Levien, twórca kolekcji Connect Space. W gamie rozwiązań projektant zaproponował m.in. skrócone toalety i bidety, które mają o 6 cm mniejszą odległość od ściany w porównaniu do produktów o standardowej długości. Zaproponowane przez Ideal Standard 60 cm w zupełności wystarczy, żeby powiedzieć, że ceramika jest komfortowa. W tym rozmiarze dostępne są dwa rodzaje kompaktów (o kształcie przylegającym do ściany oraz wyprofilowanym). W wersji wiszącej i stojącej ceramika sanitarna Connect Space jest jeszcze bardziej kompaktowa i ma długość 48 cm.
Oczywiście w każdym wariancie ceramika Ideal Standard wyposażona jest we wszystkie możliwe udogodnienia, takie jak: oszczędność wody (dwudzielne spłukiwanie), cienką deskę z funkcją wolnego opadania oraz kryte mocowania korzystnie wpływające na estetykę produktu.
Integralną częścią kolekcji CONNECT SPACE są umywalki, których gama jest wyjątkowo szeroka. Są tu zarówno modele wiszące, meblowe, narożne, w różnych rozmiarach i o różnym kształcie. Cechą charakterystyczną wszystkich umywalek dostępnych w kolekcji jest niewielka odległość od ściany (36 cm), przez co świetnie sprawdzają się w wąskich łazienkach.
Umywalkom towarzyszą kompaktowe, wąskie szafki łazienkowe przygotowane konstrukcyjnie z myślą o oszczędzaniu przestrzeni. Sprzyja temu przede wszystkim syfon oszczędzający przestrzeń wewnątrz mebli. Bardzo funkcjonalne są również małe, ukryte szufladki na drobiazgi dostępne w dużych szafkach (79 cm). Z kolei w szafkach 43 cm drzwi mają kształt litery L i bardzo szeroki kąt otwarcia (108 stopni), dzięki czemu dostęp do zawartości jest bardzo komfortowy. Wszystkie szafki w kolekcji Connect Space dostępne są z wygodnym systemem samodomykania.
Inne rozwiązania do małych łazienek z oferty Ideal Standard to m.in. wąski stelaż 80 cm z nowej serii ProSys na którym komfortowo zamontujemy ceramikę sanitarną.
Kabiną, którą Ideal Standard poleca do niewielkich łazienek jest CONNECT 2 (rozmiar 80 oraz 90 cm) – półokrągła kabina z rozsuwanymi drzwiami. To model, który zajmuje mało miejsca w łazience, a którego gabaryty pozwalają na wygodną kąpiel.
Więcej informacji: www.idealstandard.pl

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.