Komunikaty PR

Kuchnia rodem z filmu science fiction

2020-06-08  |  09:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP Solgaz ( 1.69 MB )

Wielu z nas, oglądając filmy science fiction, nie raz myślało „jak dobrze byłoby mieć takie urządzenie…”. Jak się okazuje, niektóre z rozwiązań zostało już przeniesionych z filmowego ekranu do codziennego życia, a dokładniej do kuchni. Pomieszczenie kiedyś używane jedynie do przygotowywania posiłków stało się teraz centrum domu. W związku z tym, że zmieniło się nasze korzystanie z kuchni, zastosowana w niej technologia musiała dostosować się do naszych potrzeb. Sprawdźcie, jakie rozwiązania rodem z filmów science fiction możecie znaleźć na rynku!

Nowe podejście do kuchenek gazowych - kuchenka gazowa gaz pod szkłem

Kuchenka gazowa gaz pod szkłem to jedno z rozwiązań, które łączy w sobie funkcjonalność i nowoczesny design. Co ciekawe to polski wynalazek, który jak się okazuje, cieszy się dużym zainteresowaniem także za granicą. Kuchenka gazowa gaz pod szkłem działa na każdym rodzaju gazu, a poprzez akumulację ciepła przez płytę grzejną, pozwala na maksymalny odzysk energii użytecznej. Warto wspomnieć także o bonusie – „darmowym polu”, które wykorzystuje ciepło spalin uchodzących z palników. Ale to nie wszystko! Od niedawna na rynku dostępna jest najnowsza linia kuchenek, w których zastosowano żarniki (płyty Innova). A jak to przekłada się na użytkowanie? Podczas uruchamiania palnika nie słychać tzw. cykania. To unikatowe rozwiązanie, które po raz kolejny zostało wymyślone właśnie przez polską firmę. Dużą zaletą jest również fakt, że minimalny pobór prądu oraz jak pokazują wyniki badań przeprowadzone na zlecenie Solgaz przez Zakład Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza Głównego Instytutu Górnictwa - do 50% mniejsze zużycie gazu niż w tradycyjnych kuchenkach, pozwalają dodatkowo na realne oszczędności. Ważna informacja dla osób, które wciąż uczą się gotować – w kuchence istnieje możliwość precyzyjnego ustawienia temperatury, dzięki czemu odtworzenie dokładnych zaleceń z książek kulinarnych będzie o wiele prostsze.

Nowoczesny okap kuchenny – Twój pomocnik w… gotowaniu!

Okapy są nieodłącznym wyposażeniem większości kuchni. Zazwyczaj działają jedynie w momencie przygotowywania potraw na kuchence i pomagają zwiększyć wydajność wentylacji pomieszczenia kuchni „tu i teraz”. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy obydwie ręce mamy zajęte lub ubrudzone, a istnieje potrzeba szybkiego włączenia wyciągu? Odpowiedź jest prosta… nic! Obecnie na rynku dostępne są modele, które wśród swoich funkcji mają automatyczne wykrywanie gotowania (np. inteligentny okap Lamiera sterowany gestem). Nowoczesny okap kuchenny wykrywa, kiedy jest potrzebny i samodzielnie się uruchomia, a po zakończeniu gotowania wyłączy się. Jak to możliwe? Zamontowany czujnik rozpoczyna wentylację w momencie, gdy wyczuje zmianę wilgotności powietrza, temperatury i spalania gazu.

- Urządzenia AGD wciąż muszą być funkcjonalne i łatwe w obsłudze – mówi Tomasz Pałosz z firmy Solgaz. - Jednak potrzeby użytkowników związane z konkretnymi funkcjami uległy zmianie. Właśnie dlatego kluczowym elementem strategii wielu producentów jest ciągły rozwój innowacyjnych i przemyślanych rozwiązań opartych na spostrzeżeniach użytkowników końcowych – dodaje przedstawiciel Solgaz.

Kuchnia rodem z filmu science fiction

A jakie inne urządzenia niebawem mogą trafić na rynek? Poniżej kilka ciekawych przykładów:

  • Domowy generator wody z powietrza
  • Inteligentne urządzenie do kompostowania odpadów w mieszkaniu
  • Roboty, które będą ułatwiać wykonywanie czynności kuchennych starszym osobom
  • Drukarka 3D żywności
  • Wielozadaniowy kran wodny dostarczy schłodzoną, wrzącą i gazowaną wodę.

Choć nikt nie wie, jak będą wyglądać nasze kuchnie za 20, 30 lat to wraz z postępem technologicznym możliwości stają się coraz większe. Kuchenka gazowa gaz pod szkłem, nowoczesny okap, który uruchamia się, gdy „wyczuwa” gotowanie – to tylko niektóre z urządzenia rodem z filmu science fiction, które już funkcjonują na rynku. A czym jeszcze zaskoczą nas producenci w najbliższym czasie? Sami jesteśmy ciekawi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.