Komunikaty PR

Kuchnia dla singla

2021-07-13  |  12:45
Biuro prasowe

Dużo młodych ludzi decyduje się na samodzielne mieszkanie. Za sprawą odnalezienia własnego ja, czy z wybraniem uczelni w innym mieście. Młode osoby są aktywne, nowoczesne, niezależne i podążają za trendami. Sprawia to, że swoje mieszkania projektują w takim a nie innym stylu. Nie potrzebują wielkich metraży, lecz komfortowo i spójnie zaprojektowanego mieszkania. Jak zaprojektować kuchnie idealną dla jednej osoby?

 

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Tam spotyka się cała rodzina, celebrujemy momenty. Lecz co, jeśli mieszka się samemu?

Kuchnia to serce domu niezależnie czy mieszka się w pojedynkę czy też nie. Zbilansowana dieta należy się każdemu. Młodzi ludzie projektując kuchnie skupiają się na minimalizmie. Stawiają na lodówki mini, mniejsze piekarniki lub ich brak lub zmniejszone płyty kuchenne. Dla jednej osoby to zdecydowanie wystarcza. Nic więc dziwnego, że przy wyborze okapu patrzą na kilka funkcji: wydajność, oświetlenie
i poziom głośności i dodatkowe funkcje jak np. timer czy pilot. Najczęściej stawiają na okapy podszafkowe - aby nie zabierały cennego metrażu, albo w przypadku kuchni otwartej na salon – okapu wyspowego. Kuchnie, w których rządzi jeden gospodarz są skoncentrowane na indywidualizmie.

Na jakie strefy podzielić kuchnię?

 

Kuchnia składa się z kilku stref. Potrzebne jest miejsce na: przygotowanie posiłku- strefa z blatem, ugotowanie – strefa z kuchenką, skonsumowanie – strefa ze stołem i pozostałe miejsce, na którym zostaną rozmieszczone urządzenia i miejsce do przemieszczania się. Nowoczesna kuchnia dla jednej osoby odznacza się idealnym zagospodarowaniem przestrzeni. Z powodu małego metrażu, wszystko powinno mieć swoje miejsce, aby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania i bałaganu. Duża ilość szafek czy wielkie stoły nie będą tu brane pod uwagę. Te elementy optycznie zmniejszają wnętrze. Mała kuchnia powinna mieć dostęp do jak największej ilości światła, aby swoją energią rozbudzić mieszkanie. Kolory są stonowane, najczęściej jest to kombinacja 3 kolorów. Biel, czerń i brąz lub szarość. Coraz częściej zamiast stołów używa się wysokich blatów z krzesłami, aby strefę przygotowania posiłków połączyć z konsumpcją. Dodaje to nie tylko większej funkcjonalności lecz również dodaje stylu.

Niewielka kuchnia wymaga starannie przemyślanej i precyzyjnej aranżacji. Oczywiście nie może w niej zabraknąć podstawowych sprzętów, jak lodówka, zlew i kuchenka. I tu z pomocą przychodzą nam producenci, którzy coraz częściej oferują mniejsze odpowiedniki standardowych urządzeń. Tak też jest w przypadku płyty indukcyjnej AKPO- PIA 3082502, która ma zaledwie 30 cm szerokości i świetnie sprawdzi się w przypadku kuchni, w których każdy centymetr ma znaczenie. W niewielkich przestrzeniach doskonale sprawdzą się np. okapy podszafkowe lub w przypadku kuchni połączonej z salonem- okapy wyspowe. Nie zabiorą one cennego miejsca np. na dodatkową szafkę.” – podkreśla Michał Kołakowski – przedstawiciel handlowy AKPO.

Młode, żywiołowe i nieujarzmione dusze podążają za trendami. Styl nowoczesny, minimalistyczny i loftowy to główne motywy przewodnie kuchni singla. Kuchnia odzwierciedla ich osobowość.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.