Lampiony z dyń: Stwórz w 5 krokach własną dynię na Halloween z Victorinox.

Bartłomiej Pałubicki
Rebell Concept
Mokotowska 43/206
00-551 Warszawa
bartlomiej|rebellconcept.pl| |bartlomiej|rebellconcept.pl
888467071
www.rebellconcept.pl
Pomarańczowa dynia niezaprzeczalnie kojarzy się z jesienią, nie tylko z gotowaniem, ale też elementem wystroju wnętrz. To znak rozpoznawczy i zarazem dekoracja, która jest chętnie wykorzystywana podczas Halloween, który przypada w tym roku na 31 października. Marka Victorinox przygotowała przydatną instrukcję jak wykonać własną świecącą dynię. W prostych kilku krokach wykonasz ozdobę, która rozświetli wnętrze Twojego mieszkania w pochmurne wieczory. Zachowaj szczególną ostrożność podczas krojenia i wycinania wzorów na dyni.
Okrągła, pomarańczowa dynia
- Duży nóż do krojenia z ostrym zakończeniem lub do rzeźbienia
- Nóż do krojenia warzyw
- Duża łyżka stołowa
- Marker / flamaster
- Miska na miąższ
- Deska do krojenia, gazeta lub inne zabezpieczenie blatu roboczego
- Świeczka lub lampka na baterie
Krok 1:
Oczyść dynię z piasku, zanieczyszczeń. Wytnij dużą dziurę na górze dyni, staraj się nie uszkodzić łodygi. Zanim zaczniesz ciąć upewnij się, że masz suche ręce i nóż nie wyślizgnie Ci się z dłoni. Podważ wyciętą część, która będzie użyta jako przykrywka dyni.
Krok 2:
Wydrąż dynię przy pomocy łyżki - wyjmij nasiona i żylasty miąższ. Wyskrob ścianki dyni tak, aby usunąć miękkie części warzywa. Nie wyrzucaj nasion - upiecz je z masłem i solą przez 45 min w 180 stopniach. Smacznego!
Krok 3:
Zaprojektuj swoją dynie! Po zewnętrznej stronie dyni narysuj cienkim flamastrem projekt, który zaplanowałaś. Wyznacz miejsca, z których rozpoczniesz wycinanie kształtów.
Krok 4:
To moment na który czekałaś - rzeźbienie! Tnij powierzchnię od góry w dół. Trzymaj się wyznaczonych linii. Zacznij od wycinania mniejszych elementów, by przejść do skomplikowanych kształtów. Pamiętaj, nóż jest ostry trzymaj go całą dłonią!
Krok 5:
Latarnia dyniowa gotowa! Do środka włóż świeczkę lub lampkę na baterię (będziesz mieć pewność, że płomień nie zostanie zdmuchnięty). Postaw dynię na parapecie w towarzystwie jesiennego bukietu kwiatów w odcieniach złotobrązowych.
Udanej zabawy !

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.