Komunikaty PR

Kuchenne rozwiązanie niosące oszczędności

2023-01-30  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Inflacja i wzrosty cen sprawiają, że wszędzie szukamy oszczędności. Ważnym elementem w domowych budżetach są koszty związane z energią elektryczną, gazem, czy paliwem. Kluczowe wydają się zatem odpowiednie rozwiązania, które dzięki nowoczesnym technologiom zadbają o nasze oszczędności, a także decyzja o wykorzystaniu gazu zamiast prądu, np. podczas gotowania.

Ostatnie lata pokazują, że konsumenci przy wyborze sprzętu AGD – w szczególności płyt grzewczych – biorą pod uwagę nie tylko samą ergonomię urządzeń, ale i ekonomię konkretnych rozwiązań. Szukają zatem urządzeń, które łączą w sobie odpowiednią estetykę, design oraz technologię i funkcjonalności, pomagające w odpowiednim gospodarowaniu domowymi zasobami.

Oszczędne gotowanie – co jest ważne?

Przy wyborze sprzętu do gotowania, kluczową kwestią jest wybór sposobu zasilania. Jak się okazuje, gaz jest tutaj faworytem. Wyliczenia wskazują, że jest to najbardziej ekonomiczne źródło i jednocześnie doskonała alternatywa dla drogich w eksploatacji sprzętów na prąd.

- Przykładem są gazowe płyty ceramiczne – takich jak DYNACOOK. Jest to bowiem rozwiązanie, które ogranicza nadmierne zużycie gazu i prądu podczas gotowania. Bazuje ono na umieszczeniu palników gazowych pod gładką, ceramiczną płytą, co daje użytkownikom bezpieczeństwo korzystania z gazu oraz jego ekonomiczne spalanie. Technologia ta umożliwia spalanie gazu w sposób bezpieczny i kontrolowany. Ciepło nie rozchodzi się na boki – inaczej, niż w klasycznych kuchenkach płomienicowych – i nakierowane jest bezpośrednio na płytę, na której znajdują się garnki.  Dzięki temu spalany gaz zużywany jest bardziej wydajnie. Co więcej,  mikroprocesorowe systemy dbają o bezpieczeństwo wskazując ewentualny brak dopływu gazu lub nieprawidłowości jego przesyłu – wyjaśnia Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.

Design a oszczędzanie

Design ceramicznych płyt gazowych również odgrywa wielką rolę w gotowaniu. I nie mowa tu tylko o kwestiach estetycznych, ale także o specjalnie rozplanowanym ułożeniu pól grzewczych. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu, użytkownicy mają możliwość korzystania z darmowych pól grzejnych, w których wykorzystywane jest ciepło tworzone przez inne palniki. Tym sposobem można użytkować spalany gaz jeszcze wydajniej.

- Gazowe płyty ceramiczne DYNACOOK posiadają jeszcze jeden aspekt, który sprzyja oszczędnościom: wymiana  płyty na „gaz pod szkłem” nie generuje dodatkowego kosztu w postaci dodatkowego zakupu nowych garnków i naczyń. Na płycie gotować możemy za pomocą tego, co już mamy i lubimy, bez konieczności nabywania specjalnych naczyń jak w przypadku płyt indukcyjnych – dodaje ekspert marki DYNACOOK.

Płyty DYNACOOK dbają o nasze domowe budżety na wielu płaszczyznach. Z tym polskim sprzętem AGD nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko skupić się na przyjemności płynącej z gotowania!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.