Kreatywne biuro? Wykorzystaj rolety rzymskie
Istnieje wiele powodów, dla których warto zaprojektować kreatywne miejsce do pracy. Po pierwsze, taka przestrzeń może pomóc w zwiększeniu produktywności. Po drugie, może poprawić nastrój. Po trzecie, miło jest spędzać czas w otoczeniu, które wyzwala w nas dobre wibracje. Zwłaszcza, że mogą nam one towarzyszyć przez resztę dnia, poprawiając ogólne samopoczucie. Dlatego jeśli uważasz, że rolety rzymskie do biura to niepotrzebny wydatek, zmierz się z poniższymi faktami.
Kreatywna przestrzeń do pracy to inwestycja w produktywność
Na przestrzeni lat wiele badań wykazało związek między tym, jak zaaranżowana jest przestrzeń do pracy, a wydajnością. Jest to coś, czego większość firm nie bierze pod uwagę, ponieważ powszechnie uważa się, że wystarczą podstawowe narzędzia, np. biurko, krzesło i komputer, by pracownik mógł realizować założone cele. Tymczasem źle zaprojektowane biuro może prowadzić do słabej wydajności i problemów z nastawieniem. Są tego świadome zwłaszcza te osoby, których praca wymaga nieustannego wspinania się na wyżyny kreatywności. Poszukujący inspiracji i nowych pomysłów chcąc być innowacyjnymi, tworzą wnętrza, które odzwierciedlają tę ideę.
Rolety rzymskie do biura – inspirowane klasyczną doskonałością
Któż nie chciałby przyczynić się swoją pracą do tworzenia wybitnych dzieł? Chyba nigdzie nie powstało ich więcej niż w starożytnym Rzymie. - Jednym z rozwiązań, które zostały z nami do dziś, są rolety rzymskie. Do biura, salonu, kuchni – dziś można je spotkać w każdym stylowym wnętrzu. – wylicza Agnieszka Gołębiewska, ekspertka marki Anwis. Wówczas rolety zostały wynalezione z konieczności - ze względu na funkcję, a nie modę. Miały zapewniać ochronę zarówno przed kurzem, jak i ciepłem śródziemnomorskiego słońca. Pozwalały także utrzymać wnętrza w czystości i chłodzie, co pozwalało ówczesnym Rzymianom na swobodną i niczym nie zmąconą twórczość. Tak więc już starożytni wiedzieli, że odpowiednio zaadaptowana przestrzeń do pracy stymuluje nieszablonowe myślenie, pozwala wykraczać poza oczywiste ramy i inspiruje do kreatywnego wyrażania siebie
Jak zaaranżować idealne biuro?
Nie ma jednego uniwersalnego sposobu na stworzenie idealnego biura. Każdy powinien to zrobić w zgodzie z wewnętrznymi potrzebami. Niemniej tym, co generalnie poprawia nastrój i ogólne samopoczucie, jest obecność roślin i dostęp do naturalnego światła. Co więcej, naturalne światło zmniejsza zmęczenie oczu, senność i bóle głowy. Aby móc nim swobodnie operować, warto zadbać o osłonę okien. W tej roli idealnie sprawdzą się rolety rzymskie do biura. Wiele osób pomija zabiegi okienne i dlatego nie docenia ich wpływu na ogólny wystrój pomieszczenia. To błąd. Dlaczego akurat rolety rzymskie do biura to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę? - Rolety rzymskie są nie tylko praktyczne i stylowe. Do wyboru mamy mnóstwo ciekawych faktur, kolorów i wzorów. Rolety rzymskie do biura mogą być instalowane do ściany lub do sufitu, a także w systemie RVS, czyli w świetle szyby, co pozwala na wybór idealnie dopasowanej opcji. – tłumaczy ekspertka z Anwis.
Rolety rzymskie do biura – funkcjonalność i estetyka
W toku licznych badań udowodniono, że estetyczne otoczenie pomaga każdemu rozwijać lepsze pomysły i lepiej się skoncentrować. Każdy ma inne preferencje. W zależności od naszego wyboru, rolety rzymskie do biura mogą posiadać fiszbiny z przodu lub z tyłu osłony. Ten aspekt wpłynie na wizualny odbiór pomieszczenia, podobnie jak materiał, z którego wykonane zostaną osłony. Na rynku mamy do wyboru różne rodzaje materiałów, np. velvet czy bawełnę, w tym także z recyklingu, o różnym poziomie przezierności tkanin. Producenci rolet dają możliwość zastosowania podszewek zaciemniających, co docenią zwłaszcza zwolennicy funkcji blackout. Rolety rzymskie do biura to także bogactwo faktur – od gładkich, po strukturalne. – Nowością jest dostępność systemów elektrycznych, w tym bateryjnych, pozwalających na przesłonięcie dowolnego fragmentu okna. – mówi Agnieszka Gołębiewska z Anwis. -Warto także zauważyć, że dzięki dwukierunkowemu systemowi, efektowne zasłonięcie okna i utworzenie dekoracyjnych fałd jest możliwe nawet przy przesłonięciu jedynie dolnej części okna. System pozwala także na dowolne dopasowanie kolorystyki osprzętu. – dodaje ekspertka.
Stworzenie idealnego biura wymaga postrzegania pracy jako integralnej części życia. Dzięki temu biuro stanie się wyjątkowym i inspirującym miejscem. Łączącym w sobie różne elementy, zaaranżowane z troską o szczegóły i detale.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.