Korek - naturalna aranżacja ściany w sypialni
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Nastrój panujący w sypialni w dużej mierze zależy od wyglądu ścian. Dzięki zastosowaniu korka ściennego wprowadzimy do niej naturalne piękno i zadbamy o przytulny charakter wnętrza.
Odpowiedni wystrój sypialni sprzyja chwilom wytchnienia od codziennej bieganiny, których zazwyczaj szukamy w tym pomieszczeniu. Zwolennicy stylu eko coraz częściej sięgają po korek ścienny, który doskonale odnajduje się w roli przykuwającej wzrok dekoracji. Jeżeli wyeksponujemy za jego pomocą jedną ze ścian w sypialni, np. ścianę za łóżkiem – w prosty sposób osiągniemy nietuzinkowy efekt. Jednak estetyczne walory korka, jego niepowtarzalny wzór i faktura, absolutnie nie wyczerpują zalet tego rozwiązania. Okładzina korkowa skutecznie redukuje hałas dobiegający z zewnątrz, zapewnia dodatkową izolację cieplną, jest łatwa do utrzymania w czystości i bardzo dobrze sprawdza się w pokoju alergika, ponieważ nie gromadzi się na niej kurz.
Kolejnym atutem korka jest nieskomplikowany montaż, z którym poradzą sobie nawet niedoświadczeni majsterkowicze. Nie zapominajmy przy tym o wyborze odpowiedniego kleju, który uchroni nas przed niepotrzebnymi błędami. Realizację całego przedsięwzięcia zdecydowanie ułatwi klej do korka 22 A marki Soudal. Jest to gotowy do użycia klej dyspersyjny, którego cechuje wysoka siła spajania oraz znakomita przyczepność do większości podłoży porowatych (m.in. do betonu, tynku, cegły i kamienia). Z powodzeniem możemy go zastosować do montażu zarówno korka ściennego, jak i podłogowego, nawet przy ogrzewaniu płaszczyznowym.
Klej 22 A firmy Soudal nie zawiera rozpuszczalników i nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego. Co więcej, obecnie oferowany jest w opakowaniu z tworzywa PRC (Post Consumer Rycycling), tj. z surowca pozyskanego ze zużytych opakowań plastikowych, które może być ponownie poddane recyklingowi. Ekologiczne opakowania z PCR, które minimalizują wykorzystanie naturalnych zasobów, są kolejną innowacją wdrożoną przez Soudal, zaprojektowaną zgodnie z zasadami w zrównoważonego rozwoju.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.