Komunikaty PR

Kuchnia bez okna- nie taki diabeł straszny!

2021-12-06  |  14:42
Biuro prasowe

Ciemna kuchnia nie zawsze jest naszym wyborem. Jednak to my mamy wpływ na to, jak ją  ostatecznie zaaranżujemy. Pozbawiona okien przestrzeń kuchenna to najczęściej rozwiązanie stosowane w kamienicach czy starszym budownictwie. Jednak i obecnie można się z nim spotkać także w nowych blokach. Kuchnia bez okna to pomieszczenie, w którym drzemie olbrzymi potencjał! Wystarczy tylko ją dobrze zaprojektować!  

 

Postaw na jasne kolory

Unikaj ciemnych kolorów. Meble: białe, beżowe, kremowe, jasne barwy ścian i elementy drewniane  sprawią, ze niewielka kuchnia optycznie się powiększy. Dzięki takim rozwiązaniom, nawet mała, ślepa kuchnia w bloku nabierze blasku i niebanalnego charakteru. Oczywiście pomieszczenie takie powinno mieć standardowe wyposażenie np. w płytę grzewczą, szafki, blat kuchenny czy też okap kuchenny. Kluczowym jest aneks kuchenny, miejsce, w którym będziemy przyrządzać posiłku. Musi być funkcjonalne i przestrzenne. Do tego dobre oświetlenie i jasne szafki, wszystko to optycznie powiększy przestrzeń.

Prawidłowa wentylacja- klucz do sukcesu

Jednym z największych problemów, z którym borykają się posiadacze ślepej kuchni jest brak właściwej wentylacji. Powstająca podczas gotowania, czy też chociażby mycia naczyń para wodna szkodzi pomieszczeniu, meblom i domownikom. Wilgoć sprzyja bowiem rozwojowi szkodliwych grzybów i bakterii. W „ślepej” kuchni właściwa wentylacja odgrywa kluczową rolę. Pomieszczenie to wymaga kanału wentylacyjnego zakończonego kratką wentylacyjną. Nie należy także zapomnieć o mechanicznym wspomaganiu… i tu z pomocą przyjdzie okap kuchenny.  Standardowo może on występować w roli pochłaniacza lub wyciągu podłączonego do kanału wentylacyjnego (wymiana powietrza). Pamiętajmy, ze często kuchnie bez okna są niewielkie, dlatego warto dostosować okap tak, aby nie przytłaczał wnętrza.  Mnogość dostępnych modeli: np. okapy podszafkowe, czy kominowe pozwala na dobór odpowiedniego produktu do swoich potrzeb. Występują one w różnych worach, kolorach czy wersjach wyposażenia. 

W kuchni bez okna nie ma źródła napływu świeżego powietrza do pomieszczenia oraz pozbawieni jesteśmy możliwości intensywnego wywietrzenia. „Okap o dobrej mocy i wentylacja są swego rodzaju pomocnikami w takich kuchni bez okna. Pomagają one bowiem rozwiązać problem z wilgocią czy niechcianymi zapachami. Szeroki wachlarz produktów dostępnych na rynku daje nam pewność dopasowania produktów do naszych potrzeb. Często stosowanym rozwiązaniem, jest także wymiana kuchenki gazowej na elektryczną, indukcyjną czy ceramiczną. - podkreśla Michał Kołakowski- przedstawiciel handlowy AKPO.

 

Nie taka straszna jest kuchnia bez okna. Wystarczy ją dobrze rozplanować, aby cieszyć się funkcjonalnym i ciekawym aranżacyjnie pomieszczeniem. W końcu jedynym ograniczeniem  jest nasza wyobraźnia.

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.