Konferencja Manufacturing Brighter Future
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Jak będziemy budować teraz i w przyszłości? Czy istnieje sposób na projektowanie i dostarczanie budynków, które mogą naprawdę sprostać wyzwaniom naszych czasów? Jakie technologie można wykorzystać, aby przyspieszyć ten krytyczny światowy wysiłek? Na te i inne pytania poznamy odpowiedzi podczas konferencji Manufacturing Brighter Future, która odbędzie się w dniach 25-27 marca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Firma Geberit jest jednym ze sponsorów wydarzenia.
W obliczu zbliżającego się załamania klimatu i wyzwań związanych z pracą przymusową w łańcuchu dostaw materiałów, musimy ponownie rozważyć sposób, w jaki zdecydowaliśmy się zbudować nasz świat. Musimy budować mądrze i bardzo szybko - przy absolutnym minimum wpływu na emisję dwutlenku węgla do atmosfery i w humanitarny sposób.
Krakowski Oddział Polskiej Akademii Nauk we współpracy z nowojorską pracownią architektoniczną SHoP Architects, Yale Center for Ecosystems and Architecture oraz School of Architecture and Design New York Institute of Technology organizuje serię wykładów i dyskusji panelowych ,,Manufacturing Brighter Future”, które odbędą się w dniach 25-27 marca 2024 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Wśród uczestników znajdą się znani architekci i inżynierowie, producenci i technolodzy. Manufacturing Architecture podejmie globalne wyzwania, przed którymi stoimy, poprzez kompleksowe przeobrażenie sposobu, w jaki projektujemy, dostarczamy i zamieszkujemy budynki, dziś i jutro.
Podczas wydarzenia swoje wykłady poprowadzą kluczowi prelegenci:
Anna Dyson - Profesor w Yale School of Architecture (YSoA) and Environment (YSE), Dyrektor Yale Center for Ecosystems in Architecture (Yale CEA)
Christopher Sharples - Dyrektor SHoP Architects (Nowy Jork)
John DeFazio - wykładowca w School of Architecture and Design New York Institute of Technology
Wszystkie wykłady i prezentacje podczas konferencji MBF będą prowadzone w języku angielskim. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja: http://www.mbf-conference.com/
Organizatorzy: Komisja Urbanistyki i Architektury Oddziału PAN w Krakowie, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, School of Architecture and Design New York Institute of Technology
Sponsorzy i Partnerzy: Geberit, Architektura & Biznes, Aluprof, DMDmodular, Modular Building Institute
Mostostal Kraków S.A., Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, Pulaski Association of Business and Professional Men, Saint-Gobain, SARP Oddział Kraków
www.geberit.pl

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.