Komunikaty PR

Kwiaty cięte z własnego ogrodu

2021-07-15  |  01:00
Biuro prasowe

Bukiet pachnących piwonii czy róż z własnego ogrodu to radość i duma. Jeśli chcemy cieszyć się z pięknych kompozycji przez cały letni sezon pamiętajmy o doborze odpowiednich gatunków roślin do specjalnej rabaty, przeznaczonej na bukiety, a także stałej pielęgnacji, w tym systematycznym usuwaniu przekwitłych kwiatów.

Dobre narzędzia to podstawa

Do cięcia i przycinania kwiatów na rabatach i do wazonu używajmy ostrych narzędzi, jak poręczny, lekki sekator czy nożyczki ogrodowe. Przykładem prostych i wydajnych sekatorów o wysokiej jakości są produkty z linii SolidTM. Zostały one wyposażone w precyzyjnie szlifowane ostrze, które zapewnia sprawne cięcie i pozostaje ostre na dłużej. Sekatory te są komfortowe w użyciu dzięki lekkiej i wytrzymałej rękojeści z tworzywa FiberCompTM i elementom SoftGripTM, co gwarantuje pewny i wygodny chwyt. W ofercie Fiskars znajdziemy sekator kowadełkowy P361 oraz trzy nożycowe P341, P321, P121. Takie sekatory doskonale sprawdzą się przy przycinaniu grubszych i twardszych łodyg.

Miłośniczki róż z pewnością docenią sekator do kwiatów SP14 SolidTM. Narzędzie posiada specjalne otwory do usuwania liści i kolców z łodygi. Sprawnie przetnie zarówno łodygę do 10 mm, jak i drobną gałązkę. To niezbędnik przy formowaniu bukietów z róż.

Przy pielęgnacji delikatnych kwiatów czy też obcinaniu suchych kwiatów sprawdzą się nożyczki SP13 SolidTM,, które mają cienkie, precyzyjne ostrza. Są bardzo wygodne w obsłudze dzięki rączkom pokrytym powłoką SoftgripTM. Przydadzą się również do pielęgnacji zielników czy rabat kwiatowych na balkonach. Pielęgnacja kwiatów przy ich pomocy to prawdziwa przyjemność.

Kwiaty do bukietu zbierajmy wcześnie rano lub wieczorem, kiedy jest nieco chłodniej. Nie róbmy tego w środku słonecznego dnia, gdyż rośliny mogą szybko zwiędnąć. Do przenoszenia kwiatów do domu możemy użyć płaskiego szerokiego kosza, w którym swobodnie je ułożymy.

Co z przekwitłymi kwiatami?

Jeśli mamy w ogrodzie mnóstwo roślin kwitnących, w tym: cebulowe, róże, lawendę czy też kwiaty balkonowe, to w pewnym momencie zaczną one przekwitać. Warto wówczas pomyśleć o obcięciu suchych kwiatów, co w większości przypadków przedłuża ich kwitnienie. Oto kilka przykładów:

Róże – nie przycinajmy tylko samych kwiatów, lecz pędy o 1/3 długości do zwróconego na zewnątrz pąka. Użyjmy do tego ostrego sekatora. Taki zabieg wzmocni ich odrastanie.
Kwiaty jednoroczne i byliny – wystarczy usunąć przekwitłe kwiaty, co sprawi, że będą bardziej zwarte. Można to zrobić przy pomocy nożyczek lub palcami.
Lawenda – przytnijmy lawendę nożycami, co spowoduje nowe przyrosty
i często nowe kwiaty.
Kwiaty balkonowe – warto przycinać suche kwiaty ostrymi nożyczkami, nawet codziennie.

Zaplanuj specjalną rabatę

Rabata, z której pozyskujemy kwiaty do bukietów może być gdzieś na uboczu, np. przy warzywniku. Z takiej rabaty można ściąć wszystkie tulipany, piwonie lub róże potrzebne do dekoracji stołu, albo skomponowania bukietu na urodziny dla przyjaciółki i nie trzeba się przejmować, że w ogrodzie zrobiło się pusto. Kwiaty bowiem można podziwiać w innych miejscach ogrodu. Tworząc rabatę wybierzmy rośliny, które można ścinać od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Na rabacie zawsze powinno znajdować się kilka okazałych bylin o pięknych kwiatach i dekoracyjnych liściach. Jeśli w którymś roku zabraknie nam czasu, aby posiać lub posadzić rośliny jednoroczne i dwuletnie, wówczas możemy wykorzystać kwitnące byliny i stworzyć z nich piękne bukiety.

Orientacyjna cena detaliczna:

- sekatory z linii SolidTM – od ok. 35 zł do ok. 53 zł

- sekator do kwiatów SP14 SolidTM – ok. 39 zł

- nożyczki SP13 SolidTM – ok. 35 zł

- nożyczki SP15 SolidTM – ok. 39 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.