Krok w przyszłość
Choć jego korzenie sięgają lat 60. XX wieku, współczesne aranżacje wnętrz nadal chętnie czerpią inspirację z tego stylu, który w unikalny sposób łączy przeszłość z przyszłością. Dziś Grupa Tubądzin pokazuje, jak przenieść ten styl do własnych wnętrz.
Retrofuturyzm to synteza przeszłości i przyszłości. Charakterystyczne są w nim miękkie, zaokrąglone formy, a także wyraziste kolory i wzory, które tworzą eklektyczną przestrzeń pełną życia. Łukowate krzywizny, zaokrąglone sylwetki nadają przestrzeniom wyjątkowy klimat. Metaliczne akcenty, błyszczące powierzchnie oraz ich połączenie z miękkimi tapicerkami w organicznych kształtach, tworzą niepowtarzalny efekt wizualny. W retrofuturyzmie oświetlenie odgrywa kluczową rolę. Oprawy przyjmują rzeźbiarskie i stylowe formy, inspirowane kosmicznymi motywami przywołując skojarzenia z futurystycznymi wizjami statków kosmicznych.
Kluczowym elementem retrofuturystycznych wnętrz jest odpowiednia baza, która podkreśli i wyeksponuje charakterystyczne detale. Płyty ceramiczne od Grupy Tubądzin, dzięki swojej różnorodności i unikalnym wzorom, tworzą więc doskonałe tło dla tego typu aranżacji.
Kolekcja Liberte oferuje przytulną harmonię wzorów, która doskonale wpisuje się w estetykę retrofuturyzmu. Nazwa „lamele” odwołuje się do regularności, którą często można zaobserwować w przyrodzie. Wzór pionowych deseczek tworzy efekt głębi i trójwymiaru, który harmonijnie łączy orzechowy odcień drewna z surowością kamienia i subtelnym kwiatowym dekoracyjnym motywem. Płytki z tej kolekcji, inspirowane estetyką lat 70., stanowią doskonałą bazę dla aranżacji retrofuturystycznych.
Moor to esencja futurystycznych wizji miejskiej oazy z lat 60. Witalna zieleń, która króluje w tej kolekcji, sprawia, że przestrzeń staje się bardziej naturalna i pełna życia. Delikatny wzór na dużych płytach dodaje wnętrzom subtelności, podczas gdy roślinne zdobienia przypominają metaliczne elementy, które pięknie odbijają światło, dodając przestrzeniom unikalnego charakteru. Kolekcja Moor jest idealną bazą do aranżacji “przyszłość”, w której przyroda odważnie anektuje przestrzeń.
Podstawą każdego retrofuturystycznego wnętrza jest światło, a kolekcja Onice pomoże wydobyć i podkreślić piękno aranżacji. Onyks, który stanowi inspirację dla tej kolekcji, to kamień o niezwykłej kunsztowności, który zachwyca różnorodnymi odcieniami różu i bieli. Jego struktura i wielowarstwowość tworzą niesamowite efekty wizualne, które zmieniają się pod wpływem światła, tworząc iluzję nieskończoności. Kolekcja Onice oddziałuje na zmysły i pobudza wyobraźnię, tworząc przestrzenie pełne eterycznej lekkości i futurystycznej wizji.
Retrofuturyzm to niezwykła podróż w czasie, która pozwala połączyć to, co najlepsze z przeszłości, z odważnymi wizjami przyszłości. Płyty od Grupy Tubądzin, oferują nieograniczone możliwości aranżacyjne, które sprawią, że każde wnętrze stanie się unikalnym wyrazem tego stylu, tworząc niepowtarzalny klimat na miarę nowej ery.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.