Lampiony z dyń: Stwórz w 5 krokach własną dynię na Halloween z Victorinox.
Bartłomiej Pałubicki
Rebell Concept
Mokotowska 43/206
00-551 Warszawa
bartlomiej|rebellconcept.pl| |bartlomiej|rebellconcept.pl
888467071
www.rebellconcept.pl
Pomarańczowa dynia niezaprzeczalnie kojarzy się z jesienią, nie tylko z gotowaniem, ale też elementem wystroju wnętrz. To znak rozpoznawczy i zarazem dekoracja, która jest chętnie wykorzystywana podczas Halloween, który przypada w tym roku na 31 października. Marka Victorinox przygotowała przydatną instrukcję jak wykonać własną świecącą dynię. W prostych kilku krokach wykonasz ozdobę, która rozświetli wnętrze Twojego mieszkania w pochmurne wieczory. Zachowaj szczególną ostrożność podczas krojenia i wycinania wzorów na dyni.
Okrągła, pomarańczowa dynia
- Duży nóż do krojenia z ostrym zakończeniem lub do rzeźbienia
- Nóż do krojenia warzyw
- Duża łyżka stołowa
- Marker / flamaster
- Miska na miąższ
- Deska do krojenia, gazeta lub inne zabezpieczenie blatu roboczego
- Świeczka lub lampka na baterie
Krok 1:
Oczyść dynię z piasku, zanieczyszczeń. Wytnij dużą dziurę na górze dyni, staraj się nie uszkodzić łodygi. Zanim zaczniesz ciąć upewnij się, że masz suche ręce i nóż nie wyślizgnie Ci się z dłoni. Podważ wyciętą część, która będzie użyta jako przykrywka dyni.
Krok 2:
Wydrąż dynię przy pomocy łyżki - wyjmij nasiona i żylasty miąższ. Wyskrob ścianki dyni tak, aby usunąć miękkie części warzywa. Nie wyrzucaj nasion - upiecz je z masłem i solą przez 45 min w 180 stopniach. Smacznego!
Krok 3:
Zaprojektuj swoją dynie! Po zewnętrznej stronie dyni narysuj cienkim flamastrem projekt, który zaplanowałaś. Wyznacz miejsca, z których rozpoczniesz wycinanie kształtów.
Krok 4:
To moment na który czekałaś - rzeźbienie! Tnij powierzchnię od góry w dół. Trzymaj się wyznaczonych linii. Zacznij od wycinania mniejszych elementów, by przejść do skomplikowanych kształtów. Pamiętaj, nóż jest ostry trzymaj go całą dłonią!
Krok 5:
Latarnia dyniowa gotowa! Do środka włóż świeczkę lub lampkę na baterię (będziesz mieć pewność, że płomień nie zostanie zdmuchnięty). Postaw dynię na parapecie w towarzystwie jesiennego bukietu kwiatów w odcieniach złotobrązowych.
Udanej zabawy !
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.