Komunikaty PR

Kultowa sofa Wadi. Idealna do domu i biura

2021-12-28  |  08:50
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Zaprojektowana przez Tomka Rygalika sofa Wadi to kultowy model z oferty Nobonobo. Doskonale prezentuje się nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale też w przestrzeniach publicznych. Najlepiej świadczy o tym projekt wnętrza OTO Film, który na początku grudnia tego roku został wyróżniony w konkursie Art in Architecture Festival w kategorii przestrzeń biurowa.

Tomek Rygalik i jego projekty

Sylwetki Tomka Rygalika nie trzeba nikomu przedstawiać. To jeden z najbardziej uznanych polskich projektantów, wykładowca, kurator i doktor sztuki. Współpracuje z wiodącymi światowymi markami, a także realizuje wiele projektów dla instytucji kultury. Od 2016 roku współtworzy społeczność Design Nature oraz kreatywny kampus w Sobolach. Znany designer ma na koncie wiele oryginalnych projektów, w tym także mebli wypoczynkowych. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje sofa Wadi zaprojektowana dla marki Nobonobo.

​- Moje pierwsze siedzisko, zaprojektowane w 2005 roku, nie miało żadnych komponentów w środku, był tylko tym, co widać na zewnątrz – dość szczęśliwie otarłem się o ideał. Od tamtych czasów nieustannie staram się znaleźć lepszą ideę na to, jak skonstruowany jest mebel, biorąc pod uwagę coraz bardziej zaawansowane wytyczne odpowiedzialnego, holistycznego projektowania. Są one ważne nie tylko w meblarstwie, dlatego też współtworzę społeczność Design Nature, w ramach której badamy świat wokół nas i wymyślamy go na nowo pod kątem gospodarki obiegu zamkniętego. Również jako szef studiów magisterskich na Wydziale Wzornictwa pod hasłem „Projektowanie jutra” realizuję te postulaty – tak o swoich projektach mebli nie tylko wypoczynkowych opowiada Tomek Rygalik.

Meble wypoczynkowe Wadi

Wszystkie te wytyczne spełnia zaprojektowana przez cenionego designera dla marki Nobonobo kolekcja mebli wypoczynkowych Wadi. W jej skład wchodzi miękka, wygodna sofa w wersji dwu- i trzyosobowej, fotel oraz pufa. Zestaw wyróżnia charakterystyczna forma, będąca wynikiem połączenie wąskich modułów z reprezentatywnym dla całej kolekcji zaobleniem. Przywołuje ona skojarzenia z designem lat 70. i 80., subtelnie nawiązując do stylistyki tego okresu. Ilość modułów można spersonalizować, co pozwala na dopasowanie siedzisk do każdego wnętrzu. Dzięki temu meble bez względu na to, gdzie się znajdą, zawsze będą na swoim miejscu. Nie przytłoczą przestrzeni, wręcz przeciwnie – dodadzą jej pożądanego pazura.

Dodatkowym atutem są miękki i wygodne siedziska, które wypełnia system SoftLayers™ – kompozycja specjalnie dobranych pianek elastycznych. Dla uzyskania najlepszego komfortu poduchy wypełnia wyselekcjonowane pierze naturalne o wysokiej klasie sprężystości. Tapicerowane pokrowce można zdjąć i wyprać, co pomaga utrzymać meble w czystości. Kolekcja Wadi wpisuje się także w założenia gospodarki cyrkularnej. Nic więc dziwnego, że zaprojektowana w 2020 roku szybko zyskała popularność i uznanie, o czym świadczą prestiżowe nagrody - Must Have 2020 oraz finalista konkursu Dobry Wzór 2020.

Wnętrza OTO Film spod kreski Poco Design

Zaprojektowana przez Tomka Rygalika kolekcja Wadi z oferty marki Nobonobo szybko zyskała także uznanie wśród projektantów i architektów wnętrz. Oryginalne w formie meble, dające szerokie możliwości personalizacji, doskonale sprawdzają się bowiem zarówno w aranżacji wnętrz prywatnych, jak i przestrzeni publicznych. Najlepiej świadczy o tym projekt nowej siedziby OTO Film, której wnętrza niedawno wyróżniono w prestiżowym konkursie organizowanym w ramach Art in Architecture Festival. Zaprojektowana przez Patrycję Suszek-Rączkowską przestrzeń, w której ważne miejsce zajmuje właśnie kolekcja mebli wypoczynkowych Wadi, nagrodzona została w kategorii biuro. Założeniem projektu było dostosowanie wystroju do minimalistycznej bryły budynku. Architektka postawiła na betonowy, loftowy klimat ocieplony kolorystycznymi akcentami i tapicerowanymi meblami, ze sztuką w tle.

OTO Film to jedno z najstarszych i najbardziej uznanych studiów filmowych w Polsce. Projektując tak kreatywne otoczenie pracy dla wielu osób, właścicielka pracowni Poco Design postawiła na koncepcję czterech żywiołów, odpowiadającą czterem kondygnacjom budynku, w którym parter i strefa wejścia podporządkowane zostały mocy ognia.

Biuro na czterech poziomach to rzadkość. Ogromnym wyzwaniem było dostosowanie aranżacji do podziału, który narzucały nam piętra. Zależało nam, by mimo wymuszonego podziału wnętrze było spójne. Jednocześnie chcieliśmy zadbać o to, by kolejne piętro nie było powtórką poprzedniego - mówi architekt.

Sofa Wadi w roli głównej

Zaaranżowana strefa spotkań i wypoczynku odpowiada domowej części salonu z tarasem. Duże okna otwarte na otaczającą zieleń wpuszczają do wnętrz dzienne światło, tworząc przyjazne miejsce biznesowych spotkań i rozmów. W przestronnej strefie wypoczynku królują meble marki Nobonobo. Sofa z kolekcji Wadi projektu Tomasza Rygalika oraz siostrzany fotel i puf tworzą idealne miejsce do relaksu. Obłe kształty mebli wypoczynkowych, a także naturalny rodzaj tkaniny tapicerskiej ocieplają betonowy wystrój, wprowadzając do przestrzeni biurowej przytulny domowy klimat. Niezwykle efektownie prezentują się przy tym na tle betonowej ściany, którą zdobi mural Moniki Prus. Plątanina czarnych strukturalnych linii z mocnymi plamami koloru, tworzy nieoczywiste, dynamiczne sylwetki postaci. Mamy wrażenie burzy mózgów, bez której nie istnieje praca twórcza, tak obecna w kreatywnej branży, jaką jest działalność OTO Film.

Więcej na https://nobonobo.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Problemy społeczne

Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways​ wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.