Komunikaty PR

Konkurs Architektoniczny Living Places - Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań

2024-06-17  |  21:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Każdy udział w konkursie, to dla architekta kolejny krok na zawodowej ścieżce kariery. Teraz nadarza się taka okazja, by zrobić milowy skok, bowiem Simon, wiodący dostawca rozwiązań elektrycznych i systemów automatyki budynkowej, z dumą ogłasza rozpoczęcie piątej edycji prestiżowego konkursu architektonicznego Living Places – Simon Architecture Prize. Celem konkursu jest odkrycie i promocja innowacyjnych projektów architektonicznych, które kształtują przyszłość przestrzeni życiowych i użytkowych.

Nagroda architektoniczna Simon Living places” powstała z inicjatywy firmy Simon, którą wspiera Fundacja im. Miesa van der Rohe. Została utworzona w 2016 roku dla uczczenia stulecia istnienia firmy Simon i przyznawana jest co dwa lata.

Konkurs Living Places ma na celu zachęcenie architektów, projektantów wnętrz oraz studentów architektury do tworzenia nowatorskich i zrównoważonych projektów, które odpowiadają na wyzwania współczesnego świata. Poszukujemy projektów, które łączą estetykę z funkcjonalnością, zrównoważony rozwój z technologiczną innowacyjnością oraz komfort z inteligentnymi rozwiązaniami. W trzeciej edycji konkursu nominowany został budynek Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego zaprojektowany przez trzy pracownie: BAAS, Grupa 5 Architekci, Małeccy Biuro Projektowe.

Kategorie Konkursowe

Konkurs będzie rozgrywany w dwóch głównych kategoriach:

1.Przestrzeń osobista - Nowoczesne domy, apartamenty i osiedla mieszkaniowe, które redefiniują komfort życia codziennego.

2.Przestrzeń publiczna - Budynki użyteczności publicznej, przestrzenie biurowe i komercyjne, które integrują najnowsze technologie z potrzebami użytkowników.

 

Konkurs zachęca do udziału architektów, urbanistów i architektów krajobrazu, ale także ogół społeczeństwa. Każda osoba może nominować to dzieło architektury, tę przestrzeń architektoniczną, która przyciągnęła jej uwagę, lub która ma dla niej szczególne znaczenie. Do konkursu można zgłaszać wszystkie projekty ukończone w ciągu dwóch lat następujących po ostatniej edycji, które powstały w Europie, Meksyku i Brazylii. W tej edycji są to projekty powstałe i ukończone pomiędzy 1 stycznia 2022 a 31 grudnia 2023 roku.

Jury

Międzynarodowe jury konkursu  Living Places tworzą profesjonaliści z różnych dziedzin z sektorów projektowania wnętrz, projektowania oświetlenia, architektury, audiowizualnych. W poprzedniej edycji w jury zasiadał Marcin Szczelina - architekt i krytyk architektury, twórca magazynu Architecture Snob.

Nagrody

Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe oraz możliwość prezentacji swoich projektów na międzynarodowych targach architektonicznych. Dodatkowo, najlepsze projekty zostaną opublikowane w prestiżowych magazynach branżowych oraz na platformach internetowych Simon.

Harmonogram

  • Start konkursu: 29 maja 2024
  • Termin nominacji: 16 września 2024
  • Termin nadsyłania prac: 30 września 2024
  • Ogłoszenie Finalistów: 25 listopada 2024
  • Ogłoszenie Zwycięzców: 15 grudnia 2024
  • Gala Finałowa i Wręczenie Nagród: 12 lutego 2025 w Pawilonie Miesa van der Rohe w Barcelonie.

Jak Wziąć Udział

Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy muszą zarejestrować się na stronie internetowej Simon Living Places (https://www.simonprize.org) oraz przesłać swoje projekty w formie elektronicznej zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Living Places i dołączenia do grona twórców, którzy kształtują przyszłość architektury!

Simon jest globalnym liderem w dziedzinie rozwiązań elektrycznych i systemów automatyki budynkowej. Misją firmy jest tworzenie inteligentnych, zrównoważonych i estetycznych przestrzeni, które podnoszą jakość życia ludzi na całym świecie. Od roku 2005 częścią  holdingu  Simon stała się polska firma Kontakt S.A. z ponad 100-letnią tradycją innowacji, przekształcając się po połączeniu w Kontakt-Simon.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.