Komunikaty PR

Kominek w domu, czyli ciepło domowego ogniska wokół drewnianej podłogi

2022-10-25  |  12:05
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Kominek powinien być cennym dodatkiem do naszego wnętrza. Warto jednak pamiętać, że jego montaż rządzi się swoimi prawami. Należy zadbać o wiele szczegółów, a przede wszystkim o jego podłoże.

Rozpalony kominek, ciepła herbata i książka – marzenie wielu osób w czasie jesieni i zimy. W dobie współczesnego designu taki obiekt w domu to nie tylko źródło ciepła, ale także wspaniały wizualnie dodatek. Dopełnienie wnętrza, a nawet jego najważniejsza część. Kominek domowy to piękne dopełnienie przestrzeni, które tworzy jedyny w swoim rodzaju klimat.

Zarówno kominki, jak i drewniane podłogi łączą walory użytkowe z estetycznymi: dodają wnętrzom klimatu i autentyczności, a jednocześnie (dosłownie i w przenośni) je ocieplają.

Odpowiedni montaż

Decydując się na kominek, należy zapoznać się z ważnymi informacjami dotyczącymi jego montażu. Najodpowiedniej takie działanie powinno zostać uwzględnione już na etapie projektu. Aby jego użytkowanie było prawidłowe, należy pamiętać o kilku ważnych czynnikach. Poza wyborem kominka istotna jest lokalizacja, podłączenie do komina, sprawna wentylacja oraz odpowiednie podłoże. Ogólne warunki montażu kominka reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2002 roku. Zasady określają także kwestię podłogi.

Ważnym zagadnieniem, nad którym należy się pochylić w momencie decyzji o zamontowaniu kominka w domu, to podłoga. Tutaj w zupełności wystarczy wylewka oraz postument o wysokości min. 15 cm - Przy takim wymiarze nie ma obaw o nagrzanie warstwy podłogi. W przypadku piecyków metalowych bez nóżek wysokość ta wynosi 30 cm. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby umieszczać kominki również we wnętrzach z drewnianymi podłogami. Dla większego bezpieczeństwa można zastosować niepalne materiały, którymi chroni się podłogę w najbliższym otoczeniu kominka. Kamień, hartowane szkło, czy stal zapobiegną kontaktowi iskier z drewnianą podłogą – tłumaczy Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket.
Materiały takie łatwo utrzymać w czystości. Niektóre z nich (tafle hartowanego szkła) można umieszczać we wnętrzu jedynie na okres grzewczy. Wykończenie możemy dostosować wizualnie zarówno do samego kominka, jak i całego wnętrza.

Drewniana podłoga to ciepło samo w sobie!

Podłogi wykonane z naturalnego drewna same w sobie są ciepłe, więc przyjemnie chodzi się po nich na bosaka. Rzecz jasna, elementy te w żadnym stopniu nie zastąpią ogrzewania. Drewno warstwowe (inżynieryjne) pod pewnymi warunkami może być montowane na instalacji do ogrzewania podłogowego. Materiał o odpowiednich parametrach nie będzie izolatorem, ale zapewni równomierne ogrzanie całej powierzchni.

Należy pamiętać o wielu cennych właściwościach drewna. Jednym z nich jest fakt, że działo ono jak bufor, który w zależności od potrzeb, akumuluje wodę bądź oddaje jej nadmiar. - Dzięki temu surowiec z powodzeniem może regulować poziom wilgotności w pomieszczeniu. Wówczas odpowiednia wartość dla ludzi, ale także dla podłogi wynosi między 45 a 60 proc. wilgotności względem powietrza – dodaje P. Bekas.

Taki mikroklimat oddziałuje korzystnie na samopoczucie oraz zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach. Pozytywnym efektem mogą cieszyć się przede wszystkim inwestorzy posiadający w swoich domach podłogi zabezpieczone olejem; drewno pokryte lakierem nie może swobodnie „oddychać” i oddziaływać na otoczenie.

Czy zatem takie połączenie jak kominek oraz drewniana podłoga może mieć jakieś minusy? Obie te części wystroju wnętrza będą nie tylko jego funkcjonalnymi elementami, dającymi ciepło (w przypadku kominka dosłowne), lecz także tworzącymi klimat. W połączeniu z odpowiednio zaprojektowanym wnętrzem oraz dodatkami stworzą miejsce pełne spokoju i przytulnej atmosfery.

 

* * *
KONTAKT:

Chapel Parket Polska Sp. z o.o.

www.chapelparket.pl


Kontakt dla mediów:
Magdalena Matusik
specjalista ds. public relations
magdalena.matusik@adventure.media.pl
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 690 449 064

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.